فواید سیب درختی برای درمان بیماری ها

سیب درختی رسیده میوه ایست معتدل ، مقوی بدن ، مقوی قلب و اعصاب. سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسیداوریک در بدن شده و دفع اسید فرمیک را افزایش می دهد . سیب درختی دندان ها را سفید کرده و هضم غذا را اسان می کند. شما میتوانید برای کاهش وزن هم از این میوه خوشمزه استفاده کنید. در این بخش درباره خواص سیب درختی اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

فواید سیب درختی

خوردن سیب درختی به هر شکلی برای بیماران زیر مفید و شفا بخش است :

سیب درختی و درمان بیماری ها

1-مبتلایان به رماتیسم ونقرس

2- بیماری های دستگاه ادراری

3- ورم حاد و مزمن ( کولیت ، آنترکولیت ، اسهال در سال 1554 )

4- بیماری های پوست ، اگزمای مزمن

5- بیخوابی را رفع نموده ، خواب آرام ایجاد می کند .

6- سرماخوردگی ، گرفتگی صدا ، سرفه ، ترشح برنشها

7- درمان آنژیت به صورت غرغره با شیره سیب پخته ( آب سیب درختی را گرفته می پزد و سپس با حرارت معتدل روزی 3 یا 4 مرتبه غرغره می کنند .)

8- تصلب شرایین – بواسیر ، پرخونی مغز

9- مبتلایان به چاقی و ناراحتی های عصبی

10- خوردن سیب درختی به علت دارابودن ویتامین های A و B و C برای تقویت چشم ، تقویت مخاطها ، پوست ، مو ، ناخن ، تقویت عمومی بدن ، رفع ناراحتیهای عصبی از نوع ترس ، وحشت ، اضطراب و بیخوابی بسیار موثر است . منتها در این قبیل موارد باید بیمار بخوردن سیب درختی مداومت کند و هر روز لااقل یک لیوان آب سیب تناول نماید . لازم بتذکر است که هنگام آب گرفتن سیب باید پوست و تخم سیب را جدا نکنند . زیرا در این دو قسمت نیز مواد مفیدی وجود دارد .

باید دانست که معالجه امراض بوسیله اجزا درخت سیب و میوه سیب نه تنها در طب قدیم متداول بوده است بلکه دکتر چینایس در سال 1910 ، دکتر هک لرک و دکتر دکوکس در سال 1930 برای بخبود بیماران خود با فرآورده های سیب شاهکارهای متعددی نشان دادند . نامبردگان و عده ای از پزشکان اخیر ، درمان قطعی سه دسته از بیماران زیر را مورد تایید قرار دادند :

1-بیماری های دستگاه ادراری

بیمارانی که دچار ناراحتی های ادراری هستند چنانچه جوشانده پوست سیب درختی را مصرف کنند ترشح ادرار زیاد شده رنگ آن روشن می گردند و در عین حال ، عمل دستگاه هاضمه منظم و مرتب می شود .

2- ورم مفاصل ، رماتیسم و نقرس

این قبیل بیماران چنانچه پوست خشک شده سیب درختی را به مقدار دلخواه در آب جوشانده شبانه روزی چند مرتبه مصرف نمایند بسیار مفید است .

3- ورم حاد و مزمن روده در اطفال و بالغین

روش درمان برای این دسته از بیماران این است که تا 2 روز بجای مواد غذایی ، بیمار به تناسب سن ومیل خود از 500 تا 1500 گرم پوره سیب درختی را شبانه روز به تقسیم در پنج نوبت تناول نماید و در این مدت 2 روز ، غذای دیگری استعمال ننماید . به گزارش آسان طب فقط اگر تشنگی شدید پیش آید ، کمی چای که با ساکارین شیرین شده باشد مصرف نماید . از روز سوم تدریجا با خوردن مقدار کمی از غذاهای دیگر ، رژیم مذکور را معتدل نماید .

با این روش ، پس از 2 روز ، مدفوع حالت عادی پیدا نموده ، درد و ناراحتیهای بیمار بر رطف می شود .

فواید سیب درختی

فواید سیب درختی برای سلامتی ما بسیار است. سیب انقدر خاصیت دارد که سفارش شده هر روز یک سیب بخوریم تا نسبت به همه بیماری ها در امان باشیم.

همچنین گاز زدن سیب درختی موجب سفید شدن و جرم گیری دندان می شود و همچنین لاغر کننده است. چون معده را پر کرده و اشتها را کم میکند.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا