علت بوی بد دهان و اصول درمان بوی دهان

بوی بد دهان دغدغه بسیاری از افراد است که باید درمان شود. درمان بوی دهان راههای مختلفی دارد. شما اول باید علت آن را شناسایی کرده و بعد به فکر درمان آن باشید. ابتدایی ترین راههای درمان بوی بد دهان استفاده از مسواک و خمیردندان خوشبو، اسپری خوشبو کننده دهان، آدامس های معطر و … می باشد. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره روشهای درمان بوی دهان و علت بوی بد دهان اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

درمان بوی بد دهان

بوی بد دهان

در برخی موارد افرادی که مبتلا به بوی بد دهان هستند به طور عادی دیگران را مخاطب خود قرار میدهند و افرادی هستند که با پیدا نکردن روش درمان دچار افسردگی و ناراحتی های فکری میشوند و از دوستان و آشنایان خود کناره گیری میکنند.

بوی بد دهان علل مختلفی دارد که فرد با یافتن علت آن میتواند آن را درمان کرده و برای همیشه از مشکل بوی بد دهان خود راحت شوند. در بعضی از موارد با انجام معاینات مختلف و امتحان کردن راه های بسیار برای رفع بوی دهان افراد نتوانسته اند به چواب قطعی برسند و مجبور به استفاده مداوم از آدامس ها و اسپری های خوشبو کننده دهان شده اند که مصرف بیش از حد این موارد میتواند عوارض زیادی در پیش داشته باشد.

در مواردی که علت بوی بد دهان ناشناخته باقی میماند میتوانند با استفاده از لیزر توسط پزشک متخصص میتوانند مشکل خود را رفع کنند. ما در این مقاله میخواهیم به شما کمک کنیم تا عامل اصلی بوی بد دهان خود را تشخیص دهید.

علت بوی بد دهان

سیگار کشیدن، ناراحتی های گوارشی معده، سینوزیت، کم آبی بدن، مصرف سیر و پیاز، دندانها: گیر کردن غذا میان دندان وجود دندان خراب میان دندانها درست پر نشدن دندانها، لثه: مسواک زدن نادرست و باقی ماندن تکه های غذا میان لثه ها، زبان: در تعداد کمی از افراد پرز های زبان بلند بوده و در بخش انتهایی زبان میتواند یکی دیگر از عوامل بوی بد دهان باشد که با مسواک زدن رفع میشود.

علاوه بر مواردی که گفته شد یک مورد دیگر وجود دارد آن هم پلاکت های باکتریایی هسنتد که ابتدا از یک پلاکت زرد رنگ نرم و چسبیده بوجود میاید که بعد از مدتی به جرم های روی دندان تبدیل میشوند، باید این را هم در نظر داشته باشید که جرم های لثه ای به دو دسته جرم های بالای لثه و جرم های زیر لثه، جرم های بالای لثه به راحتی دیده میشوند و میتوان به آسانی آنها را از بین برد اما جرم های زیر لثه به راحتی از بین نمیروند

درمان بوی بد دهان

روش های درمانی متفاوتی برای بوی بد دهان وجود دارد اما درمان با لیزر یکی از پرطرفدار ترین و بهترین راه های درمان بوی بد دهان است. چرا که در درمان با لیزر خونریزی و درد وجود ندارد البته لیزر درمانی زمانی نیاز میشود که فرد دندانهای خراب داشته باشد.

در صورت وجود پلاکت بر روی دندانهای خود میتوانید آنها را با مسواک زدن صحیح و مداوم و پر کردن دندانها و ترمیم به موقع آنها رفعشان کرده و از بوی دهان جلوگیری کنید.

افرادی که از تخ دندان یا مسواک استفاده نمیکنند بیشتر در معرض پوسیدگی دندانها قرار میگیرند پس مسواک زدن و کشیدن نخ دندان یکی از بی ضرر ترین و کم هزینه ترین راه های درمان بوی بد دهان است.

بوی بد دهان

برای درمان بوی دهان دایم مسواک بزنید. میوه بخورید. ادامس بجوید. از خوشبو کننده دهان استفاده کنید.

اگر شما اطلاعات دیگری در این باره دارید در بخش نظرات بیان کنید تا دیگران ان را تجربه کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا