درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان

همین طور که میدانید دندان درد جزو مشکلات شایعی است که اکثر افراد به ان دچار شده اند. هر کس وقتی به ان دچار می شود میگوید شدید ترین درد دنیا دندان درد است. تغییر رنگ دندان یکی دیگر از مشکلات دهان و دندان است که در زیبایی تاثیر گذار است و به شدت ما را آزار می دهد. در این بخش روشهای درمان درمان درد وتغییر رنگ دندان را به شما معرفی می کنیم.

درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان
درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان

تغییر رنگ دندان

در این بخش از سایت اسان طب درباره علایم تغییر رنگ دندان و علت تغییر دندان اطلاعاتی را در اختیارتان میگذاریم.

علایم تغییر رنگ دندان

دندان های کاملا سفید ، تقریبا رویایی است . تغییر رنگ دندان بیشتر سطحی و بدون خطر می باشند و عموما ناشی از مصرف مقدار زیادی قهوه ، پای تمشک ، و مراجعه کم به دندانپزشک می باشد . البته این تغییر رنگ دندان می تواند نشان دهنده خرابی دندان نیز باشد . همچنین این تغییر رنگ ممکن است در لایه های عمیق تر دندان پدید اید که البته باز هم بی خطرند . این تصور که مسواک زدن بیشتر سفیدی بیشتری به همراه دارد ، حقیقت ندارد .

تغییر رنگ دندان به چه دلیل است ؟ مسواک زدن موجب تمیزی دندان ها می شود ولی در دفع تغییر رنگ پایای آن نقشی ندارد . مسواک زدن شدید و با دفعات زیاد ، به ویژه در صورت استفاده از مواد ساینده ، می تواند لایه سفید سطحی دندان را فرسایش داده و موجب پدیدار شدن بیشتر لایه های تیره ی زیرین گردد . البته عوامل دیگری نیز می توانند درخشش لبخند را از لبان شما بریابند . به گزارش آسان طب سن یکی از این عوامل است که همگان را تحت تاثیر قرار می دهد . دندان ها در خلال افزایش سن به طور طبیعی تیره تر می شوند . در گذر ایام ، پالپ صورتی رنگ در مرکز دندان ناپدید شده جای خود را به عاج تیره رنگ تر می دهد . تغییر رنگ دندان ناشی از سن یکدست وسراسری می باشد .

درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان
درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان

اگر یک دندان و یا چند دندان کنار هم تیره تر شوند ، احتمالا آبسه ای تشکیل شده است . در این شرایط با انجام عصب کشی می توان دندان را حفظ کرد . اگر چرک تخلیه نشود ، آبسه می تواند موجب فرسایش استخوان هایی که دندان را در جای خود نگه می دارند شود ، و در نهایت ناچار به کشیدن دندان شوید . تغییر رنگ دندان

آبسه ها، که موجب تیره شدن پالپ دندان می شوند ، می توانند در پی وارد آمدن ضربه ای به دهان و دندان و یا فساد وسیع دندان ها به وجود ایند . ضربه ها و جراحت ها ، الزاما نباید به تازگی رخ داده باشد ، ممکن است جراحتی نزدیک به 20 سال پیش به دندان وارد شده باشد و مشکلات ناشی از آن امروز بروز کنند ، حتی ممکن است علایم همراه نظیر دندان درد و یا حساسیت به گرما وسرما وجود نداشته باشد .

رفع تغییر رنگ دندان

برخی از افراد برای دستیابی به سفیدی پیشین دندان ها ، عصب کشی را انتخاب می کنند ، اما در واقع این آخرین راه حل است ، در اینجا برخی از راه های دیگر را خواهید آموخت .

برای رفع تغییر رنگ دندان به طور مرتب مسواک بزنید .

با مسواک مرطوبی که فرچه های نرم دارد ، به نرمی دندان های خود را تمیز کنید و کشیدن نخ دندان را فراموش نکنید . مسواک زدن و حفظ بهداشت دهان ، مشکلات را کم می کند ، ولی تغییر رنگ را به طور کامل از بین نمی برد ، اما از سوی دیگر با تازه و با طراوت نگه داشتن لثه ها ، نمای بهتری برای فرد پدید می آورد . هنگامی که لثه ها خراب و بیمار هستند ، هر چقدر دندان ها سفید هم باشند ، منظره ی زیبایی نخواهند داشت .

برای رفع تغییر رنگ دندان از دندانپزشک کمک بگیرید .

دندان پزشکان دستگاه ساینده ویژه ای دارند که در زدودن تغییرات سطحی رنگ دندان ناشی از مصرف قهوه ای چای و موادی از این دست اثر بخش می باشد . هم چنین مواد سفید کننده ای وجود دارند که در قالب های ویژه ای ریخته شده و بر روی دندان ها قرار می گیرند . این قالب ها را می توانید از دندانپزشک خود درخواست کنید . این مواد که عموما حاوی کاربامیدپراکسید می باشند ، می توانند موجب و سختگی لثه و بافت نرم دهان شوند ، که خوشبختانه به آسانی قابل درمان می باشد .

علایم دندان درد

در فیلم های قدیمی بارها مشاهده نموده اید که هنگامی که فردی به دندان درد مبتلا می شد ، دندان وی را با یک نخ به دردی متصل نموده و آن را به محکمی می بستند ، و بیش از آنکه حتی فرد بتواند فریاد بزند دندان را از جای خود بیرون می اید . خوشبختانه در دنیای حقیقی راه های تشخیصی و درمانی بهتر وجود دارد . در واقع ، دندان درد علل محدودی دارد .این درد ممکن است در اثر مشکل ساده ای چون گیر کردن یک قطعه ذرت در بین دندان ها رخ دهد و یا در پی عفونت و التهاب و خیمی در بافت داخلی دندان پدیدار گردد . این التهاب یا از طریق تحت فشار قرار دادن عصب دندان و یا به واسطه ی کشیدگی زردپی پریودونتال که در اطراف دندان ها در لثه قرار دارد ، موجب بروز درد می شود..

عوامل متعددی می توانند منجر به بروز التهاب دندان شوند ، از جمله مسواک نزدن و نخ نکشیدن به دندان ها برای مدت طولانی ، خالی شدن و یا بد پر کردن دندان ها ، ترک برداشتن دندان و یا وارد آمدن ضربه به دهان . در این موارد پالپ دندان تیره می شود و تغییر رنگ لایه بیرونی دندان به وجود می اید . درد ممکن است بتدریج و یا ناگهانی بروز کند ، هم چنین ممکن است در پی مصرف مواد داغ یا سرد ایجاد شود .

حتی یک جراحت کهنه که به نظر نسبتا ناچیز می آید می تواند موجب آزردگی شما شود . در برخی موارد ممکن است این التهاب و نابودی بافت زنده ی دندان خود به خود بروز کند ، به مانند آپاندیسیت . راهی برای پیش بینی بروز این ضایعات وجود ندارد ، اما در این مواقع دندان دردناک شده نیاز به مراجعه سریع به پزشک می باشد . درد گتگ دندان ها ممکن است ناشی از سائیدن دندان ها بر یکدیگر و دندان قروچه در حین خواب باشد . مشکلات عملکردی فک نیز ممکن است موجب بروز درد در دندان ها شود . دندان درد ممکن است علامتی از مشکلات موجود در سینوس ها باشد . از آنجا که ریشه دندان های فوقانی تا سینوس ها امتداد پیدا می کند ، هر گونه فشاری در آن ناحیه می تواند عصب دندان ها را در فشار قرار دهد . این درد مانند حالت خواب رفتگی پا است .

درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان
درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان

درمان دندان درد

برای رفع مشکل هیچ راهی جز مراجعه به دندانپزشک وجود ندارد . آنچه در پی می اید، نکاتی است که بیش از مراجعه به دندانپزشک باید به آنها عمل کنید .

درمان دندان درد با مصرف ایبوپروفن .

حتی اگر بافت عصبی و زنده دندان از بین رفته باشد ، باز هم التهاب موجود می تواند موجب درد شود . ایبوپروفن یکی از بهترین داروهای ضد درد و التهاب می باشد . می توانید تا روزی 4 بار از این دارو استفاده کنید . توجه داشته باشید ، قراردادن قرص آسپرین بر روی دندان یک روش قدیمی و اشتباه است که حتی می تواند موجب سوختگی شیمیایی و آسیب به مخاط دهان شود .

از کنار موضوع درمان دندان درد به آسانی نگذرید .

حتی اگر دندان درد شما متوقف شود ، ممکن است پس از مدتی مجددا با حالتی شدیدتر بروز کند . درد پس از مدتی برطرف می شود ، که نشاندهنده مرگ عصب دندان است . از این مرحله تا بروز آبسه چرکی زمانی کوتاه وجود دارد . در این حالت دردی شدیدتر به همراه تورم که حتی ممکن است صورت را نیز درگیر نموده باشد وجود دارد . پس این گمان اشتباهی است که رفع درد به معنی التیام دندان است .

جهت درمان دندان درد یخ را گاز نزنید .

جویدن چیزهای سخت می تواند موجب ترک برداشتن سطح دندان ها شود لذا از جویدن این گونه مواد بپرهیزید .

برای درمان دندان درد ترس خود را کنار بگذارید .

بر خلاف آنچه همگان تصور می کنند ، عصب کشی عملیاتی بدون درد می باشد . پس از شروع به کار ، بی حسی آنچنان خوب انجام می گیرد که دردی بیش از آنچه برای پرکردن دندان وجود دارد ، به وجود نمی اید . دکتر ژرماین گوید : تنها سه ثانیه طول می کشد تا عصب از دندان خارج شود و پس از آن دیگر دندانپزشک با دندان خالی کار می کند .

درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان
درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان

.

درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان
درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان

درمان گیاهی دندان درد

درمان گیاهی دندان درد

درمان گیاهی دندان درد با میخک صدپر : برای درمان گیاهی دندان درد از میخک صدپر (Clove)استفاده کنید. کافیست میخک را با روغن زیتون مخلوط کرده و بر روی محل بگذارید. میخک از قدیم الایام برای درمان درد دندان استفاده می شده است.

درمان گیاهی دندان درد با آب نمک: اب نمک ساختن را که همه بلندند. سعی کنید مدام اب نمک قرقره کنید تا التهاب دندانتان کم شود و دردش کاهش یابد.

درمان گیاهی دندان درد با زنجبیل: برای این کار کافیست ریشه زنجبیل را در کمی اب حل کنید و ان را قرقره کنید.

درمان گیاهی دندان درد با چای کیسه‌ای: چای سیاه تورم لثه‌ ها را کاهش میدهد و درد دندان را ارام میکند.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا