اصول مهم تمیز کردن سرویس بهداشتی

تمیز کردن سرویس بهداشتی و اصول آن مساله مهمی است که باید خانم های خانه دار به ان توجه زیادی داشته باشند. کثیف بودن سرویس بهداشتی نه تنها در روحیه فرد تاثیر میگذارد ، وابرویمان جلوی دیگران میرود بلکه برای سلامتی ما نیز بسیار خطرناک است. یادتان باشد قبل و بعد از مهمانی ها سرویس بهداشتی را حتما بشویید. بعد از مهمانی باید ان را ضدعفونی هم کنید. جرم گیرها و تمیز کننده های اسیدی برای تمیز کردن سرویس بهداشتی مفید هستند . برای تمیز کردن سرویس بهداشتی این مواد را روی سطوح مورد نظر بریزید و بعد از مدتی با برس خاص (این برس فقط برای ان کار استفاده شود) و دستکش و ماسک روی سطوح را بکشید.

تمیز کردن سرویس بهداشتی

نکات مهم برای تمیز کردن سرویس بهداشتی

هیچ وقت هنگام استفاده از مواد شست و شو دهنده اسیدی ماسک را فراموش نکنید. چون این مواد برای ریه شما بسیار مضر است. سعی کنید حداقل هفته ای یکبار سرویس بهداشتی خود را بشویید. میتوانید تا دو بار هم این کار را انجام دهید . استفاده از برس زبر با پرز نازک برای کاشی و سرامیک بسیار مفید است. وقتی سرویس بهداشتی را تمیز کردید درب پنجره را بازکنید تا هوا عوض شود و مکان خشک شود.

در تمیز کردن سرویس بهداشتی قبل از مصرف مواد شوینده از عملکرد ان اطلاع پیدا کنید. سپس با توجه به شیوه مصرفی که روی ان نوشته مکان را شست شو دهید. البته نکته دیگر که باید بدانید این است که مصرف زیاد این مواد رویه کاشی و .. را می ساید و می برد. وقتی هم رویه ان از بین برود هم شست شویش سخت تر است و هم عفونت بیشتری میگیرد.

هنگام مصرف شوینده های اسیدی پنجره در را باز بگذارید و ماسک ضخیمی استفاده کنید. سعی کنید کسی در خانه نباشد. شما هم سریع به حیاط و یا تراس بروید. چون بوی این مواد اگر به ریه شما برود بیماری های زیادی در کمین شماست. برخی تمیز کننده ها اسیدی هستند اما بوی بدی ندارند. بنابراین خانم ها فکر میکنند برای بدن بی ضرر است و بدون ماسک کارشان را انجام میدهند. اما این کار اشتباه است و این بوی خوب فقط برای این است که کارتان راحت تر باشد. اما ضرر همان ضرر قبلی است. پس به گزارش آسان طب  ماسک و بازگذاشتن درها فراموش نشود.

جوهر نمک برای تمیز کردن سرویس بهداشتی بسیار مفید است . اما خطر ان هم بی نهایت است . پس ماسک ، باز کردن همه درها ، نبودن کسی در خانه ، کم تر نفس کشیدن  وسریع بیرون رفتن را فراموش نکنید .

تمیز کردن سرویس بهداشتی با مواد کم خطر

یکی از مواد بی خطر برای تمیز کردن سرویس بهداشتی سرکه است و برای این کار میتوانید یک لیوان سرکه و 4 لیوان اب داغ را ترکیب کرده ، دستمال را در ان قرار دهید و بر روی کف ها و سطوح بکشید . در اخر با یک دستمال مرطوب پاک کنید .

برای سرامیک های کف از جوش شیرین استفاده کنید . خمیری از آب و جوش شیرین بسازید ، روی سطح ها بمالید و یک ساعت بعد ان را بشویید .

برای تمیز گردن سینگ میتوانید ماهی یکبار از الکل استفاده کنید . کمی الکل روی پنبه بمالید و سینک را با ان تمیز کنید. سس بعد از یک ساعت ان را با اب بشوید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا