طرز تهیه کباب کوبیده لذیذ ایرانی

کباب کوبیده یکی از اصلی ترین کباب های ایرانی است که بسیار خوشمزه است و طرفداران خاص خود را دارد . از کباب کوبیده در مجالس و مهمانی های مهم برای پذیرایی از مهمان استفاده می شود . اکثرا کباب کوبیده را به صورت آماده خریداری می کنند ، در صورتی که شما میتوانید براحتی آن را در منزل هم تهیه کنید. در این مقاله طرز تهیه کباب کوبیده را برایتان بیان میکنیم .

طرز تهیه کباب کوبیده

مواد لازم و طرز تهیه کباب کوبیده

گوشت چرخ کرده….. یک کیلوگرم

پیاز…..300 گرم

زعفران ساییده شده….. یک قاشق چای‌خوری

نمک و فلفل….. به مقدار کافی

در طرز تهیه کباب کوبیده آمده است که ابتدا پیاز ها را خوب بشویید و پوستش را بگیرید . سپس در ظرف بزرگی رنده کنید . توجه کنید که اگر پیاز اب انداخته بود اب ان را باید بگیرید . ان را با دست فشار دهید تا ابش برود . در این مرحله گوشت چرخ کرده (یا گوشت گوسفند یا ترکیب گوشت گوسفند و گوساله ، دو بار ان را چرخ کنید) و نمک و فلفل را به ان اضافه کنید . سپس زعفران حل شده در اب جوش را هم به ان اضافه کنید . اکنون باید این مخلوط گوشتی را حسابی با دست ورز دهید تا مواد به حالت چسبنده در بیایند . در نهایت باید این مخلوط را حدود دو یا سه ساعت داخل یخچالتان بگذارید . ( طرز تهیه کباب کوبیده )

طرز تهیه کباب کوبیده

اکنون نوبت به سیخ کردن کباب کوبیده است . اول از همه در کاسه کوچکی کمی اب سرد بریزید و در کنار دستتان قرار دهید. ابتدا دستتان خیس کنید و کمی از مایه کباب را برداشته و به شکل دوک در اورید . سپس مواد را در دست راستتان بگذارید . سیخ را روی مواد بگذارید و مواد را دور سیخ بپوشانید .  (مواد را دست راست بگذارید ، سیخ را روی ان و سپس مواد را به سیخ فشار دهید کم کم دورش را میگیرد .) سپس دستتان را مجددا خیس کرده و روی مواد وسیخ بکشید . طوری که اثر انگشتتان روی گوشت بماند. اکنون اول و اخر سیخ را فشار دهید تا بچسبد و کنار بگذارید .

سعی کنید روی اتش را مرتب باد بزنید تا گوشت خودش را بگیرد . به گزارش آسان طب وقتی گوشت کمی برشته شد و دیگر ول نداد و نریخت نیازی به باد زدن نیست . درصورت دلخواه میتوانید یکی دو تخم مرغ به مواد کباب بزنید که خیالتان راحت باشد نمیریزد. ( طرز تهیه کباب کوبیده )

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا