اختلال بینج ایتینگ از اختلالات غذایی

آرزوی اصلی زنان جوان ، بلند پرواز و باهوش ، نجات دادن جنگل ها یا موفقیت در شغل نیست بلکه کم کردن وزن است . چرا زنان مدرن ، در ثروتمندترین کشور دنیا ، مثل ساکنان کشوهای قحطی زده زندگی می کنند ؟ چرا آنها گرایش دارند که ضعیف ، بی تفاوت و سطحی نگر باشند و نتوانند به خانواده ، شغل و جامعه ی خود کمک کنند ؟ اکثر زنان آمریکا و کانادا ، درباره ی وزن خود ، اشتغال ذهنی دارند . بسیاری از زنان ، اختلالات خطرناک ، مثل آنورکسی ، ندارند ، اما چون به ظاهر فیزیکی و رژیم غذایی اهمیت می دهند ، از لذتهای اجتماعی و بلند پروازی شغلی غافل می مانند . در واقع عارضه های خوردن نا منظم و غلط از لحاظ شدت به صورت یک پیوستار عمل می کند . در این بخش درباره اختلال بینج ایتینگ اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

اختلال بینج ایتینگ

آشنایی با اختلال بینج ایتینگ

اختلال بینج ایتینگ نوعی از اختلالات غذایی است که طبقه بندی جدیتری را ایجاد کرده است . اما هنوز به اندازه آنورکسی و بولیمی تحقیقات زیادی را موجب نشده  است . افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ چند بار در هفته (حداقل دو بار در هفته و برای حداقل 6 هفته) « دوره بینج – ایتینگ» دارند ، یعنی مقدار زیادی غذا می خورند و احساس می کنند که نمی توانند این پرخوریها را در کنترل داشته باشند .

بعد از خودشان و از غذا متنفر می شوند و احساس افسردگی می کنند . برخلاف افراد مبتلا به بولیمی ، افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ ، برای جبران پرخوری خود ، به روش های غلط ، مثل استفراغ یا استفاده از مسهل ها ، پناه نمی برند . در نتیجه معمولا چاق هستند .

حدود 0/7 تا 4 درصد افراد جامعه از اختلال بینج ایتینگ رنج می برند . حدود 60 درصد این افراد زن هستند . اما نسبت جنسیت ، در مقایسه با آنورکسی و بولیمی ، خیلی کم به سمت زنان انحراف دارد . افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ به اندازه افراد مبتلا به آنورکسی و بولیمی ، به لاغر بودن اهمیت نمی دهند .

مروری بر سه نوع اختلال غذایی

افراد مبتلا به آنورکسی نمی خواهند حداقل وزن طبیعی را داشته باشند ، به همین دلیل ، به طور خطرناک لاغر هستند .

افراد مبتلا به بولیمی حداقل وزن طبیعی را حفظ می کنند ، اما دوره های بینج – ایتینگ فراوانی دارند و برای پیشگیری از افزایش وزن معمولا از روشهای غلط استفاده می کنند .

افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ دوره های بینج – ایتینگ فراوانی دارند ، اما برای پیشگیری از افزایش وزن از روشهای نامناسب استفاده نمی کنند . این افراد معمولا چاق هستند .

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا