درمان گیاهی یبوست با برگ سنا

درمان گیاهی یبوست با برگ سنا امکانپذیر است. سنا برای سلامتی خواص زیادی دارد. شما میتوانید برای درمان یبوست پودر آن را با ماست مخلوط کرده و میل کنید. البته نباید در مصرف آن زیاده روی کنید. چون ممکن است کارکرد آن بیش از حد شده و اسهال شوید. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره خواص برگ سنا برای درمان یبوست اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

درمان گیاهی یبوست با برگ سنا

دم کرده برگ سنا و درمان یبوست

“سنا” گیاهی است که بیشتر به شکل بوته می باشد و از برگ آن استفاده می شود. جنس گیاه به نام Cassia می باشد و از خانواده ی نخود است.

از بیشتر گونه های برگ سنا جهت درمان یبوست استفاده می کنند. برگ سنا به خاطر وجود ترکیباتی به نام”انتراکینون ها” تلخ می باشد.

با وجودی که گونه ای از برگ سنا در جنوب ایران و در حوالی خلیج فارس می روید، ولی به دلیل نیاز زیاد به برگ سنا ، عمده ی آن وارداتی است. گرچه گونه ی ایرانی و نوع وارداتی از نظر گیاه*شناسی با هم متفاوت می باشند، ولی از نظر خواص ضد یبوست مشابه هستند.

همچنین شما میتوانید روشهای درمانی دیگری را که در این لینک ( درمان یبوست ) معرفی نموده ایم را جهت کسب اطلاعات کاملتر مشاهده کنید.

درمان گیاهی یبوست با برگ سنا

نکات قابل توجه در مصرف دم کرده برگ سنا

نکته قابل توصیه این است که سنا نباید در افراد کمتر از ده سال مصرف شود.

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر برای رفع یبوست از سنا به‌ طور وسیع در جهان استفاده می ‌شود، صنایع داروسازی قرص آن را تهیه نموده که در داروخانه‌های ایران موجود می ‌باشد.

قرص سنا را می ‌توان بین 2- 1 عدد در روز مصرف کرد که از نظر مزه، شبیه به جوشانده ی این گیاه نیست.

در مصرف برگ سنا نباید زیاده‌ روی کرد، چرا که ممکن است باعث اسهال شدید گردد. همچنین نباید از برگ سنا به‌ طور ممتد و طولانی استفاده کرد، چون باعث تنبلی روده می‌ گردد. بهتر است پس از دو هفته استفاده، یک یا دو هفته مصرف آن را قطع نماییم.

میزان مصرف روزانه ی برگ سنا برای افراد بزرگسال، بین نیم تا یک گرم است که می توان بر روی آن حدود یک استکان آب ریخت و 10 دقیقه جوشاند، سپس صاف کرد و میل نمود.

برگ سنا

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب برای درمان یبوست  تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید.

شما میتوانید برای درمان یبوست پودر سنا را با ماست ترکیب کرده و میل کنید.

همچنین میتوانید برای درمان یبوست گل محمدی خشک شده را در ماست بریزید و میل کنید.

درمان گیاهی یبوست، برگ سنا

فقط یادتان نرود که نباید در این مورد زیاده روی کنید. چون ممکن است از ان طرف اسهال شدید بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا