درمان سردرد روزه داران به همراه 2 ویدیو دستورات مهم

سردرد روزه داران یکی از مشکلات اساسی شخص روزه دار است. بسیاری از روزه داران قبل از افطار و بسیاری بعد از افطار سردرد های خاصی می گیرند. اما براستی علت اصلی این سردردها و راه درمان آن چیست؟ کاهش قند خون، کاهش فشار خون، کم آبی بدن و … از علل اصلی سردرد هستند. در این مقاله سعی میکنیم به موضوع سردرد روزه داران بپردازیم.

کاهش سردرد هنگام روزه داری

 

آیا هنگام روزه داری دچار سر درد می‌شوید؟

 

علت سردرد روزه داران

علت سردرد روزه داران، ممکن است کاهش قند خون، کاهش مصرف سیگار، کاهش مصرف کافئین، کمبود خواب، کم خونی، کم آبی و یا مشکلات دستگاه گوارش باشد.

برخی علت سردرد روزه داران را خوردن سریع مرغ، نان، برنج، گوشت و سیب زمینی بعد از افطار دانسته اند. بنابراین باید مصرف مواد غذایی در ماه رمضان مدیریت شود. یعنی ابتدا روزه خود را با خرما و آبجوش باز کرده و بعد از نیم ساعت مواد بالا را مصرف کنید. همچنین باید اشاره کرد به گزارش آسان طب مصرف حبوبات، تخم مرغ و گوشت در وعده سحر باعث دیر گرسنه تر شدن شخص روزه دار می شود. چرا که این مواد دارای پروتئین زیادی هستند.

این وعده های غذایی را در افطار هم میتوان مصرف کرد. اما شخص باید ابتدا روزه خود را با آب جوش یا شیر گرم، عسل یاخرما و غذای سبک باز کند. سپس به معده خود نیم ساعت استراحت دهد و بعد از آن غذاهای پروتئین دار را مصرف کند.

همچنین تا جایی که می توانید سبزی و میوه را از وعده های سحر و افطار خود حذف نکنید تا در طی روز کمتر تشنه شوید. سعی کنید در ایام روزه داری چای رقیق بخورید.

سحری نخوردن یکی دیگر از علل سردردهای ماه رمضان است، بنابراین هرگز سحری را در ماه رمضان از وعده غذایی خود حذف نکنید.

بیشتر بخوانید:

ضعف بینایی در اثر روزه داری، حقیقت یا شایعه؟ ویدیو حکم شرعی

درمان سردرد روزه داران

سر درد روزه داران

سردرد روزه داران روح و روان شخص روزه دار را در گیر خود می کند. اکنون به بررسی درمان سنتی سردرد روزه داران میپردازیم.

1. سردرد میگرنی

برای درمان این نوع سردرد که در قسمت شقیقه رخ میدهد، باید یک نوشیدنی شامل عسل، آب جوش و کمی آبلیمو تهیه کرده و قبل از خواب و بعد از سحر میل کنید.

2. سردرد ناشی از کم خونی

برای درمان سردرد ناشی از کم خونی کمی عسل را در آب جوش ریخته و اجازه دهید کمی دم بکشد. البته به آن آبلیمو اضافه نشود.

3. سردرد سینوزیتی

کسانی که سردرد ناشی از سینوزیت داشته اند و در ماه رمضان این سردرد اسیرشان کرده باید هر شب قبل خواب روغن بنفشه یا روغن بنفشه بادام را بخور دهند. همچنین در ایام روزه چای رقیق بنوشند. درضمن تاجایی که میتوانند چای را کم بخورند. همچنین حتما وعده سحری را میل کنند و ان را از وعده غذایی شان حذف نکنند.

خب مسلما ممکن است به دلیل تغذیه نادرست در ماه رمضان دچار کمبود ویتامین و کمبود مواد مغذی بدن شویم و در نتیجه سردردهای ماه رمضان به سراغ ما بیایند.

پس حتما به این موارد توجه کنید تا دچار مشکل نشوید.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا