با خرافات درباره بارداری آشنا شوید

یکی از خرافات درباره بارداری اینست که اگر شکمت پهن نشده ، حتما بچه ات پسر است یا «حالا که شکمت پهن شده دختر دار شده ای. اما باید بدانید که همه تغییرات ظاهری و داخلی بدن مادر در دوران بارداری دارای دلیل علمی است و ربطی به جنسیت بچه نخواهد داشت. باید بدانید که شکل شکم مادر فقط مربوط به ماهیت منحصر به فرد او میباشد و ربطی به دختر یا پسر بودن بچه ندارد. اگر سر دلت می سوزد بچه ات پر مو می شود. این هم یک خرافات درباره بارداری است که اصلا ریشه علمی ندارد.

خرافات درباره بارداری
خرافات درباره بارداری

مهمترین خرافات درباره بارداری

برخی از خرافات درباره بارداری شامل موارد زیر می شود. بدانید که همه این ها خرافات است و واقعی نیستند.

 خرافات درباره بارداری جنسیت با توجه به شکم پهن

یکی از خرافات درباره بارداری اینست که اگر شکمت پهن نشده ، حتما بچه ات پسر است یا «حالا که شکمت پهن شده دختر دار شده ای.

 اما باید بدانید که همه تغییرات ظاهری و داخلی بدن مادر در دوران بارداری دارای دلیل علمی است و ربطی به جنسیت بچه نخواهد داشت. باید بدانید که شکل شکم مادر  فقط مربوط به ماهیت منحصر به فرد او  میباشد و ربطی به دختر یا پسر بودن بچه ندارد.

خرافات درباره بارداری بالا بردن دست

به گزارش آسان طب یکی دیگر از خرافات درباره بارداری انست که اگر دست هایت را بالای سرت ببری، بند ناف دور سر بچه خواهد پیچید. در این باره باید بگوییم حرکات اندام های بالایی بدن به رحم ربطی ندارد. شاید بند ناف دور جنین بپیچد ولی مطمین باشید ربطی به بردن دست به بالا ندارد.

در حالیکه که حتی پزشکان ورزش های سبک را در دوران بارداری به مادران توصیه میکنند. پس ورزش هم باعث مرگ جنین می شود. ولی این طور نیست.

خرافات درباره بارداری نگاه کردن به ماه گرفتگی

یکی دیگر از خرافات درباره بارداری اینست که اگر به ماه گرفتگی نگاه کنید ، بچه ات لب شکری خواهد شد.

 لب شکری شدن به دنبال عوامل پیچیده ژنتیکی و محیطی در افراد رخ می دهد و هیچ ربطی به پدیده های نجومی ندارد. خیالتان راحت.

خرافات درباره بارداری درباره سوختن سر دل

اگر سر دلت می سوزد بچه ات پر مو می شود. این هم یک خرافات درباره بارداری است که اصلا ریشه علمی ندارد.
تعداد فولیکول های نوزاد شما به ویژگی های ژنتیکی که از شما و همسرتان به ارث برده است ، مربوط می شود. علت سوزش سر دل در دوران بارداری میتواند حساسیت بیشتر بافت های دستگاه گوارش به هورمون های دوران بارداری و فشار رحم به معده باشد و ربطی به فولیکول و رشد مو نخواهد داشت.

خرافات درباره بارداری
خرافات درباره بارداری

خرافات درباره بارداری نخوردن میوه

یکی دیگر از خرافاتهای بارداری اینست که اگر زیاد میوه نخوری، بچه ات موقع به دنیا آمدن کثیف می شود. خوردن میوه چون دارای ویتامین، موادمعدنی و فیبر میباشد برای سلامتی جنین و مادر بینهایت عالیست .ولی هیچ ربطی به وجود داشتن یا نداشتن چربی روی بدن نوزاد ندارد. همه نوزادان هنگام دنیا امدن با لایه ای از چربی محافظ به نام ورنیکس پوشیده شده اند و این قضیه ربطی به میوه خوردن یا نخوردن ندارد.

خرافات درباره بارداری درباره پف صورت

برخی خرافات درباره بارداری مربوط به اضافه وزن در نقطه خاصی از یدن است. مثلا صورتت پف کرده است پس حتما «دختر داری» یا «پهلوهایت بزرگ شده! پس پسر داری.

اضافه وزن خانم باردار به دلیل وزن جنین، مایع آمنیوتیک و چربی هایی است که در بدنش ذخیره شده و اگر باردار هم نبود چربی های اضافه در انجا ذخیره می شد و این قضیه هیج ربطی به جنسیت جنین ندارد.

زنگ تفریح : رابطه جنسی در بارداری می شود یا نمی شود ؟

خرافات درباره بارداری نگاه کردن به زشت و زیبا

اگر به فرد زشتی نگاه کنی، بچه ات شبیه او می شود! شاید این جمله را هم بارها شنیده باشید.

اول این که داشتن صورت زیبا همه چیز نیست! چون یک نفر ممکن است از نظز شخصی زیبا ، از نظر شخصی معمولی و از نظر شخصی زشت باشد و این کاملا نسبی است.

دوما ویژگی های وراثتی هر فردی مثل زیبایی به ژن های مادر و پدر مربوط می شود و بنا به قوانین علم پیچیده ژنتیک، هر بچه ای مخلوطی از ژن های خانواده مادر و پدرش است و چهره اش شبیه انها می شود.

خرافات درباره بارداری درباره آب وان حمام

یک خرافات درباره بارداری هم اینست که در دوران بارداری وارد وان حمام نشو! چون آب وان جنین را مریض می کند..
جنین در پوششی مخاطی در کیسه آمنیوتیکی قرار گرفته است و آب وان به او اسیبی نمی رساند. بر عکس نشستن در وان حمام با دمای ولرم و مناسب میتواند به مادر و جنین ارامش هم بدهد.

خرافات درباره بارداری درباره خوردن شیر و پنیر

یکی دیگر از خرافاتهای مسخره دوران بارداری اینست که اگر زیاد شیر و پنیر بخوری سر بچه ات جوش سفید می زند.

جوش های سفیدی که روی سر بسیاری از نوزادان است بخاطر مقدار زیاد چربی در جمجمه نوزاد میباشد که اکثرا هم معمولی و بی خطر است. و هیچ ربطی به لبنیات ندارد.

بر عکس در بارداری باید انواع لبنیات را بخورید تا میزان لازم کلسیم به شما و جنین برسد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره خرافات دوران بارداری تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. پس بدانید که این مسائل ریشه علمی ندارد و همه اش شایعه است.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35