مشکل پوستی شقاق و درمان شقاق

شقاق یک گسستگی پوستی است که در لب ها، پستان ها، مقعد، کنار ناخن، پاشنه پا و دیگر نقاط پوست بدن پیدا می شود. بعضی از شقاق ها به خصوص شقاق مقعد و نوک پستان بسیار آزاردهنده می باشند و با پمادهای معمولی به سادگی قابل مداوا نیستند. در این بخش درباره روشهای درمان شقاق در طب سنتی اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

درمان شقاق در طب سنتی
درمان شقاق در طب سنتی

درمان شقاق در طب سنتی

به گزارش مجله پزشکی آسان طب از داروهایی که در درمان شقاق به کار برده می شود روغن بادام تلخ ، کوهان شتر و روغنی که از دانه کاکائو گرفته می شود و کره کاکائو نام دارد در مداوای شقاق موثر می باشند و ضمنا روغنی که ذیلا نحوه درست کردن آن قید می گردد در بهبود این بیماری داروی مجربی است .

برای درمان شقاق موم چهار مثقال ، زفت سه مثقال ، کوهان شتر یک مثقال ، روغن بادام شیرین دوازده مثقال را در یک ظرف ریخته و در بالای آتش می گذاریم تا ذوب شود . ضمنا دو مثقال مقل ارزق و دو مثقال جفت را خوب پودر کرده و داروی ذوب شده را از بالای آتش برداشته و تا داغ است پودر جفت و مقل ازرق را در آن ریخته و مخلوط می کنیم . مرهمی که به دست می اید مرهم شقاق نام دارد . حال اگر آن را روزی دو سه بار با این مرحم چرب نمایند ، اثر قابل توجهی در بهبود آن خواهد داشت . یکی از داروهایی که در شقاقهای مقعدی به کار برده می شود مخلوطی است از مغز قلم گاو با نشاسته و یا انداختن مغز قلم گاو با آرد جو روی شقاق .

بیماری شقاق و درمان شقاق
بیماری شقاق و درمان شقاق

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب خشکه و شقاق پوسته پوسته شدن دست ها و گاهی پاها که بعضی اوقات قرمز و گاهی سفید می شود و قدری دردناک است به طوری که وقتی شخص می خواهد با دست خودکاری بکند دست درد می گیرد شقاق نامیده می شود .

برای درمان شقاق باید مقدار 3 مثقال گوگرد و 2 مثقال زاج و 2 مثقال نمک و 2 مثقال کافور را ساییده و در یک جام آب جوش حل می نمایند .

صبح و عصر آنرا بالای آتش گذاشته تا گرم شود . دست ها را در آن به مدت ده دقیقه می گذارند و پس از بیرون آوردن و خشک شدن با مرهمی که از گوگرد و روغن کنجد و موم درست شده است دست ها را چرب کرده و در دستکش می کنند تا مدتی مرهم روی زخم بماند . چنانچه با روش مذکور مداوا نگردید و بخصوص در افرادی که غلبه خون در آنان هست باید ابتدا زالو بریزند و سپس به طریق فوق عمل نمایند .

بیماری شقاق و درمان شقاق

بیماری شقاق یک بیماری پوستی است که به دلایل مختلف در بخش های بدن مثل لب ، مقعد ، سینه و … ایجاد می شود و در برخی موارد هم بسیار ازاردهنده است.

این بیماری روشهای درمان گوناگونی دارد که به برخی از انها اشاره کردیم.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا