اداره کردن کودک بیمار

کودک بیمار رفتارات خاصی از خود نشان میدهد . احتمال لوس شدن زیاد است ، هنگامی که بچه ها واقعا بیمار هستند ، نه فقط به خاطر بیماری ، بلکه به خاطر این که دلتان به حالشان می سوزد ، مراقبت های ویژه ای را از آنها به عمل می آورید . هر چند بار که دلشان بخواهد برایشان غذا و نوشیدنی می برید ، اگر غذایی را دوست نداشته باشند آن را بر می دارید و غذای دیگری می آورید و خلاصه گوش به فرمان انها هستید . اگر برایشان اسباب بازیهای جدیدی بخرید و بتوانید انها را خوشحال و ساکت نگه دارید احساس شادی می کنید . بارها حالشان را از آنها می پرسید و از همیشه دلسوزتر و مهربان تر می شوید . بچه ها خیلی زود خودشان را با این وضعیت تطبیق می دهند . اگر بیماری آنها طوری باشد که عصبانی و بدخلق بشوند پدر و مادر را به بردگی می کشند .

کودک بیمار
کودک بیمار

رفتار با کودک بیمار

خوشبختانه کودک بیمار 90 % بعد از چند روز خوب می شود . به محض این که نگرانی پدر و مادر تمام می شود ، آنها هم دست از غیر منطقی بودن خود بر می دارند و پس از چند روز نگرانی و دردسر ، اوضاع به حال عادی بر می گردد .

ولی اگر بیماری کودک بیمار طول بکشد و یا احتمال عود آن وجود داشته باشد و پدر و مادر هم دائما اظهار نگرانی کنند ، بچه ها هم این اضطراب را می فهمند و دچار عوارض بد آن می شوند . به گزارش اسان طب آنها از این فرصت سوء استفاده می کنند و بیش از حد پر توقع می شوند . اگر بچه های مودبی باشند و خواسته هایشان را بیان نکنند ، هیجان زده و بد خلق می شوند و مثل بچه های لوس رفتار می کنند . در چنین حالتی کودک بدش نمی اید که دائما مریض باشد و از پدر و مادرش همدردی دریافت کند . در چنین حالتی درست مثل عضله ای که مدتی کار نکرده ، توان کودک برای خوشایند بودن کاهش پیدا می کند . با اشنا 6 مورد از نشانه های بیماری کودکان  شوید .

کودک بیمار
کودک بیمار

بچه ها را مشغول و مودب نگه دارید ، عاقلانه ترین کار این است که پدر و مادر هر چه سریعتر رفتارشان را به حالت عادی برگردانند ، یعنی هنگام ورود به اتاق او ، به جای نگرانی همان آرامش و خونسردی همیشگی را از خود نشان بدهند و بالحنی که انگار منتظر شنیدن خبرهای خوش هتسند ، از او بپرسند که حالش چطور است و فقط روزی یک بار حالش را بپرسند . وقتی بر اساس تجربه دستتان آمد که چه چیزی را می خورد و می اشامد ، همان را در اختیارش بگذارید . هرگز با خجالت و شرمندگی نپرسید که ایا آن را دوست دارد یا نه . هرگز به کودک مریض برای خوردن چیزی اصرار نکنید ، مگر آن که پزشک توصیه کرده باشد . اشتهای کودک بیمار در اثر اصرار شما راحت از بین می رود .

رفتار با کودک بیمار

رفتار با کودک بیمار بسیار مهم است. باید هنگام رفتار با کودک بیمار او را درک کرده و ارامش را برای او مهیا کنیم. همچنین تغذیه کودک بیمار اهمیت زیادی دارد که باید به ان توجه کرد.

واقعا بیماری مساله بدی است و در اعصاب و روان هر شخصی تاثیر می گذارد.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا