طرز تهیه شیرینی دورنگ در منزل

شیرینی دورنگ یکی از شیرینی های خوشمزه و خوش قیافه است که طرفداران خاص خودش را دارد. ظاهر این شیرینی حالت شطرنجی داردو برای پذیرایی از مهمان بسیار شکلیل است. در این بخش طرز تهیه شیرینی دورنگ را به شما آموزش می دهیم. برای رنگ کردن این شیرینی ما از پودرکاکائو استفاده کردیم. ولی شما میتوانید به دلخواه از رنگ های خوراکی هم استفاده کنید.

طرزتهیه شیرینی دورنگ در منزل

مواد لازم برای تهیه شیرینی دورنگ

مواد لازم برای تهیه شیرینی دورنگ به شرح زیر است :

آرد 180 گرم

پودر قند 7 گرم

کره 125 گرم

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

تخم مرغ یک عدد ( زرده و سفیده را به ارامی از هم جدا کرده در دو کاسه جدا بریزید)

پودرکاکائو یک قاشق سوپ خوری

طرز تهیه شیرینی دورنگ

در طرزتهیه شیرینی دورنگ آمده است که در مرحله اول برای تهیه شیرینی دورنگ باید پودر قند و کره را با همزن حسابی ترکیب کنید. پس از ان که حجم این مواد دو برابر شده و سفید رنگ و سفت شد، زرده تخم مرغ و وانیل را به ان اضافه کنید. اکنون این مواد را حسابی باهم ترکیب کنید. دراین مرحله باید آرد را مرحله به مرحله اضافه کردو خوب ورز داد تا یک خمیر یکدست حاضر شود .

خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید. به گزارش آسان طب به یکی از خمیر ها کمی کاکائو اضافه کنید تا قهوه ای شود. ان را حسابی ورز دهید.

هر کدام از خمیرها را به صورت جدا گانه با وردنه صاف کنید و قطر ان را به یک سانتی متر برسانید. خمیر را مربع کنیدو سپس این خمیر ها را به صورت نوارهای یک سانتی متری ببرید.

اکنون نوارهای یک سانتی سفید و قهوه ای داریم. حالا در ظرف مورد نظر باید نوارها را روی هم بچینید و بین انها با قلم مو زرده تخم مرغ بمالید.

در طرز تهیه شیرینی دورنگ پیشنهاد می کنیم در ردیف اول یک نوار قهوه ای و دو سفید در اطراف ان بگذاریدو سطح دوم را برعکس انجام دهید یعنی وسط نوار سفید را بگذارید و در کناره های ان نوار قهوه ای را قرار دهید. اکنون یک مکعب مستطیل از شیرینی دارید. حالا  باید این رولت را در مکعب های عمودی به عرض یک ونیم ببرید. در نهایت مربع هایی چهارخانه یا شطرنجی دارید. حالا این شیرینی ها را درفاصله پنج سانتی متر در سینی فر قرار دهید. این نوع شیرینی نیاز به چرب کردن ندارد. بعد از حدود سی دقیقه شیرینی شما اماده است. فقط مراقب باشید نسوزد.

طرزتهیه شیرینی دورنگ در منزل

طرزتهیه شیرینی دورنگ را با دقت مطالعه کرده و حتما این شیرینی را در منزل تهیه کنید. این شیرینی یک شیرینی جدید و خوشمزه است که میتواند خانواده یا مهمانان شما را شاد کند.

حتی میتوانید طرز تهیه این شیرینی را به دیگران هم اموزش دهید تا انها استفاده کنند.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا