بهداشت هوا و تاثیر سیگار و غبار برآن

بهداشت هوا مساله بسیار مهمی در سلامتی همه موجودات زنده  و انسان هاست. نیاز مداوم و بدون وقفه انسان و موجودات زنده به هوا و تاثیر هوا در سلامت و بیماری انسان توجه جدی آدمی را به سلامت هوا می طلبد. لذا لازم است هم افراد و هم جامعه و نهادهای اجتماعی نسبت به مسئولیت خود در این باره توجه نمایند. کسانی که گرفتار اعتیاد به سیگار هستند لازم است هر چه زودتر با کاهش تدریجی مصرف سیگار و یا با اراده ای قوی، قطع مصرف این ماده زیان بخش و مزاحم سلامت و آسایش دیگران را تجربه کنند. ترک سیگار در هر سنی باعث افزایش طول عمر می شود اما البته افراد جوان از این اقدام نجات بخش سود بیشتری می برند.

بهداشت هوا
بهداشت هوا

اطلاعاتی درباره بهداشت هوا

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که هر سال حدود 4 میلیون نفر به علت عوارض مصرف سیگار می میرند به عبارت دیگر اگر این اعتیاد نامبارک وجود نداشت این افراد در این سالها نمی مردند .

لذا برای کاستن از خطرات آلودگی های هوا و سیگار روش های درمانی تکمیلی تغذیه ای خاصی را پیشنهاد کرده اند با تاکید بر اینکه هیچ اقدامی در این مورد سودمندتر از ترک خود سیگار و اجتناب از استنشاق هوای آلوده نیست .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب متاسفانه در کشور ما هر روز 3 میلیارد تومان هزینه دود کردن سیگار می شود و بین 3 تا 10 میلیارد تومان باید هزینه امور درمانی شود تا اثار سوء این اقدام ضد سلامت تا حدودی خنثی شود ، ارقام منتشر شده در مورد وضعیت مصرف سیگار و روند رو به افزایش آن به خصوص نزد نوجوانان وحشت انگیز و بسیار نگران کننده است به ویژه که همین عادت زشت سیگار کشیدن مقدمه ای برای اعتیاد به مواد مخدر و نابودی بهداشت هوا   است .

  لذا افرادی که علنا در جامعه سیگار می کشند و قبح این عمل زشت را نادیده گرفته موجب تشویق دیگران می شوند ، نمی توانند مسئولیت خود را در برابر نسل ها و جامعه ی اسلامی انکار کنند ، مایه ی کمال و خوشوقتی است که برخی از مراجع عظام تقلید ، مسئولانه به حرمت سیگار فتوا داده اند .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

بهداشت هوا
بهداشت هوا

بهداشت هوا و آلودگی هوا

گرد و غبار و ذرات معلق در هوا ( که ممکن است منشا آن مواد معدنی ، خاک و زباله ، گرده گلها و گیاهان ، الیاف مصنوعی و طبیعی برخاسته از منسوجات و فرشها و .. باشد ) نیز در آلودگی هوا  و نابودی بهداشت هوا  نقش دارند . در رهنمودهای اسلامی به لزومان اجتناب از برپاکردن گرد و غبار تاکیدات شده است .

بهداشت هوا

بهداشت هوا مساله بسیار مهمی است که بیاد به ان توجه شود. متاسفانه هوای کره زمین دایم در حال الوده تر شدن است که این ها همه به ریه و سلامت افراد صدمه خواهند زد و موجب مرگ زودرس انها خواهد شد.

دود ماشین ها و دود کارخانه ها تاثیر خیلی مهمی در الودگی دارند که باید برای مقابله انها به فکر راهکاری بود.

منبع :

asanteb.com

4/5 ( 1 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا