آشنایی با مزایا و معایب لیزر درمانی پوست

یکی از مهم‌‌‌ترین وظایف پزشک قبل از لیزر درمانی پوست، صحبت با بیمار و توجیه اوست. بیمار باید بداند چند درصد احتمال بهبود دارد و طول دوره درمان او چقدر است. امروز به پرسش ما دکتر پرویز طوسی متخصص بیماری‌های پوست پاسخ می‌دهد. لیزر درمانی پوست برای درمان مشکلات پوستی مثل جوش، سیاهی پوست و … انجام می شود. چون اشعه لیزر کوچک است می‌توان به‌طور دقیق آن را به نواحی موردنظر بدن اعمال کرد، کاری که در دیگر روش‌های درمانی امکان‌پذیر نیست. علاوه بر این‌، در شرایطی که انجام درمان‌های دیگر ممکن است دردآور و طاقت‌فرسا باشند، لیزر درمانی پوست ، درمانی بدون درد و غیرتهاجمی است و مهم‌تر از همه این‌که لیزر درمانی پوست امکان دسترسی به محل جراحت یا درد را بدون ایجاد هیچ آسیبی به بافت اطراف، امکان‌پذیر می‌سازد.

 
لیزر درمانی پوست

اطلاعاتی درباره لیزر درمانی پوست

یکی از مهم‌‌‌ترین وظایف پزشک قبل از لیزر درمانی پوست صحبت با بیمار و توجیه اوست. بیمار باید بداند چند درصد احتمال بهبود دارد و طول دوره درمان او چقدر است. همچنین باید او را از احتمال بازگشت بیماری و نیز عوارضی که ممکن است لیزر درمانی پوست برای او ایجاد کند، آگاه کرد.

استفاده از لیزر، برای مواردی مانند از بین بردن موهای زائد و ضایعات عروقی مثل خال‌هایی که به آن ماه گرفتگی می‌گویند، لکه‌های رنگدانه‌ای یا موارد دیگری قابل استفاده بوده و تاکنون نتایج خوبی به همراه داشته است.

البته؛ لیزر درمانی چندان ساده نیست و همه بیماری‌ها را نمی‌توان با لیزر درمان کرد.

پزشک باید تشخیص بدهد که چند درصد امکان بهبود دارد یا چند دوره لیزر لازم است.

افراد با پوست تیره بیشتر احتیاط کنند!

خوب است بدانید چنانچه فردی پوست تیره داشته باشد با لیزر درمانی پوست امکان ایجاد لک در پوست وجود دارد یا دچار سوختگی و زخم خواهد شد یا گوشت اضافی در محل لیزر درمانی وجود می‌آید.

برای لیزردرمانی باید به مراکزی که صلاحیت دارند، مراجعه کرد. در غیر این صورت عوارض و عواقبی که متاسفانه جنبه تجارتی پیدا کرده است، ایجاد می‌شود.

لیزر درمانی پوست موضوع این بخش از آسان طب بود. امیدواریم از مطالعه این بخش بهره کافی را برده باشید. اگر اطلاعات بیشتری در این باره دارید لطفا در بخش نظرات بیان کنید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا