روشهای جادویی کنترل خشم

کنترل خشم یکی از مباحث مهم روانشناختی است که باید همه افراد به ان اهمیت دهند . وقتی خشمگین می شوید باید خشم خود را کنترل کنید . وگر نه معلوم نیست چه اتفاقاتی بیفتد . انسان ها در هنگام عصبانیت کنترل عقلانی خود را از دست می دهند و با کلام یا برخورد فیزیکی کاری را که نباید بکنند انجام می دهند و بعد هم پشیمان خواهند شد. در این مقاله چند روش جادویی برای کنترل خشم را برایتان بیان میکنیم .

 کنترل خشم

 کنترل خشم با لبخند زدن

این نکته را یادتان باشد که هر وقت عصبانی هستید لبخند بزنید . لبخند زدن حالتان را بهتر میکند . حتی اگر فقط لبخند مصنوعی بزنید و دهانتان را مدل خنده باز کنید، ناخوداگاه حالتان بهتر می شود. این خنده استرس و اضطراب را نیز درمان میکند.

 برای کنترل خشم مقایسه نکنید

برای کنترل و درمان خشم هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید . چه کسی درامدش بیشتر است، چه کسی قیافه اش بهتر است یا … همه اینها دلیل خوبی برای خشمگین شدن و عصبانیت شما است . هر انسانی برای خود زندگی میکند . فقط سعی کنید خود را با گذشته خود مقایسه کنید نه کس دیگری .

برای کنترل خشم نفس عمیق بکشید

به محض اینکه عصبانی شدید، چند نفس عمیق بلند بکشید. یکی از روشهای مناسب برای تنفس در این مواقع روش 4-6-8 است . در این روش نفس عمیق بکشید و تا 4 بشمارید و در نهایت نفس خود را بیرون بدهید و تا 8 شمارش کنید.
این تمرین را حداقل 4 بار تکرار کنید. همچنین میتوانید تا عدد 10 بشمارید درست است که با انجام این کار خشم کاملا از بین نمی رود ومشکلتان رفع نمی شود . ولی این روشها میتواند شما را از واکنش سریع و تصمیمات غیرمنطقی دور کند.

 به خشمتان اهمیت ندهید

جالب است بدانید بر عکس تصور برخی ها ، با مهم جلوه دادن خشم، فریاد زدن و حتی کوبیدن در نمی توانید بر خشمتان مسلط شوید . پس به ان اهمیت ندهید و با خود تصور کنید که خشم ابری است که هر لحظه دارد از شما دورتر می شود .
 کنترل خشم

 موقع عصبانیت با دوستانتان حرف بزنید تا ارام شوید

حرف زدن در ارامش شما تاثیر زیادی دارد . به گزارش آسان طب در هنگام عصبانیت وقتی که هیچ راهی ندارید سعی کنید با یکی از دوستان صمیمی تان تماس بگیرید و از ته دل درباره خشم خود صحبت کنید تا روحیه تان عوض شود و خشم تان فرو نشیند . حرف زدن خیلی در ارامش شما تاثیر خواهد گذاشت .

 سعی کنید خشم را مدیریت کنید و ان را فرو بنشانید

برای کنترل خشم بهترین روش حرکت کردن است . وقتی شما حرکت میکنید هورمون استرس در شما کاهش می یابد و هورمون اندروفین یا همان هورمون شادی آزاد خواهد شد . پیاده روی و ورزش نیز به شما در ارامش و کنترل خشم کمک خواهد کرد .
این را بدانید که خشمگین شدن فایده ای ندارد . همچنین از کوره در نروید . از قدیم شنیده اید که در عصبانیت حلوا خیر نمیکنند . مطمئن باشید موقع عصبانیت کاری انجام میدهید که بعدا پشیمان می شوید .
 
منبع : https://mag.asanteb.com
 
‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا