درمان عرق زیر بغل آزارنده ترین بو

عرق زیر بغل اکثرا بوی بدی دارد و ما و دیگران را آزار می دهد. مخصوصا اگر بیش از حد طبیعی زیر بغل مان عرق کند. برای درمان عرق زیر بغل روشهای مختلف پزشکی و گیاهی وجود دارد. به عنوان مثال شما میتوانید برای درمان عرق زیر بغل از جوش شیرین یا سرکه سیب استفاده کنید. داروهای آنتی کولینرژیک از جمله روبینول هم برای درمان عرق مفید است. اگر بدن تان زیاد عرق می کند سعی کنید زیاد دوش بگیرید و لباس تان را زود به زود بشویید. در این بخش برخی از روشهای درمان عرق زیر بغل را به شما معرفی می کنیم.

درمان عرق زیر بغل
درمان عرق زیر بغل

راههای درمان عرق زیر بغل

عرق زیربغل برای خیلی از افراد آزاردهنده می باشد. اطلاع از نحوه متوقف کردن عرق زیربغل و یا کنترل آن، به شما در بهبود اعتماد بنفس و کم تر کثیف شدن لباسهایتان کمک می نماید. اسپری ها و خوشبو کننده ها، فقط می توانند بوی عرق را از بین ببرند ولی راههایی که در این مقاله بیان می کنیم، به توقف عرق کردن و یا کم کردن آن کمک می نماید.

درمان عرق زیر بغل با طب سنتی
درمان عرق زیر بغل با طب سنتی

درمان عرق زیر بغل با ضدعرق antiperspirant

برای کنترل عرق با این روش باید از ضدعرق ها (antiperspirant) با کیفیت به شما در توقف و یا کنترل تعرق زیربغل کمک می نماید. این محصولات حاوی یک ماده شیمیایی بنام آلومینیوم کلراید هگزاهیدارت (aluminum chloride hexahydrate) بوده و به توقف عرق کمک می نمایند. مقداری مساوی از محلول آلمینیوم کلراید و الکل اتیلیک را هرشی قبل از خواب زیربغل خود بمالید.

درمان عرق زیر بغل با محلول های طبیعی

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره روشهای درمان عرق زیر بغل با مواد طبیعی اطلاعاتی را تقدیم می کنیم :

1-درمان عرق زیر بغل با جوش شیرین و دئودورانت های حاوی آلومینیوم کلراید

یکی از راههای درمان عرق بغل استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین زمانیکه با عرق بدن مخلوط می شود، گاز تولید کرده و به تبخیر عرق کمک می کند.  جوش شیرین را با آب مخلوط کرده تا زمانیکه به یک محلول سفت مانند خمیردندان تبدیل شود. ترکیب فوق الذکر را زیر بغل خود بمالید، و بگذارید ۲۵ دقیقه زیربغل شما بماند،بعد از این مدت محلول مالیده شده را با آب پاک نمایید.

از این درمان برای مدتی استفاده کنید، تا بدنتان به سریع تر خشک کردن عرق کمک نماید.

عرق زیر بغل
عرق زیر بغل

2- درمان عرق زیر بغل با سرکه سیب

اگر موهای زیربغلتان بلند است، آنرا اصلاح نمایید و سپس سرکه را برروی زیربغل بمالید. سرکه راه خود را به سمت روزنه های زیربغل باز می نماید و باکتری تولید کننده بوی طبیعی زیربغل را خنثی می نماید و درنتیجه حالتی در زیربغل ایجاد شده که در آن زیربغل کم تر عرق کرده و خشک تر باقی می ماند.

با سرکه ای که زیربغل مالیده اید، بخوابید و صبح که بیدار شدید سرکه را با آب و صابون از زیربغل خود پاک نمایید.

3- درمان عرق زیر بغل  با سایر محلول های طبیعی

قبل از خواب زیربغل خود آبلیمو بمالید. روزانه ۱۵ دقیقه تفاله گوجه فرنگی زیربغل خود مالیده و بعد پاک نمایید و اینکار را برای چندهفته تکرار کنید. خمیری از گردو و اکالیپتوس درست کرده و زیربغل خود بمالید.

برای درمان عرق کردن زیر بغل هرروز چای مریم گلی بنوشید.

نمک زیربغل خود بمالید و بگذارید برای بیست دقیقه باقی بماند . سپس آنرا شسته و همه نمک را پاک نمایید.

درمان های پزشکی عرق زیر بغل

در این بخش روشهای درمان پزشکی برای از بین بردن عرق زیر بغل را به شما معرفی می کنیم.

درمان عرق زیر بغل با بوتاکس

تزریق بوتاکس زمانی انجام می شود که هیچ راه درمان دیگری برای عرق زیربغل وجود ندارد چراکه این درمان هم گران بوده و هم ممکن است دردناک باشد.

درمان عرق زیر بغل  با یونتوفورزیس (iontophoresis)

این درمان چندبار در هفته و با استفاده از یک دستگاه الکتریکی استفاده می شود، توجه کنید که این درمان، درمانی موقتی می باشد.

درمان دارویی عرق زیر بغل

در این روش پزشک برای شما داروهای آنتی کولینرژیک از جمله روبینول تجویز کرده، که برای درمان تعریق زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. به گزارش آسان طب این داروهای می توانند باعث خشکی دهان و تاری دید شوند، خیلی از افراد بدلیل اثرات جانبی این داروها تا آنجا که ممکن است از این روش استفاده نمی نمایند.

درمان عرق زیر بغل با طب سنتی
درمان عرق زیر بغل با طب سنتی

درمان عرق زیر بغل با طب سنتی

برای درمان عرق زیر بغل حمام کردن را فراموش نکنید. اگر میبینید که زیاد عرق میکنید یک بار صبح و یک بار قبل خواب میتوانید به حمام بروید. منظور از حمام شستن زیاد مو و لیف کشیدن و اینها نیست. حتی اگر در عرض 5 دقیقه فقط دوش بگیرید و دستهای کفی تان را زیر بغل تان بمالید ، این کار تاثیر زیادی در خوشبو شدن شما دارد. اگر هر شخصی دو بار بوی بد عرق شما را متوجه شود مطمین باشید نظرش نسبت به شما خیلی عوض می شود.

یا مثلا قبل سر کار رفتن ، قبل مهمانی رفتن یا مهمان امدن یک دوش 5 دقیقه ای بگیرید.

برای درمان عرق زیر بغل میتوانید از جوش شیرین ، لیموترش یا روغن زیتون استفاده کنید. این مواد به صورت جداگانه در کاهش بوی عرق زیر بغل شما تاثیر زیادی خواهند داشت.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52