خواص چای نعناع و درمان پرمویی

چای نعناع یکی از انواع دمنوش های گیاهی است که برای سلامتی فواید زیادی دارد . از جمله اینکه با خوردن چای نعناع مانع رشد موهای زاید بدن می شوید . به گزارش آسان طب برای درمان خونریزی سینه دمنوش نعناع یا عصاره نعناع بخورید . برای درمان درد سینه و پهلو از کمپرس نعناع استفاده کنید . در این مقاله برخی از خواص چای نعناع و طرز تهیه نوعی از این چای را برایتان بیان میکنیم .

خواص چای نعناع

از خواص چای نعناع اینست که نعناع کرم روده و کرم معده را از بین میبرد . نعناع و دمنوش نعناع معرق است و تب را پایین می اورد . دمنوش نعناع کبد را نمیز میکند . همچنین پایین برنده کلسترول خون است .  به گزارش آسان طب نعنا و انارترش را برای رفع سکسه و استفراغ میل کنید . از دیگر خواص چای نعنا اینست که  برای گلودرد میتوانید این چای را غرغره کنید . نعناع از بین برنده گاز معده و روده و بادشکنی قوی است . به گزارش آسان طب نعناع و دمنوش نعناع ضد تشنج – ضد سرفه – آرام بخش – مسکن و قاعده آور است . این چای ادرار را زیاد میکند . برای تسکین درد دندان نعناع بجوید . برای سوء هاضمه از نعناع و چای آن استفاده کنید .

چای نعناع و درمان پرمویی

از چای نعناع برای درمان موهای زاید در زنان ( درمان پرمویی )  استفاده می شود . طبق تحقیقات بدست امده این دمنوش رشد غیر طبیعی مو در زنان را کنترل میکند . دمنوش نعناع هورمون تستوسترون آزاد را کاهش داده و سبب افزایش چند هورمون زنانه در بدن می شود . به گزارش آسان طب خوردن دمنوش نعناع روزی دوبار هورمون های مردانه ای که سبب رویش موی زاید می شود را کم میکند . به جای داروهای شیمیایی و لیزر چای نعناع را امتحان کنید .

طرز تهیه چای نعناع

یکی از روش های تهیه این دمنوش اینگونه است که کیسه چای و برگ های نعناع را در ظرفی قرار داده و رویش آب جوش بریزید ، هشت دقیقه منتظر بمانید و بعد نعناع و برگ چای را خارج کنید . اکنون به مایع حاصل شکر اضافه کنید و هم بزنید تا شکر حسابی محو شود .

به گزارش آسان طب برخی از افراد در ادامه مراحل بالا آب پرتقال و اب لیمو و کمی اب سرد به مایع اضافه میکنند و حسابی هم میزنند . سپس چای را با یخ میخورند . شبیه نوشیدنی خنک .

‫3/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا