Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
نقش پدر در تربیت فرزندان چگونه است ؟ – مجله آسان طب

نقش پدر در تربیت فرزندان چگونه است ؟

نقش پدر در تربیت فرزندان به عنوان یکی از والدین در تربیت فرزندان بسیار اهمیت دارد . پدر و مردان بخصوص آنهایی که همسرانشان در خارج از خانه شاغل هستند ، بطرز فزاینده ای در همه جنبه های خانه داری ومراقبت از کودک ، به آنها کمک می کنند . دلیلی ندارد که مردها نتوانند مثل مادرها این کارها را انجام دهند و در تامین امنیت و پیشرفت کودکان خود شرکت نداشته باشند . ولی اگر این کارها را به صورت لطفی که به همسر می کنید ، انجام دهید ، واقعا به عنوان یک پدر به رشد کودکتان کمک نکرده اید و نقش پدر در تربیت فرزندان را درست انجام نداده اید ، زیرا عملکرد شما نشان می دهد که واقعا کار پدرانه ای نکرده اید و کمک های شما از نظر خودتان ، بخشندگی و خساوت خارق العاده ای از حدود وظائفتان بوده است .

نقش پدر در تربیت فرزندان
نقش پدر در تربیت فرزندان

نقش پدر در تربیت فرزندان

امروزه مردان زیادی با زنهایی ازدواج می کنند که شاغل تمام وقت هستند واین مردان می دانند که وقتی بچه ها کوچک هستند ، باید سهم زیادی از کارهای خانه و نگهداری از بچه ها را در کنار همسرانشان بر عهده بگیرند . پدر و مادرشدن فقط در سایه روحیه همکاری و همراهی است که بهترین نتایج را به بار می آورد .

من فکر می کنم حتی پدری که کار تمام وقت دارد و همسرش خانه دار است ، اگر در اوقاتی که از سرکار بر می گردد و یا در تعطیلات آخر هفته بخشی از کارهای اداره فرزندان و همچنین کارهای خانه را بر عهده بگیرد ، بهترین کار را در مورد فرزندان ، خود و همسرش انجام داده است  و توانسته نقش پدر در تربیت فرزندان را درک کند . حوصله و قدرت رهبری مادر و اداره بچه ها در هنگام عصر ته می کشد . اگر پدر هم ناچار بود در تمام طول روز با بچه ها سروکله بزند ، همین بلا به سرش می آمد . از سوی دیگر برخی مادران سختشان است که به پدرها اجازه بدهند کنترل همه چیز را در دست بگیرند . شاید آنها نگرانند که اگر پدر نقش رسمی بزرگ کردن بچه ها را به جای مادر بر عهده بگیرد ، نقش مادر در زندگی مخدوش شود . اگر هم پدر و هم مادر جنبه های مختلف ، رهبری و کنترل بچه ها را بر عهده بگیرند ، بچه ها از این تنوع شیوه ها بسیار بهره مند خواهند شد . البته این شیوه ها نباید یکدیگر را نقض کنند و یا در تعارض یکدیگر باشند ، بلکه باید یکدیگر را تکمیل و تقویت کنند .

در نگهداری کودک ، پدر ها واقعا می توانند در شیر دادن با شیشه ، دادن غذای جامد به بچه ، عوض کردن کهنه ها ، انتخاب لباس ، پاک کردن اشک ها ، تمیز کردن بینی و .. کمک کنند .

هنگامی که یک پدر سهم خود را در کار خانه با روی گشاده بر عهده می گیرد ؛ کارش خیلی بیشتر از سبک کردن بار همسر و همراهی کردن با او معنی می دهد  و توانسته نقش پدر بودن را درست انجام دهد . این کار نشان می دهد که پدر اعتقاد دارد اشتراک او در کارخانه ، برای رفاه و آرامش خانواده ضرورت دارد و نیازمند مهارت و قدرت تشخیص مناسب است و همان طور که همسرش مسئول انجام کارهای خانه است ، او هم هنگامی که در منزل است به همان میزان مسئولیت دارد . اگر قرار است دخترها و پسرها یاد بگیرند که برای توانایی ها و نقش های زنان و مردان احترام و ارزش یکسانی قائل شوند ، باید این نکته را در رفتار پدر و مادر خود ببینند و با آن رشد کنند .

نقش پدر چقدر به پول دادن مربوط می شود ؟

پرداخت پول و اعتبار اجتماعی به شکلی سنتی به صورت ارزش های اولیه مردان و پدر های آمریکایی در قرن بیستم درآمده است . به گزارش آسان طب تاکید بر این دو جنبه ، مهمترین عامل در به انحراف کشیدن بسیاری از مردان به سوی رقابت بیش از حد ، مادی گرایی بیش از حد ، غفلت دائمی از رابطه با همسر و فرزندان ، غفلت از دوستی و رفاقت ، غفلت از ارتباطات اجتماعی و علائق فرهنگی و تنش ها و فشارهای عصبی منجر به اختلالات جسمی و روانی بوده است .  البته یک درآمد کافی برای خانواده هایی که پدر و مادر در آن حضور دارند واز آن مهمتر برای خانواده هایی که فقط پدر یا مادر آن را اداره می کنند ، لازم است .

نگرانی جامعه امروزی این است که وسواس بیش از حد ما برای کار کردن در خارج از خانه ،فشار غیر قابل تحملی را به زندگی خانوادگی تحمیل کند و سبب شود بسیاری از مادر ها ، انجام کار بیرون را مسئولیت محوری خود در زندگی بدانند .
در صورتی که مسئولیت اصلی تربیت فرزندان با مادر هست ، و پدر ها هم در کنار مادر نقش اساسی در این زمینه  با عنوان نقش پدر  بودن خواهند داشت .

منبع : asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52