Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
نوجوانان را دریابید و از آن‌ها حمایت کنید – مجله آسان طب

نوجوانان را دریابید و از آن‌ها حمایت کنید

نوجوانی سن خیلی مهمی است و باید به آن توجه شود. هم خود نوجوان باید قدر این لحظات را بداند و در کنار تفریح تلاش هم بکند و هم والدین و مربی ها باید بتوانند به درستی با آنان ارتباط برقرار کرده و تربیت شان کنند. در این بخش از آسان طب درباره نوجوانان و نوع ارتباط با آنان اطلاعاتی را برایتان اماده کرده ایم که تقدیم تان می کنیم.

نوجوانان

نوجوانان

وقتی پشت لبش سبز شد، نمی دانستم چگونه با او برخورد کنم؟ یک آدم دیگر شده بود …

نوجوانی دوره تغییرات گسترده است. افراد جامعه در کنار یکدیگر زندگی می کنند و کوچکتر ها در کنار بزرگ ترها در سطح شهر حرکت می کنند. وقتی نوجوانان وجوانان را در سطح شهر می بینند، یاد آن روزهایی می افتند که نصحیت کردن دیگران برایشان زهر بود. شاید آن روزها رفع نیازهای آنها آسان تر بود. اما امروز نوجوانان و سایر افراد خانواده با تبلیغات رسانه ای بمباران می شوند و نه تنها نوجوانان بلکه بزرگترها نیز خرید برایشان حرف اول را می زند. امروز چند تصویر ثابت می توان از نوجوانان دید؛ نوجوان و تلفن همراهش، نوجوان و صفحه کامپیوترش، نوجوان و کنسولهای بازی و ….
اما به راستی با علاقه مندیهای نوجوان در عصر حاضر چه باید کرد؟

هزینه های زندگی نوجوانان

اکثر نوجوانان امروزی علاقه ای به کار وتلاش ندارند،آنها تنها به این فکر می کنند تا با یک سخنرانی عریض و طویل در خانواده و در مواردی با پرخاشگری نیازهای های خود را بیان کنند. حتی در مواردی می توان گفت رفع نیازها اعم از ضروری و غیرضروری در جامعه امروز به هنجار تبدیل شده است.

آنها معمولاعلاقه مند هستند تا در لباس پوشیدن به روز باشند و از مد رایج پیروی کنند، همچنین خریداری آخرین مدل دستگاه کامپیوتر وموبایل از نظر ذهنی برایشان الویت دارد. آنها برای اینکه به خواسته هایشان برسند، خانواده  را تحت فشار قرار می دهند اما حاضر نیستند برای تامین هزینه هایشان مشغول کار شوند. نکته حائز اهمیت این است که انتظارات آنها از پدر و مادر تا زمانی که اسباب دردسر نشود، قابل اجراست اما گاهی خواسته ها رنگ دیگری به خود می گیرد و کاملا غیرضروری به نظر می رسد.

دوست داشتن و دوست داشته شدن از نیازهای عمیق انسانی است که تمام گروه های سنی را شامل می شود. نوجوانان اغلب می گویند آنها نمی خواهند پدر و مادر در کار آنها دخالت کنند، اما حمایت عاطفی اثر مثبت در زندگی آنها می گذارد.
 
بیشتر بخوانید:
 
تفکر و خود آگاهی یک نوجوان
 

در مقابل نوجوانان قاطع برخورد کنید

نوجوانان

نوجوانان می خواهند بدانند که آنها برای خانواده و دوستان مهم هستند و توسط آنها مراقبت و حمایت می شوند. در حالی که آنها ممکن است به مجموعه قواعدی که پدر و مادر برای آنها تنظیم کرده اند اعتراض داشته باشند. سرسختانه و طبق قوانین با نوجوانان برخورد کردن همیشه نامطلوب نیست اما گاهی این نوع رفتار به آنها ثابت می کند که پدر و مادرشان تا چه اندازه به آنها علاقمند هستند. این امر که آنها کجا هستند، چرا دیر وقت به خانه می آیند و با چه کسانی ارتباط دارند از مواردی است که پدر ومادر باید در مورد آن آگاهی داشته باشند. از آنها انتظار داشته باشید که از قوانین پیروی کنند و در برخی موارد با آنها صریح و قاطع برخورد کنید، آنها گاهی نیاز به شنیدن «نه» دارند.

حمایت عاطفی از نوجوانان

در حالی که نوجوانان می خواهند مستقل باشد، اما آنها در واقع به دنبال و نیازمند روابط خانوادگی هم هستند. آنها می خواهند بدانند وقتی شب به خانه می آیند، کسی منتظر آنها هست. دوست داشتن و دوست داشته شدن از نیازهای عمیق انسانی است که تمام گروه های سنی راشامل می شود. نوجوانان اغلب می گویند آنها نمی خواهند پدر و مادر در کار آنها دخالت کنند، اما حمایت عاطفی اثر مثبت در زندگی آنها می گذارد.

نوجوانان می خواهند متعلق به یک گروه باشند

دوستی برای نوجوانان بسیار مهم است. آنها می خواهند متعلق به یک گروه باشند و احساس جداشدن از همسالان خود را دوست ندارند. داشتن دوستان خوب همانند یک سیستم پشتیبانی عمل می کند و حس خوب بودن را افزایش می دهد. در این صورت خود را نیازمند به پاسخ و چشم وهم چشمی با همسالان برای خرید آخرین مدل دستگاهها احساس نمی کنند. هنگامی که آنها احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند، نیاز پذیرش هر چیزی در آنها کاهش پیدا می کند.

سعی کنید با نوجوانان منطقی برخورد کنید و همه چیز را از کودکی و نوجوانی پله پله به آنها اموزش دهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35