تاثیر جملات مثبت در موفقیت و مثبت نگری

تاثیر جملات مثبت در موفقیت و مثبت نگری بسیار است. مثبت اندیشی و افکار مثبت مشکلات و زندگی را اسان تر و شیرین تر می کند و باعث می شود شما زودتر به هدف تان برسید. منفی نگری جز اینکه شما را افسرده کرده و از هدف تان دور می کند، هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. در این بخش درباره تاثیر جملات مثبت در زندگی اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

تاثیر جملات مثبت از زمان حال

تا جایی که ممکن است از زمان آینده استفاده نکنید ، مثلا نگویید : “فردا با رییس اداره خوب صحبت خواهم کرد .” به جای آن بگوئید : “وقتی با رئیس اداره صحبت می کنم ، آرام و آسوده هستم” . اگر در مورد چیزی در اینده صحبت کنید ، ذهن ناهشیار شما صبر می کند و صبر می کند و … در حالی که شما نیاز دارید ، هم اکنون احساس آرامش کنید . بنابراین وقتی حادثه ای هم واقعا روی دهد با آرامش واسودگی با آن برخورد می کنید .

تاثیر جملات مثبت با استفاده منظم

هنگامی که تصمیم به عوض کردن افکار منفی و جایگزینی آن ها با افکار مثبت می گیرید ، در می یابید که این افکار منفی ریشه های محکمی دارند و کاملا سازمان یافته هستند . به این معنا که اگر متوجه و هشیار نباشید افکار منفی دوباره وارد ذهن شما می شود و این بار زدودن این افکار ، کار ساده ای نیست . پس باید به محض این که به خودتان آمدید افکار مثبت را جایگزین کنید . نگذارید فکر های منفی در ذهن شما ریشه بدوانند . صبور باشید ، افکار منفی بالاخره ضعیف می شوند و سرانجام از بین می روند .

تاثیر جملات مثبت

از همین حالا شروع به مثبت اندیشی کنید .

چرا فردا ؟ چرا حالا نه ؟ کار مثبت این است که بدون درنگ از همین حالا شروع کنید .

تاثیر جملات مثبت برای شروع روز :

مشتاقانه منتظر یک روز شاد هستم .

به استقبال تمام چیزهای خوبی می روم که مخفیانه منتظر من هستند .

برای ساختن یک روز خوب ، از تمام امکانات برخوردارم .

با اعتماد به نفس و اطمینان به استقبال امروز می روم .

تاثیر جملات مثبت برای وقتی که در موقعیتی دشوار قرار دارید :

می توانم این کار را انجام دهم ، می توانم این مشکل را حل کنم .

من آرام ، محکم ، متمرکز و قوی هستم .

اگر بر این موقعیت فائق شوم ، قوی تر می شوم .

من نهایت سعی خود را می کنم .

به مشکلات با افکار مثبت و جملات مثبت نگاه کنید .

استرس وقتی پیدا می شود که ما به موقعیتی که می تواند به منزله ی فراخوانی برای به نمایش گذاشتن توانایی ما باشد ، بسان یک تهدید نگاه می کنیم . وقتی روند آرام نقشه های ما توسط یکسری تغییرات ، دچار تلاطم شود ، خشمگین و رنجیده می شویم و طوری عمل می کنیم که گویا این وقفه یا تغییر کوچک ، کل پروژه ی ما را در معرض نابودی قرار داده است . پس افکار مثبت در زندگی بسیار مهم است . واقعیت این است که یک حادثه ی مزاحم ، اغلب موجب یک وقفه می شود و عموما این وقفه بعد ها جبران می شود . ولی واکنش ما نسبت به حوادث یا افرادی که این وقفه را باعث شده اند ، به گونه ای است که انرژی گران بهای خود را با عصبانی بودن ، مضطرب بودن یا بی خوابی کشیدن در شب و عصبی بودن در روز ، هدر می دهیم و تهدیدات تازه تری برای نقشه های خود پیش بینی می کنیم .

هر مشکلی فقط به اندازه ای که شما آن را مشکل می گیرید مهم است . بیشتر مشکلات بی اهمیت و کوچک هستند ، تعداد بسیار کمی از مشکلات واقعا جدی و مخرب اند . به گزارش آسان طب چگونگی نگاه شما به مشکل ، طرز برخورد شما را با آن تعیین می کند . مشکلات توسط یک قدرت فوق طبیعی حاصل نمی شوند تا شما را تنبیه و مجازات کنند ، مشکلات ، دشمن تان نیز نیستند ، بلکه حوادثی طبیعی هستند که شما به آن ها صورت مثبت یا منفی می دهید .

.

تاثیر جملات مثبت
تاثیر جملات مثبت

.

تصور غلط 1 : مشکلات موجب به هم ریختگی کامل می شوند

تا زمانی که یک اضطرار فیزیکی در پیش رو نباشد ، لزومی ندارد مشکلات موجب تخریب یا آسیب فراگیر در زندگی شوند . به گزارش آسان طب بزرگ ترین فجایع در مغز شما روی می دهند . و آن ها تنها فکرهایی مخرب و ویرانگر هستند . با تمرین هایی که برای احساس آرامش و تنفس آرام (تست تنفس) آوردیم ؛ می توانید خود را آرام کنید و دوباره فکر مثبت کنید .

تاثیر جملات مثبت :

هر مشکلی راه حلی دارد .

اگر آرام شوم راه حل را پیدا می کنم .

هر چه زودتر به آرامش برسم ، راه حل را زودتر پیدا می کنم .

تصور غلط 2 : مشکلات ، زندگی را به بدترین شکل تغییر می دهند .

لزوما این طور نیست . برکنار شدن از یک موقعیت شغلی ، می تواند در ابتدا یک شوک بزرگ باشد ، ولی در عین حال می تواند یک جهت بهتر و جدید تر را به شما نشان دهد که اگر شغل قدیمی خود را از دست نداده بودید ، آن را نمی یافتید . اگر نقشه های شما برای خرید یک خانه ی جدید در هم بریزد ، ممکن است اول به شکل یک فاجعه نمود پیدا کند ، ولی در عین حال می تواند شما را به سمت خرید یک خانه ی بهتر راهنمایی کند . پس مثبت اندیشی داشته باشید .

تاثیر جملات مثبت :

این حادثه پیامد خوبی خواهد داشت .

من می توانم طوری با این تغییر برخورد کنم که آن را تبدیل به یک منفعت کنم .

من برنده خواهم بود .

خوشحالی در یک قدمی من است .

تصور غلط 3 : مشکلات ، موجب ناراحتی مردم می شوند.

ممکن است مشکلات ، افراد دیگر را ناراحت کنند ، ولی لازم نیست شما را هم حتما ناراحت کنند . فقط به این علت که افراد دیگر عصبی می شوند ، شما مجبور نیستید از این الگو پیروی کنید . شما می توانید یک قدم ذهنی به عقب بگذارید و مشکل را ارزیابی کنید ، آن را به قسمت های قابل کنترل تقسیم کرده و سپس در هر زمان بر روی هر یک از قسمت ها کار کنید تا کل مشکل حل شود .

حل کردن یک مساله ، نیاز به بروز هیجان و عصبانیت ندارد . هر گاه با یک موقعیت مشکل برخورد کردید ، از خود بپرسید : “بهتر است ناراحت باشم یا مشکل را حل کنم ؟” اگر ترجیح می دهید مشکل را حل کنید ، با واقعیات روراست باشید (آیا ممکن است یک سوء تفاهم ایجاد شده باشد ؟) اگر لازم است ، به توصیه ی افراد دیگر گوش کنید وسپس راه حل انتخابی خود را به کار ببرید .

تاثیر جملات مثبت :

در حالی که این مشکل را حل می کنم ، می توانم آسوده و آرام بمانم . ترجیح می دهم به جای سرگردان شدن در وضعیت فعلی ، مشکل را حل کنم .

هیجانات من آن قدر با ارزش هستند که آن ها را برای این مشکلات به هدر نمی دهم .

تاثیر جملات مثبت
تاثیر جملات مثبت

در این بخش از مجله اسان طب درباره تاثیر جملات مثبت و افکار مثبت اطلاعاتی را تقدیمتان کردیم. با گفتن جملات مثبت در ذهن و فکر کردن به ان مطمین باشید انرژی مثبت به سمت شما کشیده می شود و به سوی پیشرفت قدم خواهید برداشت.

پیشنهاد می کنیم هر کدام از شما نمونه ای از جملات مثبت را در بخش نظرات عنوان کنید تا دیگران از ان استفاده کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا