3 روش درمان سکسکه

سکسه حقیقتا تجربه ای بی فایده است . اما بیشتر ما قبل از تولد سکسکه می کردیم و پس از تولد نیز در طول زندگی گاه گاهی به آن دچار می شویم . برخی از دانشمندان معتقدند سکسه از آخرین بقایای واکنش های اولیه ای است که روزی مفید بوده اند و اکنون دیگر سوید ندارند . ولی بیشتر متخصصان تند خوردن و بلع هوا را به همراه غذا از اولین علل سکسکه معرفی می کنند . درمان سکسه روشهای مختلفی دارد. به عنوان مثال یکی از متخصصان گوارش به نام دکتر آندره دوپس خوردن یک قاشق چای خوری شکر را در درمان سکسکه موثر می داند .

درمان سکسکه
درمان سکسکه

راههای درمان سکسکه

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره روشهای درمان سکسکه اطلاعاتی را تقدیم می کنیم :

درمان سکسکه با شکر

یکی از متخصصان گوارش به نام دکتر آندره دوپس خوردن یک قاشق چای خوری شکر را در درمان سکسکه موثر می داند . وی اضافه می کند اکثر مواقع خوردن شکر ظرف چند دقیقه سکسه را متوقف می سازد . به محض رسیدن شکر به دهان تحریک های عصبی تعدیل می شوند در حالی که نخوردن آن باعث ادامه انقباضات عضلات و دیافراگم می شود . استیولالی می گوید : من از کودکی از این شیوه استفاده کرده ام و تا کنون همیشه موثر بوده است . «لالی» یک قاشق غذاخوری شکر را توصیه می کند , اما مقدار بیشتر ان بستگی به ذائقه ی افراد دارد . در هر حال بعضی پزشکان مصرف شکر را درمان سکسکه می دانند .

درمان سکسکه
درمان سکسکه

درمان سکسکه با روش تضمینی پروفسور مک کالوم

پروفسور مک گالوم می گویند : من همیشه سکسه ام را با نوشیدن یک لیوان آب ، در حالی که به جلو خم شده ام بر طرف می کنم . این روش همیشه موثر است و من به افرادی که مشکل خاصی نداشته باشند این شیوه را توصیه می کنم . این روش در مورد مارک گولین موسیقیدان نیز که پس از اجرای یک برنامه در نیویورک دچار سکسکه شد کار ساز افتاد . به گزارش اسان طب اومی گوید : خانمی به من گفت : « هنگامی که سکسه داشتم ، از کمر به جلو خم شده و از لبه ی سمت مقابل یک لیوان آب نوشیدم ، این کار باعث قطع سکسه ی من شد و از آن پس ده ها بار از این روش استفاده کرده ام و نتیجه گرفته ام .»

 درمان سکسکه با روش نیم دقیقه ای ضد سکسکه

دان هورواث می تواند اختلالات گوارشی را با زبردستی خاصی تشخیص دهد . او یک محقق است و شغلش ایجاب می کند که ناراحتی های گوارشی او هرگز پایانی نداشته باشد . زیرا مجبور به صرف غذا حین کار است . او روش خود را چنین توصیف می کند : یک فنجان را پر از آب کنید و روی پیشخوان کابینت قرار دهید ، سپس انگشتان اشاره خود را محکم داخل گوش هایتان فرو ببرید . خم شوید و با انگشت شست و کوچک هر دو دست فنجان را بردارید و در حالی که نفس خود را حبس کرده اید یکی دو جرعه از آب را بنوشید .

درمان سکسکه

درمان سکسکه روشهای مختلفی دارد. اما اکثر ما دو روش را برای درمان سکسکه زیاد شنیده ایم.

یکی ترساندن طرف که ما این روش را پیشنهاد نمی کنیم.

یکی هم اینکه در حالی که نفس خود را حبس کرده اید اب بنوشید و برای چند ثانیه نفس نکشید.

منبع :

asanteb.com

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا