دلیل آلودگی کشاورزی و زراعی

آلودگی کشاورزی ذهن بسیاری از کشاورزان و مزرعه داران را درگیر کرده است . به وسیله حشره کش ها برای جلوگیری از هجوم حشرات ، قارچ کش ها برای جلوگیری از رشد قارچها ، و علف هرز کش ها یا تنظیم کننده های رشد برای از بین بردن انتخابی علف های هرز ، بسیاری محصولات بهبود یافته اند . معالجه ی گیاهان در حال رشد به وسیله ی مواد شیمیایی به هیچ وجه جدید نیست . حشره کش های حاوی سولفور حداقل بیش از صد سال است که استفاده شده است واسپرهای دارای ارسنیک پاریس گرین و بوردوکس میکسچر که حاوی مس می باشد نیز اولین بار بیش از صد سال پیش استفاده شده اند.

اطلاعاتی درباره آلودگی کشاورزی

مواد شیمیایی موجب آلودگی کشاورزی می شود . اما  اگر مواد شیمیایی به وسیله کشاورزان استفاده نمی شد میزان غذای قابل دسترس به طور قابل توجهی افت می کرد و قیمت آن به طور فاجعه آمیزی بالا می رفت . قحطی سیب زمینی ایرلندی قرن نوزدهم که از زنگ گیاه سیب زمینی ناشی شده بود یک مثال محکم از مشکلی است که در اثر بیماری محصول می تواند بروز کند . در حال حاضر زنگ گیاه سیب زمینی ، کاملا به وسیله ی اسپری های قارچ کش تحت کنترل است و سوسک کلرادو که یک تهدید جدید است و می تواند باعث ویرانی محصول سیب زمینی گردد ، به وسیله ی حشره کشها تحت کنترل می باشد .

 به گزارش اسان طب ، سموم دفع آفات و قارچ کش ها ، کمک های باارزشی هستند که نه تنها وقتی محصولات در حال رشد هستند بلکه بعد از درو و هنگامی که انبار می شوند ، باعث تکافی تولید غذا گردیده اند .

اطلاعات دیگر درباره آلودگی کشاورزی و زراعی

 آلودگی کشاورزی در اثر همین مواد شیمیایی امکان پذیر است . مواد شیمیایی زراعی جدید بیشتر از ترکیبات آلی کمپلکس می باشند و روز به روز پیچیدگی شان بیشتر می شود . خیلی از آنها برای انسان و حیوان سمی هستند ولی معمولا قبل از اینکه قسمت های قابل خوردن گیاهان ظاهر شوند به گیاه افزوده می شوند ویا اینکه حداقل یک مدت زمان کافی قبل از برداشت ، تا باران بتواند آنها را از روی گیاه بزداید . مقدار باقیمانده روی غذا به هنگام مصرف آن بسیار کم است . هرگز بیشتر از چند قسمت در میلیون نخواهد بود و معمولا خیلی کمتر از این خواهد بود .

سم شناسان در بحث  آلودگی در کشاورزی قادرند که برای مواد شیمیایی زراعی مورد استفاده یک ADI ( دریافت روزانه قابل قبول ) تشخیص دهند . ADI مقداری را که می تواند در دوره ی حیات کامل به طور روزانه و بدون ریسک محسوس دریافت شود ، ارائه می دهد . ADI در تجربه در یک سطح بسیار پایین با یک فاکتور اطمینان حداقل 100 تنظیم می شود یعنی ADI 100 مرتبه پایین تر و یا کمتر از سطح بدون اثر تنظیم می گردد . حتی اگر سطح واقعی مصرف آن چند درصد از ADI مشخص شده است .

ایا از تاثیر آلودگی هوا بر سلامت مو اطلاعی دارید ؟

آلودگی کشاورزی و زراعی

آلودگی کشاورزی و زراعی دلایل مختلفی دارد. سموم و کودهای استفاده شده در زمینه کشاورزی در این امر تاثیر زیادی میگذارد.

برای همین است که سفارش میکنند قبل از خوردن میوه ها و سبزی ها حتما انها را حسابی ضد عفونی کنید.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52