Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی – مجله آسان طب

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

 آمیزش جنسی بدون رضایت طرف مقابل  را تجاوز جنسی می نامند  ، که به زور یا تهدید به اسیب جسمانی انجام میگیرد ، یا زمانی انجام می گیرد که قربانی از رضایت دادن به این کار ناتوان است . مثلا معلول ذهنی است . اضطلاح گسترده تر تعدی جنسی است که لمس کردن جنسی و دیگر انواع تماس جنسی ناخواسته و گاهی همراه با فشار واجبار روانی یا تهدیدات فیزیکی را شامل می شود . مثلا بعضی مردان می گویند : اگر واقعا دوستم داری باید اجازه بدهی . یا اگر زنان حرف آنها را گوش نکنند ، تهدید می کنند که به رابطه ی خود پایان خواهند داد . تعریف قانونی تجاوز جنسی (rape) برای به کارگیری در شکایت و دادگاه ، مناسب است . ولی جامعیت اصلاح “تعدی جنسی” کمک می کند تا بسیاری از روش هایی را که مردان بر زندگی زنان تاثیر می گذرانند ، درک کنیم .

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی
باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

اطلاعاتی درباره تجاوز جنسی

بعضی تجاوزها را غریبه ها انجام می دهند ، اما اکثر متجاوزین آشنایان هستند . به عبارت دیگر زنانی که نگران تجاوز هستند ، باید ، بیشتر از کسانی بترسند که آنها را می شناسند ، نه از غریبه ها .

متجاوز ، حتی ممکن است خود شوهر باشد . بعضی از تخمین ها نشان می دهد که 10 تا 15 درصد زنان را شوهران یا شوهران قبلی مورد تجاوز قرار می دهند . متاسفانه در سال 2001 ، تنها 17 کشور در سال 2009 ، فقط 39 کشور ، تجاوز همسر را جرم می دانستند . (در این جا منظورمان رابطه جنسی بدون رضایت همسر و به زور است .)

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

به گزارش بخش روانشناسی سایت آسان طب ، چند باور غلط طرز فکرهای بالا را تا حدودی شکل می دهند . این باورها به تجاوز ، متجاوزان ، و قربانیان مربوط می شوند . باورهای غلط می توانند رنج زنان قربانی تجاوز را چند برابر کنند . سه مورد از رایج ترین آنها عبارتند از :

باوز غلط شماره 1 : متجاوزان ، افراد غریبه اند ، یعنی کسانی که قربانی آنها را نمی شناسد . دقیقا نمیدانیم که چند درصد تجاوزها را غریبه ها انجام می دهند . مخصوصا به این دلیل که زنان درباره ی تجاوز از سوی آشنایان کمتر به پلیس گزارش می دهند (در مقایسه با تجاوز از سوی غریبه ها) . با این حال ، همانطور که قبلا گفتیم بسیاری از تجاوزها را خویشاوندان و آشنایان انجام میدهند .

باورهای غلط شماره 2 : فقط مردان منحرف و مریض روانی به زنان تجاوز می کنند . بسیاری از مردم باور دارند که تنها مردانی که اختلالات روانی شدید دارند به فکر تجاوز به زنان می افتند . اما چنین نیست . حتی مردان معقول و خوش نام نیز ، در بعضی شرایط خاص ، ممکن است به این عمل اقدام کنند .

باورهای غلط شماره 3 : زنان خودشان باعث می شوند که تجاوز انجام شود . بعضی مردم فکر می کنند که زنان ، به طور غیر مستقیم ، مردان را به تجاوز کردن دعوت می کنند و آغازگر فرایند تجاوز هستند . تجاوز جنسی یکی از جرایمی است که معمولا قربانی مجرم تشخیص داده می شود .

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52