روزه اولی ها و نوع تغذیه آنها؛ 2 ویدیو را حتما ببینید

روزه اولی ها به اطلاعات خاصی نیاز دارد. اگر فرزند شما روزه اولی است باید بدانید که چگونه باید او را به روزه تشویق کنید و همچنین تغذیه او باید چگونه باشد. ممکن است والدین نگران باشد که مبادا میزان انرژی لازم و مواد مغذی لازم به فرزندانشان نرسد. چرا که انان در سنین رشد هستند و تغذیه آن ها بسیار مهم است. مخصوصا دختر ها که باید در سن 9 سالگی روزه بگیرند. در این بخش درباره نوع تغذیه روزه اولی ها اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

روزه گرفتن اولی ها بسیار جالب

 

مصاحبه با روزه گرفتن اولی‌ها

 

اطلاعاتی درباره روزه اولی ها

معده کودکان کوچک تر از بزرگسالان است. سعی کنید بین افطار و شام آنها حدود دو ساعت فاصله بیفتد. همچنین تنوع غذایی در افطار و سحر بسیار مهم است. دلیل آن تشویق کودکان به روزه، لذت بردن انها از سفره و مهمتر رسیدن همه مواد مغذی به بدن کودکان است.

کودکان باید در طی یک سال تغذیه خوبی داشته باشند، همه مواد مورد نیاز به آنها رسیده باشد تا در یک ماه رمضان دچار سوء تغذیه نشوند. البته دختران لاغر که رنگ زردی دارند و بسیار ضعیف هستند نمیتوانند روزه بگیرند. به همان اندازه که بیمار نمیتواند روزه بگیرد. میتوانید قبل ماه رمضان با پزشک درباره روزه گرفتن یا نگرفتن کودکان مشورت کنید.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

همچنین میتوانید با متخصص تغذیه مشورت کنید. اگر او اجازه روزه گفتن را به داد، از وی رژیم تغذیه ای بگیرید تا ماه رمضان همه مواد مورد نیاز به بدن فرزندتان برسد.

اگر شخص روزه اولی تغذیه مناسبی نداشته باشد و مواد لازم به بدن وی نرسید ممکن است دچار سوء تغذیه و بیماری های دیگری شود. حتما شربت خاکشیر، تخم شربتی و کاهو را مدام به وی بخورانید تا کمتر تشنه شود. وعده سحر باید غذایش را آهسته بجود. لبنیات و گوشت را حتما در وعده غذایی او قرار دهید.

به هیچ وجه به آنها غذای چرب ندهید. چون به شدت منجر به تشنگی خواهد شد. تا جایی که میتواند در طول روز بخوابد یا خودش را به کارهای تفریحی و دیدن تلویزیون و .. سرگرم کند.

خواندن این مقاله به شما توصیه می‌شود:

بهترین نوشیدنی رمضان برای روزه داران؛ 5 ویدیو

روزه کله گنجشکی

روزه اولی ها

سعی کنید قبل از به سن تکلیف رسیدن در سالهای قبل چند روزه کله گنجشکی بگیرد تا کمی به وعده های افطارو سحر و روزه گرفتن عادت کند. همچنین شبها کمتر بخوابند و اگر می شود حتی تا صبح بیدار بمانند در عوض طی روز ساعات بیشتری را بخوابند.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

بیشتر بخوانید:

روزه کله گنجشکی و روزه گرفتن بچه‌ها به همراه یک ویدیو

تشویق انها به روزه گرفتن بسیار مهم است. حتما برای آنها جایزه درنظر بگیرید. گاهی ممکن است به دلیل وضعیت جسمی کودک، پزشک تغذیه پیشنهاد کند کودک یک روز در میان روزه بگیرد. به گزارش آسان طب قبل از ماه رمضان در مورد علت روزه ، فواید روزه برای بدن و اینکه چرا روزه میگیریم با کودکتان صحبت کنید تا کودک با فلسفه روزه اشنا شود. همچنین با کسانی که به روزه بی اهمیت هستند رفت و امد نکنید. در مهمانی هایی که کودکانشان روزه نگرفتند شرکت نکنید. چون ممکن است کودک انها جلوی کودک شما چیزی بخورد و این اصلا خوب نیست.

در این قسمت درباره روزه اولی ها و نوع تغذیه آن اطلاعاتی را تقدیمتان کردیم. اگر بتوانید به این نکته ها توجه کنید کمک خوبی به روزه اولی ها کرده اید.

برخی از روزه اولی ها قوای جسمی خیلی ضعیفی دارند و نمیتوانند واقعا در روزهای گرم تابستان روزه بگیرند.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا