احساس خود در موقع خشم را بیان کنید

احساس خود در موقع خشم را بیان کنید . خشم معضلی است که اگر با آن مقابله نشود همواره به ازدیاد و فزونی می گراید و هنگامی که به نقطه اوج رسید نتایج وخیم و ویران کننده ای به بار می آورد .

تقریبا تمامی ما خاطره ای از درگیری با یکی از نزدیکانمان را به یاد داریم ، هنگامی که خشم به این درجه رسید حتی دیگر قادر نیستیم که به درستی فکر یا رفتار کنیم ، زیرا در دام خشم خود گرفتار می شویم و این عصبانیت زمانی فروکش خواهد کرد که یا احساسات و انرژی فرد تخلیه شود و یا این که طرف مقابل او را بر سر جای خود بنشاند که هر دو مورد نتیجه زیان باری دارد .

احساس خود در موقع خشم را بیان کنید

روشی برای بیان احساس خود در موقع خشم

استراتژی روش “تایم اوت” برای بیان احساس خود در موقع خشم  بسیار ضروری است و بلافاصله خود را از موقعیتی که سبب برانگیختگی خشم شما می شود دور سازید . این عمل باعث می شود که از ازدیاد خشم خود جلوگیری نموده و به شما این امکان را می دهد ، که آن موقعیت را بازنگری نمایید .

روش تایم اوت برای بیان احساس خود در موقع خشم زمانی موثر می شود که خودتان شخصا و با صدای بلند به اطرافیان بگویید : من احساس می کنم که در حال عصبانی شدن هستم و قصد دارم این جا را ترک کنم و سپس آن را انجام دهید . با این احساس ، خود را برای مخاطب توصیف می کنید و این امر سبب به وجود آمدن ارتباطی مستقیم میان شما و شخص مورد نظر می گردد .

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، وقتی می گویید : می خواهم اینجا را ترک کنم به شنونده خاطر نشان می سازد که شما قصد عصبانی شدن ندارید . کلمه خواستن به شما گوشزد می کند که در حال انتخاب واکنشی مثبت و سازنده هستید .

قبولاندن این موضوع به خود که شما واکنش سازنده را اختیار کرده اید ، موجب می شود که اعتماد به نفس شما در مقابله با خشم بالا برود و این نکته حائز اهمیت است .

شما باید وضعیت پیش آمده را به مدت یک ساعت رها نمایید این زمان سبب می شود که خونسردی خود را به دست آورید . یک فعالیت بدنی مثبت ، مانند پیاده روی ، دویدن اهسته ، نظافت و مرتب کردن منزلتان انجام دهید ، فعالیت بدنی سبب خواهد شد که مقداری از شدت خشم شما کاسته شود . برخورد با عصبانیت و نکات مربوط به آن  را بشناسید .

اطمینان حاصل نمایید فعالیتی که انجام می دهید سازنده و مثبت است . اگر احساس کردید در حال فکر کردن به موضوعی می باشید که شما را ناراحت کرده با خودتان بگویید : من احساس می کنم در حال عصبانی شدن هستم و می خواهم ان را ترک کنم .

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا