آناناس ضد آسم؛ مفید برای سلامتی؛ 2 ویدیو

میوه آناناس یکی از میوه های خوشمزه گرمسیری است که برای سلامتی بسیار مفید است. یکی از خواص آن ترمیم زخم هاست. برای همین است که اکثرا برای بیماران کمپوت آناناس میبرند. همچنین خاصیت تقویت کنندگی داشته و ضعف بدن را درمان می کند. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره خواص میوه آناناس و ویژگی های آن اطلاعاتی را آماده کرده ایم که تقدیم می کنیم.

خواص آناناس برای پوست صورت

 

خواص مهم آناناس برای سلامتی بدن

 

میوه آناناس

میوه آناناس یک گیاه با میوه های خوراکی گرمسیری است گوشت داخلی آن دارای فیبرهایی به رنگ زرد روشن است که به طور طبیعی بسیار شیرین و عطر آن لذت بخش است و آب آناناس تشنگی را رفع می کند بر خلاف باور عموم، آناناس، به دلیل شباهت خود به مخروط کاج از هاوایی سرچشمه نگرفته است. کریستف کلمب آناناس را در یکی از سفرهای اکتشافی خود را به جنوب آمریکا، جایی که گمان می رود آناناس از آنجا سرچشمه و به اروپا به ارمغان آورده شده است.

امروزه، میوه آناناس به طور معمول در هر فروشگاه مواد غذایی و در خانه های بسیاری از همه مردم در سراسر جهان (در آمریکای مرکزی و جنوب) یافت می شود. آناناس نه تنها برای طعم شیرین خود را با ارزش است بلکه از آن برای قرن ها است که در درمان مشکلات هضم و التهاب استفاده می شود. تحقیقات نشان داده است که آنزیم بروملین موجود در آناناس روی تعدادی از عوامل التهابی اثر دارد و سبب کاهش (التهاب و تورم) در اختلالات التهابی مانند گلو درد، سینوزیت حاد، نقرس، ورم مفاصل و همچنین تسریع بهبودی آسیب های عمل جراحی می شود و برای به حداکثر رساندن اثرات ضد التهابی بروملین، آناناس، باید در بین وعده های خورده شود.

میوه آناناس تازه تنها منبع شناخته شده از آنزیمی به نام بروملین است.

یک فنجان از تکه های آناناس تازه، تقریبا حاوی 82 کالری، 0 گرم چربی، 0 گرم کلسترول، 2 گرم سدیم، 22 گرم کربوهیدرات کل، شامل 16 گرم قند و 2.3 گرم فیبر و 1 گرم پروتئین است.

یک فنجان تکه های آناناس تازه 131٪ از نیاز روزانه ویتامین C شما، 2٪ از نیاز ویتامین A، 2 %کلسیم و 2٪ آهن را فراهم می کند.

آناناس یک منبع از ویتامین ها و مواد معدنی مانند تیامین، ریبوفلاوین، ویتامین B-6، فولات، اسید پانتوتنیک، منیزیم، منگنز، پتاسیم، آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها مانند بتاکاروتن است. آناناس تازه تنها منبع شناخته شده از آنزیمی به نام بروملین است که در مطالعات ثابت شده است که برای در کاهش درد مفاصل، ورم مفاصل، کاهش التهاب، مهار رشد تومور و کوتاه شدن زمان بهبودی پس از عمل جراحی پلاستیک استفاده می شود.

خواص میوه آناناس:

آناناس

مصرف انواع میوه و سبزیجات برای مدت طولانی است که در کاهش خطر ابتلا به بسیاری از شرایط پزشکی مرتبط با شیوه زندگی مرتبط است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که افزایش مصرف غذاهای گیاهی مانند آناناس باعث کاهش خطر ابتلا به چاقی و مرگ و میر کلی، دیابت، بیماری قلبی و ترویج موی سالم و سبب افزایش انرژی می شود.
دژنراسیون ماکولا در ارتباط با سن – یک مصرف بالا از همه میوه ها (3 وعده یا بیشتر در روز) نشان داده شده است به کاهش خطر ابتلا و پیشرفت دژنراسیون ماکولا مربوط به سن موثر است.

خطر آسم در افرادی که میزان بالایی از برخی مواد مغذی مصرف می کنند کمتر است. یکی از این مواد مغذی بتاکاروتن که در غذاهای گیاهی مانند (آناناس، انبه، خربزه درختی، زردآلو، کلم بروکلی، طالبی، کدو تنبل و هویج) است.

فشار خون – افزایش جذب پتاسیم با مصرف میوه با پتاسیم بالا و سبزیجات می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.
همچنین توجه داشته باشید مصرف پتاسیم بالا با20 ٪ کاهش خطر مرگ ناشی از تمام بیماریها مرتبط است
به عنوان یک منبع عالی از آنتی اکسیدان قوی ویتامین های C، آناناس می تواند با شکل گیری رادیکال های آزاد عامل شناخته شده سرطان، مبارزه کند.

رژیم های غذایی غنی از بتا کاروتن نیز ممکن است نقش حفاظتی در برابر سرطان پروستات داشته باشد با توجه به مطالعه انجام شده توسط دانشگاه هاروارد نشان داده شده است ارتباط معکوس با توسعه سرطان روده بزرگ در جمعیت ژاپن داشته است.

مصرف فیبر بالا از میوه ها و سبزیجات با خطر کاهش سرطان روده بزرگ در ارتباط است.

به گفته انجمن سرطان آمریکا مطالعات نشان می دهد که بروملین (موجود در آناناس) و دیگر آنزیم ها ممکن است در درمان استاندارد سرطان برای کمک به کاهش برخی از عوارض جانبی (مانند التهاب دهان و گلو به علت پرتو درمانی) استفاده شود.

مطالعات در بیماران دیابتی نوع 1 نشان داده است که رژیم غذایی با فیبر بالا سطح قند خون را پایین تر و در بیماران دیابتی نوع 2 ممکن است سطح قند خون، چربی و انسولین را بهبود بخشد یک آناناس متوسط حدود 13 گرم فیبر را فراهم می کند.

راهنمایی رژیم غذایی برای آمریکایی ها 21 – 25 گرم  در روز برای زنان و 30 – 38 گرم در روز برای مردان را توصیه نموده است.

آناناس

نشان داده شده است رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان به منظور بهبود باروری مناسب است از آنجا که رادیکال های آزاد نیز می تواند به دستگاه تناسلی آسیب برساند مواد غذایی با فعالیت آنتی اکسیدانی بالا مانند آناناس که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند برای کسانی که قصد باردار شدن دارند توصیه می شود آنتی اکسیدان های موجود در آناناس از جمله (ویتامین C، بتاکاروتن، ویتامین ها و مواد معدنی، مس، روی و فولات) در باروری مرد و زن دارای خاصیت می باشد.
برخی از مطالعات نشان داده است که بروملین، آنزیم موجود در آناناس می تواند سبب کاهش (تورم، کبودی، مدت زمان بهبود زخم و درد ناشی از آسیب و مداخله جراحی) شود بروملین در حال حاضر در درمان و کاهش التهاب تاندون، کشیدگی، دررفتگی  و دیگر آسیب های عضلانی کوچک و همچنین تورم مربوط به گوش و حلق و بینی در جراحی و یا  تروما مورد استفاده قرار می گیرد.

سلامت قلب – محتوای فیبر، پتاسیم و ویتامین C موجود در آناناس از سلامت قلب پشتیبانی می کند.
در یک مطالعه، کسانی که 4069 میلی گرم در هر روز پتاسیم مصرف کردند 49 ٪ خطر ابتلا به مرگ ناشی از بیماری های ایسکمیک قلب را در مقایسه با کسانی که پتاسیم کمتری (حدود 1000 میلی گرم در روز) مصرف کردند کاهش داد.
مصرف پتاسیم بالا نیز با کاهش خطر سکته مغزی، محافظت در برابر از دست دادن توده عضلانی، حفظ تراکم استخوان و کاهش تشکیل سنگهای کلیه همراه است.

آنتی اکسیدان ویتامین C، زمانی که به فرم طبیعی ( آناناس ) خورده و یا موضعی مصرف شود می تواند به مبارزه با آسیب های پوستی ناشی از آفتاب و آلودگی، کاهش چین و چروک و بهبود بافت کلی پوست، کمک کند ویتامین C نیز نقش حیاتی در تشکیل کلاژن و حمایت از پوست شما ایفا می کند.

آب آناناس حاوی کلاژن طبیعی که باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شود.

مضرات آناناس:

داروهای مسدود کننده های بتا، که اغلب برای بیماری های قلبی تجویز می شوند، می تواند سبب افزایش میزان پتاسیم در خون شود. لذا هنگام مصرف بتا بلاکرها باید مواد غذایی دارای پتاسیم بالا، در حد اعتدال مصرف شود.

مصرف پتاسیم بیش از حد، در کسانی که کلیه آنها دفع خوبی ندارد مضر است. اگر کلیه های شما قادر به حذف پتاسیم اضافی از خون نباشد می تواند کشنده باشد.

کسانی که بیماری ریفلاکس معده و مری (GERD) دارند ممکن است علائم آنها مانند (سوزش سردل و ترش کردن هنگام مصرف غذاهای بسیار اسیدی) افزایش یابد با این حال واکنش در افراد مختلف متفاوت است.

 افرادی که به میوه آناناس آلرژی دارند. زنان باردار و شیرده. بچه های زیر ۶ سال. کسانی که داروهای ضدانعقاد خون، آسپرین و داروهایی از این دست مصرف می کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا