پرورش میگو و دانستنیها

پرورش میگو پیش زمینه اطلاعاتی لازم دارد . میگوها مانند سخت پوستان دیگر به صورت مرتب پوسته انداز می کنند که این عمل موجب افزایش سریع وزن آنها خواهد شد. در چرخه زندگی میگوها 4 بخش مشخص به نام های تخم ، لارو ، پست لارو و بالغ وجود دارد. میگوها از جلبک ها، حبوبات، میوه ها، حشرات آبزی، دانه گیاهان و … تغذیه می کنند. همچنین ممکن است همجنس خود را نیز بخورند .

پرورش میگو
پرورش میگو

مدیریت استخر برای پرورش میگو

برای پرورش میگو باید استخر مدیریت شود. همچنین وجود گیاهان در استخر باید برنامه ریزی شود. مقدار کم یا زیاد گیاهان در استخر به پرورش میگو لطمه می زند. گیاهانی که در امتداد استخر قرار دارند نه تنها موجب به حداقل رساندن فرسایش آن می شوند بلکه سبب فراهم آوردن غذا ومحیط زندگی مناسب برای میگوها در زیر آب هستند. البته رشد زیاد گیاهان هم ممکن است به برداشت میگو خدشه وارد کند .

این نکته را یاداوری میکنیم که استخرهای تازه حتما حتما آهک پاشی شوند. این آهک میتواند پس از تخلیه استخر 1000Kg/ha باشد. پس یادتان باشد قبل از میگودار کردن استخر ها انها را آهک دهی کنید.

گاهی استخرهایی که در خاکهای شنی ای رسی ساخته شده اندنیاز به کوددهی دارند. همچنین باید دایما از فرسایش دیواره ها جلوگیری کنید. این عمل میتواند با کنترل گیاهان ریشه دار آبزی و همچنین تعمیر و نگهداری تجهیزات خروجی و ورودی آبها انجام شود. بعضی سوال میکنند چه گیاهانی برای پرورش میگو در استخر مناسبند. ما گیاهان Elodea و Hydrilla را به شما معرفی می کنیم .

برای پرورش میگو بلافاصله بعد از پر شدن اب استخر پست لارو ها را داخل آب کنید. پست لاروهایی که یک تا چهار هفته دارند برای میگودار شدن استخر بسیار مناسب است . توجه کنید که اختلاف ph استخر و کیسه انتقال سبب مرگ و میر میگو ها می شود. پس درجه حرارت را تنظیم کنید . به گزارش آسان طب ، تغذیه در پرورش میگو بسیار تاثیر گذار است. به گزارش آسان طب کشت تجارتی میگوی آب شیرین برای موفقیت به تغذیه مناسب و غذای مکمل نیاز دارد. این غذا می تواند شامل  مخلوطهای غذایی تهیه شده کنار استخر ، مواد خام جانوری یا گیاهی، برخی از غذاهای ترکیبی ، حتی گاهی برنج و … باشد.

پرورش میگو

برداشت میگو در پرورش میگو

با توجه به میزان رشد میگوها و اندازه ای که در بازار نیاز است زمان برداشت انها متفاوت است . دو روش پرورش میگو وجود دارد . پرورش دسته ای  که همه میگو با هم رشد کرده و با هم برداشت می شوند. روش دوم پرورش مداوم است که میگوها در فاصله های مختلف زمانی بر حسب نیاز بازار دست چین خواهند شد. برای جلوگیری از آلودگی استخرها را هر ماه یکبار و یا اینکه ماهی دو بار نصف استخر را پره کشی می نمایند. اندازه بازاری بوسیله پره در فواصل زمانی منظم دست‌چین می‌شوند. استخرها را معمولا به طور کامل هر ماه یکبار و یا نصف استخر را ماهی دو بار برای جلوگیری از گل آلودگی تمام استخر پره کشی می‌کنند.

نکاتی درباره پرورش ماهی

میگوها پس از برداشت در یخ یا بصورت زنده فروخته می شوند و برخی میگو داران ابتدا میگو را در اب 65 درجه قرار میدهند تا سفید شوند و سپس در یخ انداخته و به فروشگاهان عرضه می کنند.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52