آموزش نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی

تشنگی یکی از مشکلاتی است که در فصل گرما و تابستان و مخصوصا در ماه رمضان برای افراد پیش می اید. اما شما میتوانید با خوردن برخی میوه ها یا برخی نوشیدنی ها این تشنگی را کاهش دهید. در این مقاله سعی کردیم به معرفی نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی بپردازیم. از مهمترین نوشیدنی های موثر در رفع تشنگی برای ماه رمضان میتوان به نوشیدنی خاکشیر و همچنین تخم شربتی اشاره کرد.

نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی

آموزش نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی

در زیر به معرفی برخی از نوشیدنی ها که برای رفع عطش و تشنگی افراد مخصوصا در ماه رمضان موثر است اشاره میکینم :

رفع تشنگی با شربت تمبر هندی با عسل

تمبرهندی را خیس کنید ، سپس آن را صاف کرده و با عسل ترکیب کنید . بعد به آن اب اضافه کنید. این شربت در رفع عطش و همچنین درمان یبوست در ماه رمضان بسیار موثر است.

رفع تشنگی با آب میوه یا شیر میوه

میتوایند به جای خوردن میوه ها آب میوه مصرف کنید. همچنین میوه ها را به همراه شیر به صورت جداگانه یا میکس شده در مخلوط کن میل کنید. به گزارش آسان طب این نوشیدنی ها نیز در رفع تشنگی بسیار موثر است و فواید تغذیه ای ویژه ای دارد.

نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی

رفع تشنگی با شربت آبلیمو

مقداری آب لیمو و آب و شکر را با هم ترکیب کنید. می توانید گلاب هم به آن اضافه کنید. این نوشیدنی سبب ترشح بزاق می شود و تشنگی افراد روزه دار را کاهش میدهد. سعی کنید ابلیموی آن بیشتر و شکر آن کمتر باشد. شربت آبلیمو از نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی است .

رفع تشنگی با شربت خاکشیر و شربت تخم شربتی

شربت خاکشیر و تخم شربتی از نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی است . مقداری خاکشیر و آب و شکر را با هم ترکیب کنید. میتوانید به جای خاک شیر از تخم شربتی استفاده کنید. همچنین میتوانید از هردوی آنها با هم استفاده کنید. خاک شیر و تخم شربتی ضد عطش و خنک کننده هستند. آنها آب را درون دانه های خود نگه میدارندو کم کم به بدن می رسانند. سعی کنید در آن شکر خیلی کمی بریزید یا اصلا شکر نریزید.

رفع تشنگی با عرق کاسنی

عرق کاسنی را میتوایند از عطاری ها تهیه کنید و با تکه کوچکی قند یا بدون آن مصرف کنید. عرق کاسنی یکی از عرق های خنک کننده است. حتی میتوانید عرق کاسنی را به نوشیدنی های دیگر مانند شربت خاک شیر اضافه کنید و میل نمایید.

رفع تشنگی با شربت سکنجبین (می توان خاک شیر اضافه کرد)

شربت سکنجبین ساده یا حتی با خاکشیر به رفع عطش کمک میکند. پس به شما پیشنهاد میکنیم در فاصله کمی از افطار حتما ان را میل کنید.

رفع تشنگی با دم کرده نعناع خشک

برگ نعناع خشک را دم کنیدو به آن عسل اضافه کنید. این نوشیدنی در رفع تشنگی شما بسیار موثر است.

همچنین میتوانید شکر و آب را به نسبت دو به یک بجوشانیدو مقداری عرق نعناع و آب لیمو به ان اضافه کنید. این پایه شربتان می شود. حالا باید آب خنک به آن اضافه کنید.

رفع تشنگی با دم کرده لیمو عمانی با نبات و گل گاوزبان

مقداری لیموعمانی و گل گاو زبان را با نبات دم کنید و میل کنید. این نوشیدنی در رفع عطش شما و خنک کردن بسیار تاثیر گذار خواهد بود. همچنین آرام بخش و خواب آور است.

در این بخش از اسان طب نوشیدنی هایی را برای رفع تشنگی  به شما معرفی کردیم. در ایام تابستان و در ماه رمضان حتما از این نوشیدنی ها استفاده کنید تا زیاد تشنه نمانید و تشنگی تان رفع شود.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا