خواص روغن کنجد برای بدن انسان

خواص روغن کنجد برای سلامتی پوست و مو بسیار بیشمار ست . کنجد در بین دانه های روغنی جایگاه ویژه ای دارد. کنجد و روغن کنجد دارای اسیدهای چرب غیر اشباع، آهن و مواد معدنی هستند. روغن کنجد از دانه کنجد تهیه می شود و بسیاری از متخصصان تغذیه انسانها را به مصرف این روغن معجزه گر تشویق کرده اند. همچنین افراد سالمندی که کلسترول بالا یا فشار خون بالا دارند میتوانند روغن کنجد استفاده کنند.

خواص روغن کنجد

خواص روغن کنجد برای سلامتی

روغن کنجد برای سلامتی انسان ها فواید بسیار زیادی دارد و یک روغن جادویی به شمار می اید . روغن کنجد دارای ویتامین E می باشد و برای سلامت پوست و مو بی نپیر است . در زیر به برخی از خواص روغن کنجد اشاره میکنیم :

درمان رماتیسم و افزایش انعطاف پذیری مفصل خواص روغن کنجد

از خواص روغن کنجد میتوان به این مورد اشاره کرد که روغن کنجد از رماتیسم جلوگیری می کند و انعطاف پذیری مفاصل را افزایش می دهد . همچنین روغن کنجد بدلیل اسیدهای چرب غیر اشباع مانع پوکی استخوان خانم ها می شود . روغن کنجد از درد مفاصل جلوگیری می کند .

روغن کنجد درمان کننده آفتاب سوختگی خواص روغن کنجد

روغن کنجد آفتاب سوختگی را درمان می کند . به گزارش آسان طب در مرحله اول اندکی از روغن کنجد را به گوشه دستتان بمالید . اگر دیدید که حساسیت ندارید روزانه یک یا دوبار از روغن کنجد برای ماساژ پوستتان استفاده کنید. قبل از مصرف روغن کنجد پوستتان را با صابون گلیسیرینه بشویید.

 روغن کنجد دشمن یبوست خواص روغن کنجد

یبوست یکی از بیماری های رایج افراد است که انها را به دردسر می اندازد و عوارض بدی دارد . یکی از اسان ترین راه درمان یبوست در انسان تغییر و بهبود برنامه غذایی است . برای درمان یبوست به شما پیشنهاد میکنیم یک یا دو قاشق روغن کنجد را کنار غذا یا برروی سالادتان میل کنید .

خواص روغن کنجد
خواص روغن کنجد

 روغن  کنجد : کاهنده چربی و فشار خون خواص روغن کنجد

وجود مقداری ویتامین E در روغن کنجد از خواص روغن کنجد است. این ویتامین منجر به کاهش کلسترول خون می شود . همچنین روغن کنجد دارای اسیدهای چرب غیر اشباع است که سبب کنترل چربی خون در بدن انسان می شود . بنابراین به افرادی که چربی و فشار خون بالایی دارند پیشنهاد میکنیم، روزانه حتما روغن کنجد را در وعده های غذایی خود قرار دهند .

روغن کنجد ضد سرطان خواص روغن کنجد

روغن کنجد شامل اسیدهای چرب غیر اشباع مثل «لینولییک اسید» (امگا ۶) و «لینولنیک اسید» (امگا ۳) می باشد که هردو بسیار ضروری هستند . بدن نمی تواند این اسیدها را تولید کند . بنابراین باید با مصرف مواد غذایی انها را به بدنتان برسانید . روغن کنجد از سرطانهای مختلف مانند سینه ؛ دستگاه گوارش و پروستات پیشگیری میکند و مانع سکته قلبی و بسته شدن عروق و تصلب شرایین خواهد شد .

 روغن کنجد و سلامت مو خواص روغن کنجد

روغن کنجد یکی از روغن های مهمی است که موها را تقویت میکند و به انها حالت می دهد. همچنین مانع خارش سر و شوره ی سر می شود. اگر روغن کنجد و روغن نارگیل را با هم ترکیب کنید و به موهایتان بمالید، خواصش دوچندان می شود .

روغن کنجد و سلامت پوست خواص روغن کنجد

روغن کنجد شامل ویتامین E و انتی اکسیدان زیادی است. این مواد باعث جلوپیری از پیری زودرس می شوند . همچنین از چین و چروک و خطهای ریز پوست جلوگیری می کند . برای سلامت پوست روغن کنجد را به پوست زده و چند دقیقه حسابی ماساژ دهید تا به خورد پوست رود .

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا