آیا تنبیه لازم است یا خیر ؟

آیا تنبیه لازم است ؟ بسیاری از پدر و مادر های خوب احساس می کنند که هر چند وقت یک بار ناچارند فرزندان خود را تنبیه کنند ، ولی بعضی از پدر و مادر ها هم اعتقاد دارند که بدون نیاز به تنبیه می توانند از پس اداره فرزند خود برآیند .همه ی اینها تا حد زیادی بستگی به این دارد که خود پدر و مادر چگونه بار آمده اند . اگر آنها هم گهگاهی به دلایل درستی تنبیه شده اند ، طبیعی است که توقع داشته باشد ، در موارد مشابه کودکان خود را تنبیه کنند و اگر پدر و مادرشان با راهنمایی های مثبت آنها را در مسیر صحیح نگه داشته اند ، بدیهی است که حس می کنند می توانند همین کار را با فرزندان خود بکنند .

آیا تنبیه لازم است

بررسی بیشتر این موضوع که آیا تنبیه لازم است ؟ 

از سوی دیگر ، کودکان زیادی هم هستند که با آنها رفتار درستی نمی شود . والدین بعضی از آنها ، کودکان را بیش از حد تنبیه می کنند و والدین برخی دیگر این کار را نمی کنند . بنابراین نمی توانیم بگوئیم که آیا تنبیه لازم است ؟  و آیا تنبیه همیشه اثر دارد ، یا فقدان آن مفید است . همه اینها بستگی به اصالت شیوه انضباطی پدر و مادر دارد .قبل از آن که درباره تنبیه سخن بیشتری بگوئیم ناچاریم تشخیص بدهیم که تنبیه عنصر اصلی انضباط نیست بلکه فقط یک یاد آوری کننده قوی است که نشان می دهد پدر و مادر به حرفی که می زنند به شدت اعتقاد دارند .

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، ما کودکان بسیاری را دیده ایم که دائما سیلی و پس گردنی می خورند و پیوسته از همه چیز محروم می شوند و باز هم دست از رفتار غلط خود بر نمی دارند .مهمترین عامل انضباط صحیح رشد کردن در یک خانواده عاشق است . خانواده ای که اعضای آن دوست داشتن را یاد بگیرند . ما غالبا دلمان می خواهد مهربان باشیم همچنین دلمان می خواهد آن ها نیز ما را دوست داشته باشند . ولی آیا تنبیه لازم است ؟

بزهکاران عادتی و همیشگی کسانی هستند که در کودکی آنها را به اندازه کافی دوست نداشته اند . بسیاری از آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفته و یا بر وقوع خشونت ها و شکنجه ها نظارت داشته اند .

آیا تنبیه لازم است

کودکان به تدریج و در حدود سه سالگی از چنگ زدن به اموال خود می کاهند و به شراکت در اسباب بازی خود با دیگر کودکان علاقه نشان می دهند . این تمایل به این دلیل نیست که پدر و مادرشان دائما این نکته را به آنها گوشزد کنند هرچند ممکن است مفید باشد بلکه به دلیل این است که آنها نسبت به دیگر کودکان محبت و عاطفه ای را در دل احساس می کنند و از بودن در کنار آنها لذت می برند .

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا