نشانه های سکته قلبی و تحلیل آنها

نشانه های سکته قلبی متنوع است. سکته قلبی یکی از انواع مشکلات قلبی است که گاهی منجر به مرگ فرد خواهد شد. در نتیجه همه افراد باید با نشانه های سکته قلبی اشنا شوند و در صورت دیدن این نشانه ها فورا به پزشک مراجعه کنند. افراد باید این نکته مهم را بدانند که مشکلات قلبی در میان زنان و مردان به اشکال مختلفی بروز می کند. در ادامه تفاوت هایی که میان زنان و مردان در رابطه با علائم بیماری های قلبی وجود دارد، به تفصیل توضیح داده شده است.

نشانه های سکته قلبی
نشانه های سکته قلبی

درد شکم از نشانه های سکته قلبی

به گزارش مجله پزشکی آسان طب درد شکم از نشانه های سکته قلبی است . این مسأله که در میان زنان بسیار شایع تر از مردان می باشد، ممکن است به تدریج و یا ناگهان آغاز شود. اگر فرد سابقه خانوادگی بیماری های قلبی دارد، حتماً مسأله را جدی تلقی کند و به سرعت به پزشک مراجعه نماید.اما چگونه می توان درد ناحیه شکم را نشانه حمله قلبی به حساب آورد؟ به گفته پزشکان این درد آنچنان شدید و قوی است که می تواند شما را از خواب بیدار کند و یا کلا برنامه کاری روزانه شما را مختل سازد.

سوءهاضمه و درد معده از نشانه های سکته قلبی

اگر فردی سابقه بیماری ها و حملات قلبی در خانواده و بستگان درجه یک خود دارد و احیانا دچار سوءهاضمه و یا دردهای بی علت و ناگهانی در ناحیه معده می شود، باید این علائم را جدی تلقی کند.مردان نیز مانند زنان ممکن است این نشانه را در ابتدای حمله قلبی تجربه کنند. برای اطمینان از وقوع حمله، باید به سراغ نشانه های دیگر بروید: مثلا درد در ناحیه قفسه سینه و سرگیجه در میان مردان، و درد شکمی و درد در ناحیه فوقانی کمر، در میان زنان.

خستگی از نشانه های سکته قلبی

یکی از علایم و نشانه های سکته قلبی خستگی است . بنابراین باید به فعالیت روزانه خود دقت کنید. به عنوان مثال اگر فرد فعال و پر کاری هستید، ممکن است که این خستگی ناگهانی کاملا طبیعی باشد.با این حال اگر کار خاصی در طول روز انجام نداده اید و بیشتر در حالت نشسته بوده اید، این خستگی را جدی بگیرید و اگر آنقدر خستگی بر شما غلبه کرده که دیگر امکان حرکت برایتان وجود ندارد، حتما با پزشک تماس بگیرید.

اضطراب و نگرانی از نشانه های سکته قلبی

این نکته را یاداوری میکنیم که نشانه های سکته قلبی را با نشانه های استرس اشتباه نگیرید . اشتباهی مهلک و کشنده که ممکن است به بهای جانشان تمام شود. مطالعات اخیر نشان می دهند که زنان زیر 55 سال، هفت بار بیشتر از مردان زیر 55 سال در معرض بیماری های قلبی قرار دارند. این تحقیق بیانگر آن است که زنان غالباً بخاطر اضطراب و نگرانی به پزشک مراجعه می کنند، در حالیکه در واقع در معرض یک حمله قلبی قرار دارند.تعریق ناگهانی و غیر منتظره که هیچگونه دلیلی برای آن وجود ندارد، بویژه عرق سرد، می تواند یکی از نشانه های سکته قلبی باشداگر شما یک زن حدودا 50 تا 60 ساله هستید و در اقوام خود نیز سابقه بیماری های قلبی را مشاهده کرده اید، نشانه های حملات قلبی یا روحی را جدی بگیرید و حتما به پزشک مراجعه کنید تا آزمایش های لازم را به دقت انجام دهید.

سرگیجه از نشانه های سکته قلبی

به گزارش اسان طب سرگیجه یکی از نشانه های سکته قلبی می باشد که باید ان را جدی گرفت . البته نه هر سرگیجه ای را . سرگیجه معمولا با ضربان نامرتب قلبی ایجاد می شود (قلب بسیار آهسته و یا بسیار تند می تپد)، بطوریکه میزان خونی که به مغز می رسد کاهش می یابد.اگر در مسیر عبور خون در بدن مانعی باشد، ضربان قلب و جریان خونی که به مغز می رسد، تحت تاثیر قرار می گیرند و در نتیجه مشکلاتی ایجاد شود که در نهایت به یک بیماری قلبی ختم خواهد شد.این وضعیت ممکن است به سرگیجه و حتی به بیهوشی ناگهانی منجر شود. اگر شما مرد یا زنی هستید که سابقه خانوادگی بیماری های قلبی را دارید، به محض احساس سرگیجه یا احساس فقدان هوشیاری، به سرعت با پزشک خود تماس بگیرید.

عرق سرد از نشانه های سکته قلبی

تعریق ناگهانی و غیر منتظره که هیچگونه دلیلی برای آن وجود ندارد، بویژه عرق سرد، می تواند یکی از نشانه های سکته قلبی  باشد. این مسأله در میان زنان و مردان دیده شده، اما در میان مردان رایج تر است.از آنجا که تعریق زیاد، معمولا نشان دهنده حمله قلبی است، می تواند نشانه خوبی محسوب شود، چرا که به فرد هشدار می دهد تا هر چه زودتر به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه کند. تحقیقات نشان می دهد که درمیان علائم حملات قلبی، تعریق ناگهانی بیشتر از دردهای قفسه سینه، دیده شده است. البته در کمال تعجب باید بگوییم که دانشمندان هنوز نمی دانند به چه علت حملات قلبی منجر به تعریق ناگهانی و غیره منتظره می شوند.

درد بالای کمر از نشانه های سکته قلبی

درد بالای کمر از ننشانه های سکته قلبی است . این نشانه در میان زنان بسیار رایج تر است و در صورت وقوع باید جدی گرفته شود. به اعتقاد پزشکان، اگرچه حملات قلبی در میان زنان و مردان با یک فشار بسیار قوی بر قفسه سینه همراه است، یعنی درست مثل اینکه فیلی بر قفسه سینه فرد نشسته باشد، ولی گاهی اوقات ممکن است که این حمله در میان زنان با هیچ گونع فشاری توأم نباشد. در عوض فرد دچار تنگی نفس شود و درد خفیفی در ناحیه تحتانی قفسه سینه و فوقانی شکم حس کند.ممکن است بیمار دچار سرگیجه شود، هوشیاری خود را از دست بدهد، در ناحیه فوقانی کمر احساس فشار کند و یا حتی به یک خستگی مفرط دچار شود.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا