نحوه‌ی صحیح خشک کردن و حالت دادن به مو

برای خشک کردن مو پس از استحمام بهتر است اجازه دهید آنها به حالت طبیعی در معرض هوا خشک شده و در صورت استفاده از حوله آن را فقط بر موها فشار داده و از مالش شدید اکیداً خودداری نمایید. در ادامه مقاله به بررسی چگونگی حالت دادن به مو خواهیم پرداخت.

حالت دادن به مو

خشک کردن و حالت دادن به مو چگونه است؟

سشوارکردن ( خشک کردن و حالت دادن به مو ) در صورتی که از باد خیلی داغ استفاده نشود، فاصله سشوار از موها بیشتر از بیست سانتی متر باشد و استفاده ازآن از هفته ای 2 – 1 بار تجاوز نکند، ممانعتی ندارد.

آب موجود در ساقه مو که مسئول ایجاد نرمی و حالت ارتجاعی مو است در صورت استفاده از باد خیلی گرم سشوار، تبخیر شده و تشکیل حباب هایی در ساقه مو می دهد که در نهایت منجر به از دست رفتن لایه خارجی مو (کوتیکول مو) می گردد.

این موی آسیب دیده به سادگی دچار شکستگی شده، موخوره پیدا می کند و بوی سوختگی می دهد. یادتان باشدکه نباید تا خشک شدن کامل موها سشوار کردن را ادامه دهید. در حین سشوار کردن موها نبایستی دندانه های برس خیلی داغ شوند زیرا به موها آسیب وارد می کنند.

مضرات سشوار موهای خیس

حالت دادن به مو

بعضی ها فکر می کنند استفاده از سشوار یا اتوی مو مشکلی برایشان ایجاد نخواهد کرد. از نظر آنها فقط عواملی می تواند برای موها دردسرساز شود که با ریشه مو تماس پیدا می کند و به طور مستقیم روی ریشه قرار می گیرد؛ بنابراین این افراد تصور می کنند سشوار یا اتوی مو که کاری به ریشه ندارد، بی ضرر است. سشوار نمودن موهای خیس کار درستی نبوده و آسیب حرارتی زیادی به موها وارد می کند لذا بایستی ابتدا موها را تا حد امکان خشک کرده و رطوبت باقیمانده را با سشوار رفع نماییم. در هنگام خشک کردن موهای خیس از برس زدن خشن آنها خودداری کنید و بهتر است در این مواقع اصلاً برس یا شانه زده نشده و از حرکات انگشتان برای حالت دادن به موها استفاده شود. نکته دیگر اینکه اگر ریزش مو دارید موهایتان را بعد از خشک شدن ببافید. با این کار موی کمتری از سرتان می ریزد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا