6 مورد از نشانه های بیماری کودکان

بهترین کار این است که با دیدن نشانه های بیماری کودکان  چه حضورا و چه از طریق تلفن فورا با پزشک صحبت کنید ، با داشتن آگاهی از بعضی از نشانه ها می توانید تصور کامل تری از موضوع داشته باشید . با دیدن بعضی از نشانه های بیماری کودکان بخصوص در دو سه ماه اول تولد ، مثل خستگی غیر عادی ، گیجی و منگی ، از دست رفتن توجه و اشتها ، بیقراری غیر عادی ، اضطراب غیر عادی ، عصبانیت غیر عادی و رنگ پریدگی بلافاصله با پزشک تماس بگیرید .

نشانه های بیماری کودکان
نشانه های بیماری کودکان

نشانه های بیماری کودکان

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره برخی از نشانه های بیماری کودکان اطلاعاتی را تقدیم می کنیم :

تب از نشانه های بیماری کودکان

این که تب چقدر بالا یا پایین باشد ، به اندازه ی این که کودک واقعا بیمار به نظر برسد ، اهمیت ندارد . یک کودک می تواند تب نداشته باشد تبش بسیار پائین باشد ، ولی واقعا بیمار باشد . اگر دمای بدن کودک از 39 درجه بالاتر رفت با پزشک تماس بگیرید . البته لزومی ندارد که نیمه شب با او تماس بگیرید ، مگر این که کودک زیر سه سال یا واقعا بیقرار باشد . در غیر این صورت صبح به او تلفن بزنید . ولی اگر کودک تب ندارد و واقعا بیمار به نظر می رسد ، به پزشک تلفن بزنید ( مخصوصا در دو سه ماه اول ) .

درد از نشانه های بیماری کودکان

درد از نشانه های بیماری کودکان برای نشان دادن یک عارضه است . بچه هایی که اصولا توانایی احساس درد ندارند در معرض خطر شکستگی استخوان ، زخم و آسیب که قرار بگیرند ، واکنش نشان نمی دهند و همین امر کار را دشوار و زندگی آنها را تهدید می کند اگر کودک از درد ناله کند ، شما دنبال علت و محل آسیب ددیه می گردید . ابتدا پوست بدن او را کامل بررسی کنید و دنبال علت و محل آسیب دیده می گردید . ابتدا پوست بدن او را کامل بررسی کنید و دنبال زخم بگردید . دقت کنید که ایا می تواند همه مفاصل خود را بدون جیغ کشیدن تکان بدهد . ببینید روی پوستش کهیر یا عوارض پوستی دیگر دیده نمی شود . خود درد به خودی خود جدی و خطرناک نیست به شرط آن که همراه با نشانه های دیگری چون تب نباشد . کمی منتظر بمانید و ببینید که آیا درد ادامه پیدا می کند و کودک آرام و قرار می گیرد یا نه ، اگر واقعا آرام نگرفت یا بیمار به نظر رسید ، به پزشک مراجعه کنید . اداره کردن کودک بیمار را مطالعه کنید .

نشانه های بیماری کودکان
نشانه های بیماری کودکان

کاهش ناگهانی اشتها نشانه بیماری

گاهی کم شدن اشتها از  نشانه های بیماری کودکان است . اگر کودک راحت و شاد است و فقط گاهی اشتهایش کم می شود ، نگران نباشید. ولی اگر حال و رفتارش فرق کرد و مخصوصا در ناحیه شکم احساس درد می کند ، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید . گاهی اوقات سرعت شرد کودک کم می شود و او خود به خود کمتر غذا می خورد .

سرماخوردگی از نشانه های بیماری کودکان

اگر سرماخوردگی حد خفیف بالاتر است و بیشتر از ده روز طول کشیده است یا نشانه های دیگری هم در او میبینی حتما به پزشک مراجعه کنید .

خشونت صدا همراه با اشکال تنفسی ، این مورد باید بلافاصله با پزشک مطرح شود ، مخصوصا اگر از دهان کودک آب می اید .

استفراغ از نشانه های بیماری کودکان

هر استفراغ غیر عادی را باید فورا به پزشک خبر داد ، مخصوصا اگر کودک بیمار به نظر می رسد . این البته ربطی به بالا آوردن مقداری از شیر یا غذا ندارد .

ضربه به سر نشانه بیماری کودکان

اگر کودک پس از ضربه خوردن هوشیاری خود را از دست داد یا بعد از 15 دقیقه گیج به نظر رسید ویا بلافاصله بعد از ضربه استفراغ کرد ، لحظه ای وقت را از دست ندهید . به گزارش آسان طب تورم چشم یا صدمه به چشم را بلافاصله گزارش بدهید . اگر کودک بیمار به نظر می رسد ، تورم یا فرورفتگی سطح سر را باید به دکتر خبر بدهید .

نشانه های بیماری کودکان

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره نشانه های بیماری کودکان تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. اگر شما هم اطلاعات دیگری در این باره دارید لطفا در قسمت نظرات بیان کنید تا دیگران از ان بهره مند شوند.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا