اصول اساسی برای لاغری سریع

لاغری سریع و تناسب اندام هدف خیلی از افراد است. اما باید بدانید که لاغری سریع اصول خاص خود را دارد و شما نباید با هر روشی وزن کم کنید. در غیر این صورت در اینده سلامتی تان به خطر می افتد و با مشکلات جدی روبرو می شوید. در این بخش مهمترین اصول لاغری سریع را به شما معرفی می کنیم. یادتان باشد لاغری با نخوردن حاصل نمی شود. با این کار خیلی سریع رژیم تان را رها خواهید کرد. بلکه شما باید به اندازه و از غذاهای کم کالری استفاده کنید.

کاهش وزن و لاغری سریع

سه اصل مهم در درمان طبیعی لاغر شدن  و لاغری سریع موثر وحائز اهمیت است :

1- کلیه ی بیماری ها معلول یک علت اند و آن تجمع مواد زائد در بدن است که طی سالهای متمادی در بدن جمع شده اند. این جمع شدن را می توان مربوط به تغذیه غلط ، عدم مراقبت از سلامتی بدن و فراهم شدن موجبات خستگی اعصاب از نوع افراط و تفریط و اعتیاد دانست. درمان این اصل ، اتخاذ روشی است که بتواند این جمع شدگی فضولات و این ناهماهنگی عصبی را از بین ببرد .

2- اصل درمان طبیعی این است که خود بدن می کوشد تا مواد زاید خود را تخلیه و آنچه اضافی بر او وارد شده است، جبران نماید.

3- اصل درمان طبیعی این است که چون بدن در خود قدرت اعاده سلامتی را دارد، باید او را در وضعی قرار داد که این توانایی را بتواند ظاهر کند و این همان است که می گویند قدرت درمانی در دست طبیعت نیست ، بلکه در خود بیمار است (اشاره به فرمایش مولی امیرالمومنان علی علیه السلام –در این جا طبیعت یعنی مواد طبیعی نه آفرینش ) 

راههای کمک به لاغری سریع

1- امساک در غذا که مهمترین عامل درمان کننده است و به ساده ترین راه می تواند مواد زائد خود را از بدن خارج کند. زیرا وقتی که غذا کمتر به بدن وارد شود ، مواد اضافی انباشته شده در جسم آدمی خود وارد میدان کارزار شده و می سوزد، یعنی خودخوری شروع می شود.

2- رژیم غذایی صحیح و سالم تنها رژیم غذایی سالم است که می تواند بر درمان طبیعی  یک کمک دهنده مبارز و یک پیشرو باشد. زیرا آنچه لازمه ی بدن است به آن می دهد نه کم و نه زیاد، در این حالت است که سلامتی حفظ می شود. پس لاغری مناسب یک لاغری سالم است نه فقط سریع .

3- آب درمانی که بوسیله ی آن مواد زائد از روده ها خارج شده و خون سالم و طبیعی در بدن به جریان می افتد .

4- تدابیر بهداشتی از قبیل ورزش ، تنفس عمیق ، مراقبت از پوست بدن ، استفاده از نور خورشید و … می تواند سلامتی را حفظ نماید.

5- روان درمانی با تقویت روح و روان و امیدهای پشتوانه دار مثل امید به متافیزیک و ماوراء الطبیعه ، یعنی پیمودن راه بندگی و اطاعت از الهیت که بزرگترین امید و آخرین ایده ال آدمی خواهد بود.

6- ماساژ و مشت و مال روی بدن استخوان ها وماهیچه ها و ورزشهای ساده که می تواند سلامتی را برقرار سازد و منجر به لاغری شما شود .

  لاغری سریع

ده فرمان مهم در رژیم لاغری سریع

برای کسانی که می خواهند سلامت زندگی کنند و لاغری سالمی داشته باشند، رعایت نکات زیر لازم است :

1- باید مدت دو هفته از هر چه می خورند بکاهند تا کم کم عادت کنند.

2- برای لاغری سریع یک برنامه غذایی بنویسند و به آن رفتار نمایند، زیرا برنامه ی غذایی نشان می دهد چه غذایی کم کلسترول و کم کالری و چه غذایی چرب تر است.

3- باید دید چه غذایی می تواند حذف شود و چه به جای آن می توان گذاشت تا لاغری قابل توجه و سالمی داشته باشیم.

4- برای لاغری سریع یک وعده غذا نخوردن را انتخاب نکنند ، چون گرسنه می شوند و در وعده های بعدی بیشتر می خورند.

5- قبول کنند که هرچه کالری غذا کم تر باشد لاغری بیشتر است.

6- برای لاغری سریع در این برنامه غذایی از سبوس جو دو سر، جو معمولی، سبوس برنج و الیاف میوه جات و سبزی جات می توان استفاده کرد که در کاهش وزن تاثیر بسزایی دارد.

7- برای لاغری قانونمند و کاهش وزن لازم، در تعقیب برنامه غذایی تهیه شده از سبوس غلات، باید مقداری آب نوشید تا هم حجم غذا زیاد شود و هم در روده ها توقف کمتری نماید و هم احساس سیری نمایند.

8- برای لاغری سریع همزمان با این برنامه غذایی هرچه ممکن است ورزش نمایند.

9- در یک جا بی توجه شوند و آن این جاست که می گویند قبل از غذا چیزی نخورید، اشتهایتان کور می شود، شما بخورید فقط آب بخورید.

10- باید توجه داشت که به ازاء هر کیلوگرم وزن در حالت عادی برای مردان سی کالری و برای زنان بیست کالری لازم است . وزن خود را حساب کنید. از روی آن مقدار غذای متعادل خود را با توجه به اینکه هر گرم مواد سفیده ای چهار کالری و هر گرم پروتئین نیز چهار کالری و هرگرم چربی نه کالری حرارت ایجاد می کند ، تعیین نمائید.

لاغری سریع

لاغری سریع در صورتی مناسب است که اصولی باشد. زیاد وزن کردن برای سلامتی مفید نیست. شما باید به اندازه وزن کم کنید. نه بیشتر نه کمتر.

همچنین یادتان باشد برای لاغری سریع باید ورزش کنید ، درست و کم بخورید و از دمنوشها هم کمک بگیرید.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا