درمان خروپف با 7 روش در منزل

درمان خروپف یکی از دغدغه های ذهنی افراد هست . طبق امار حدودا 45 درصد از افراد دچار بیماری خروپف هستند. دلیل خروپف کردن این است که گاهی سقف دهان به لرزش می اید و در نتیجه ریه ها بسته می شوند . هوا به داخل کشیده می شود و شخص دچار خروپف می گردد . در این مقاله سعی شده 7 روش برای درمان خروپف بیان گردد.

درمان خروپف
درمان خروپف

روشهای درمان خروپف

خروپف زمانی ایجاد می شود که  ماهیچه هایی که باعث باز نگه داشتن راه های هوایی میشوند در زمان خواب بسیار بیشتر از حد معمول باز شوند یا اینکه غده هایی زائد یا اضافی در آنجا حضور داشته باشند.یکی از کارشناسان به نام دکتر دانیل اسلاتر در این باره خاطر نشان شد که ممکن است خروپف حتی منجر به طلاق وجدایی زوجین شود و باعث تیرگی روابط زناشویی شود.

75 درصد از افراد مبطلا به بیماری خروپف دچار بیماری آپنه خواب انسدادی هم هستند که این بیماری باعث اختلال در تنفس هنگام خواب میشود نفس کشیدن فرد چند ثانیه ای قطع خواهد شد که از عوارض آن میتوان به افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را دانست.با کمک راهکار های درمان خروپف با 7 روش در منزل میتوان به تجدید نظر درباره روش زندگی ویا حتی روش های درمان طبیعی پرداخت.بهترین درمان خروپف تا قبل از درمان طبیعی استفاده از گیره خروپف می باشد.

درمان خروپف با تغییر روش خوابیدن

درمان خروپف  با تغییر روش خوابیدن امکان پذیر است . به گزارش آسان طب ، اگر در هنگام خوابیدن به پهلو بخوابید یا به روی شکم خود دراز بکشید میتوانید از خروپف کردن جلو گیری کنید این امر باعث میشود تا از فرو افتادن کام نرم در پشت گلو جلو گیری شود که میتواند از خروپف کردن شما جلو گیری کند و حتی راهی برای درمان شما باشد.اگر فرد بتواند بالشتی به اندازه قد خود فراهم کند و به روی آن دراز بکشد بگونه ای که این بالش تمام بدن فرد را در بر بگیرد بگونه ای که فرد در خواب جا بجا نشود.استفاده از این بالش باعث میشود تا فرد در یک ثابت بخوابد و از جابجایی که یکی از عوامل خروپف است جلو گیری شود.از دیگر راه ها میتوان به خوابیدن به حالتی که در ان سرشما به طرف بالا قرار دارد اشاره کرد در خوابیدن به صورت سربالا مجاری تنفسی شما باز خواهند شد واین باعث خواهد شد تا تفس شما بهتر انجام شود واز خروپف کردن جلو گیری شود.

درمان خروپف با کاهش وزن

از دیگر راه های درمان خروپف کاهش وزن است اما این گفته به این معنا نیست که اغلب افراد سنگین وزن از بیماری خروپف رنج میبرند زیرا تحقیقات نشان میدهد که اغلب افراد کم وزن هستند که خروپف هایی غول آسا میکنند.اگر مدتی است که به اضافه وزن دوچار شده اید و همزمان خروپف های شما شروع شده اند با قاطعیت میتوان گفت اضافه وزن عامل اصلی خروپف کردن شماست و کاهش وزن مانند آب بر روی آتش عمل خواهد کردآیا شما گردن به اصطلاح کلفتی دارید؟ یکی از عوامل خروپف کردن گوشت آلود بودن گردن است که انهم باعث بسته شدن مجاری تنفسی میگردد.

درمان خروپف:از خوردن هر گونه مشروبات الکلی و مواد الکل دار بپرهیزید

یکی از عوامل خروپف کردن شل شدن ماهیچه های هوایی است که عامل اصلی خروپف کردن هم همین ماهیچه ها هستند مواد الکل دار باعث افتادگی بیش از حد این ماهیچه ها میشوند و خروپف هایی وحشتناک را در بر خواهند داشت.پزشکان توصیه میکنند در صورت تمایل به نوشیدن الکل آنرا حداقل 7 تا 10 ساعت قبل از خواب بنوشید.البته ازن به ذکر است که اگر تا قبل ازنوشدن مشروبات الکلی خروپف نمیکردید اما پس از آن دوچار این بیماری شده اید بزرگترین عامل الکل بوده است.

درمان خروپف: خوابی کامل وراحت داشته باشید

از دیگر عواملی که به بهبود خروپف کمک میکند خواب راحت وکامل است نداشتن خوابی مناسب اثاری به مراتب مخرب تر از نوشیدن الکل خواهد داشت.بطور مثال شما فردی کارمند هستید وتا دیر وقت د محل کار حاظر میباشد و در طول شبانه روز نیز باید وقتی را صرف خوانواده خود نیز بکنید پس زمانی که شما به رخت خواب خواهید رفت از خستگی مفرط رنج خواهید بردوصبح زود هم باید به محل کار مراجعه کنید پس شما به هیچ وجه خواب مناسبی نخواهید داشت.

درمان خروپف با حمام کردن

حمام کردن یکی از راههای درمان خروپف است . حداقل یک سوم افرادی که خروپف میکنند بینی آنان نیز مشکل دارد پس به احتمال زیاد عامل خروپف شما همان بسته بودن مجاری بینی است و به همین جهت است که افرادی که از بیماری سرما خوردگی رنج میبرند اغلب در ان مدت زمان ابتلا به بیماری دوچا خروپف میشوند وپس از بدست اوردن سلامتی خروپف آنان نیز به یکباره قطع خواهد شد.این عمل به این میماند که شما بخواهید مقداری هوا از دو لوله عبور دهید لوله ای با قطر 5 سانتی متر و لوله ای باقطر 7 سانتی متر بو وضوح عبور دادن آن از لوله 7 سانتی متری راحت تر خواهد بودحمام به علت بخار زیاد مانند دستگاه بخور یا سونا عمل میکند که باعث باز سدن لوله های تنفسی میشود پس بهتر است قبل از خواب یک دوش آب گرم بگیرید.

درمان خروپف: زیر سر شما باید راحت باشد

هرجند وقت یکبار ممکن است بالشتها کثیف شوند ویا شما به مواد ستفاده شده در بالشت (پر . پنبه. پشم شیشه و….) حساسیت داشته باشیدویا گرد و غبار بر روی بالشت شما بنشیند پس بهتر است حتما بالشت خود را تعویض کنید.درون بالشت شما بهترین مکان برای گرهم آیی گرد و غبارها است همچنین اگر شما به حیوانات خانگی علاقه دارید یا حداقل حیوانی رادر خانه نگه داری میکنید به هیچ وجه به او اجازه خوابیدن در کنار خود را ندهید حتی توصیه میشود.اجازه ورود به اتاق خود را نیز به او ندهید زیرا افرادی که مبتلا به خروپف هستند اغلب بینی حساسی دارند و ممکن است بدن یا بینی شما به ان حیوان حساسیت داشته باشد پس به هیچ وجه اجازه ندهید انها درکنر شما بخوابند یا حتی به تخت خواب شما نزید شوند.بالشت برای افراد مبتلا به خروپف حکم مسواک را دارد که بعد از مدتی کثیف میشود وباید آنرا تعویض کرد پس عجله کنید و به سرعت بالشت خود را تعویض کنید هیچ درنگی جایز نیست!!!

درمان خروپف با آب

نوشیدن آب یکی از راههای درمان خروپف است . حدود دو سوم بدن مارا آب تشکیل میدهد پس برای سلامتی هم که شده در طول روز آب را فراوان بنوشید شرب مایعات از دیگر راه های درمان این بیماری مزاحم است.نوشیدن فراوان مایعات باعث میشود تا کمبود آب بدن شما جبران شود زیرا هنگامی که دهان خشک میشود وبدن با کم آبی مواجه میشود سفق دهان چسبنده و خشک میشود واین امر باعث ابتلا .افزایش وحتی تشدید خروپف میشود.تحقیقات پژوهشگران نشان میدهد بدن هر فرد در طول شبانه روز به مقدار خاصی آب نیازمند اس که بطور میانگین میتوان گفت زنان در طول روز باید حداقل 11 فنجان آب بنوشند و.

مردان حداقل 16 فنجان که این مقدار آب شامل تمام مایعاتی که در طول روز وارد بدن میشوند میشودواما در آخر در یک جمع بندی کلی میتوان گفت خروپف 7 عامل اصلی دارد که با مرتفع کردن این عوامل میتوان از شر این بیماری مزاحم راحت شد که این عوامل عبارتند از خوابی راحت ومناسب .وزن مناسب وکافی .پرهیز از مصرف مواد الکلی .دوش قبل از خواب .بالش مناسب و شرب فراوان مایعات میتوانند این بیمای را از پای در آورند.

درمان خروپف
درمان خروپف

درمان خروپف روشهای مختلفی داشت که به ان اشاره کردیم.

البته برخی خروپف ها بخاطر مشکلات تنفسی و پلیپ بینی یا … هستند که باید به متخصص نشان داد.

همچنین میگویند وقتی کسی خروپف میکند بدون اینکه بیدار شود کمی متکایش را جابجا کنید.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35