راه‌های طبیعی برای از بین بردن خال های صورت

روش‌های مختلفی برای از بین بردن خال وجود دارد. برخی از این روش‌ها خیلی پر هزینه و دردناک است اما روش‌های خانگی بدون درد و هزینه نیز وجود دارد و شما باید با توجه به شدت مشکلتان و مدت زمانی که برای حل این مشکل زمان دارید، یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید. استفاده از عسل، سال‌هاست که به عنوان یک روش خانگی کم هزینه و موثر برای از بین بردن خال ها شناخته شده اما مستلزم زمان و صبر است.

از بین بردن خال

روش اول برای از بین بردن خال های صورتتان

هر روز صبح، بعد از بیدار شدن از خواب مقداری عسل خالص روی خال‌هایتان بمالید. شبها قبل از خواب نیز این کار را انجام دهید. از آنجایی که این روش از بین بردن خال احتیاج به آمادگی ندارد، خیلی متداول است و تعداد زیادی از آن استفاده می کنند. اگر از این روش استفاده می کنید نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که این کار را باید هر روز و بصورت متوالی انجام دهید زیرا در صورتی که با وقفه این کار را انجام دهید دوره درمان خال های شما طولانی تر می شود.

روش دوم برای از بین بردن خال های صورتتان

مقداری عسل روی خال مورد نظرتان بمالید و بصورت دوران ماساژ دهید. سپس یک چسب زخم روی آن قرار دهید تا در طول روز مرطوب باقی بماند. از این روش از بین بردن خال را هر روز فقط یکبار انجام دهید زیرا تکرار مجدد آن در طول یکروز ممکن است باعث تحریک و حتی التهاب پوستتان شود.

روش سوم برای از بین بردن خال های صورتتان

از بین بردن خال

هر شب یک حوله را با آب گرم خیس کنید و آن را روی خالتان بگذارید. برای مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه حوله را محکم روی پوستتان فشار دهید. این کار باعث می شود که منافذ پوست و خال باز شود و در نتیجه عسل بیشتر جذب شود. بعد حوله را بردارید و مقداری عسل خالص را روی خال بمالید و روی آن را با چسب زخم بپوشانید تا در طول شب به ملافه یا لباس شما مالیده نشود.

روش چهارم برای از بین بردن خال های صورتتان

مقداری عسل را حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه در ماکروفر گرم کنید و با استفاده از انگشت اشاره و انگشت میانی مقدر از این عسل گرم شده را با قدرت روی خالتان بمالید. گرم کردن عسل هم مثل استفاده از حوله گرم باعث باز شدن منافذ می شود. برای از بین بردن خال های صورتتان روشهای مختلفی وجود دارد که در این قسمت به ان اشاره کردیم. اگر این راهها جواب ندارد شما میتوانید با متخصص پوست مراجعه کنید تا با مایعی سوزاننده یا مثلا لیزر یا روش‌های دیگر خال های شما را بردارد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا