Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
درد دل دخترانه و پسرانه مجرد ها – مجله آسان طب

درد دل دخترانه و پسرانه مجرد ها

گاهی لازم است به صدای درد دل دخترانه و پسرانه مجرد گوش کنید . بسیاری از افراد فکر می کنند دختران و پسرانی که در سن بالا و مجرد هستند ، حتما معیارهایی عجیب و غریب دارند و بسیار سخت گیر هستند . ما منکر این موضوع نیستیم ولی این معیارهای عجیب برای همه افراد صحت ندارد . چه بسا که دختران وپسرانی هستند با معیارهای عاقلانه و مناسب و اما هنوز هم مجرد و تنها هستند  . به گزارش آسان طب  افزایش سن ازدواج یکی از مشکلات اصلی کشور ما شده است که دلایل مختلفی هم میتواند داشته باشد .

بخشی از درد دل دخترانه و پسرانه مجرد ها

 در این مقاله بخشی از دردل دخترانه و پسرانه فرزندان ایران را برایتان گذاشتیم تا متوجه شوید که دلیل مجردی بسیاری از انها معیار بالا نیست .
 در درد دل دخترانه ای گفته می شد : من معیار سختی ندارم . اکنون 30 ساله هستم . معیارم ایمان متعادل ، اخلاقی مناسب و شغلی با درامد متوسط است . اما هنوز موفق به ازدواج نشده ام . فامیل که مرا ادم حساب نمی کنند . اگر خواستگاری هم بیاید در نگاه اول به دنبال فرار از خانه است . چرا ؟  چون خانه خوبی نداریم . قیافه خیلی خوبی ندارم . اندامی که انها انتظار دارند ندارم . وگرنه نه اخلاق برایشان مهم است نه نجابت . وگرنه اجازه نیم ساعت صحبت با من را به خود میدانند .  وقتی معیار ازدواج شده پول و قیافه دیگر چه انتظاری داریم . همه در زبان میگویند پاکی دختر مهم است یا نجابت خانواده مهم است . اما همه اینها در درجه اخر است و حتی کسانی که پول جلوی چشمشان را گرفته به اینها اصلا اهمیت نمی دهند .
در درد دل دخترانه دخترانی از این قبیل بغضی نهفته است . میگویند ما چه کنیم ؟ از یک طرف سربار خانواده و نگاههای مردم و از طرفی دیگر نبود خواستگار .
…………………………………
«سکوت» بيشترين پاسخي بود که در آن گفت وگوي تلفني شنيدم. گاهي به قدري اين «پاسخ» طولاني مي شد که احساس مي کردم ارتباط تلفني ام قطع شده است اين بود که دوباره مي پرسيدم: «الو… صداي منو دارين خانم؟!»

صداي مرا مي شنيد ولي آن چه قفل بر زبانش مي زد، شرم و حياي پاک يک دختر ايراني بود.-:سنگ بزرگ پيش پاي خواستگارها انداخته بوديد، مثلا خانه شخصي طلب کرديد؟

-:نه هيچ وقت داشتن خانه شخصي برايم ملاک نبوده است.

-:استخدام رسمي يا درآمد بالا مدنظرتان بود؟

-:نه همين که مطمئن باشم همسر آينده ام توان اداره يک زندگي معمولي را دارد، برايم کافي است.

-:چون خودتان ليسانس داريد، احتمالاً در را به روي خواستگارهاي زير ليسانس بسته بوديد.

-:قطعاً تحصيلات همسر براي من مهم است، ولي هيچ گاه معيار اصلي من در اين انتخاب نبود.

-:درخواست خودروي مدل بالا يا سفرهاي خارجي…؟

-:نه اين يکي را که ديگر مطمئن هستم.

تمام سخت گيري هاي بي موردي را که يک دختر خانم مي تواند در جلسه خواستگاري مطرح کند توي ذهنم مرور مي کنم، دوباره مي پرسم: لابد مهريه پيشنهادي شما خيلي بالا بود؟

«زهره» با همان لحن قبلي به اين سوال هم پاسخ مي دهد و مي گويد: نه نهايت مهريه اي که مدنظرم است ۱۴سکه طلا است. – درد دل دخترانه –

زهره با اين که ۲ماه و ۴روز ديگر سي امين پاييز زندگي اش را تجربه مي کند، اما هنوز مجرد است و نتوانسته از ميان معدود خواستگارانش همسر مورد علاقه اش را پيدا کند. البته او به هيچ وجه حاضر نمي شد در اين باره مصاحبه کند اما وقتي پاي رسانه، مطرح کردن مشکلات، آگاهي مردم و مسئولان و تلاش براي حل موارد مشابه را پيش کشيدم، موافقتش را براي انجام مصاحبه اعلام کرد، ولي به شرط محفوظ ماندن مشخصاتش.

…………………………………

درد دل دختران و پسران

-:آب پرتقال يا هلو؟!

-:اگر دوغ سرد داري بعد از ناهار بيشتر مي چسبد، گفتي مغازه مال خودته يا اجاره کردي؟

صداي «آرمين» را از پشت يخچال سوپرمارکتش مي شنوم که مي گويد: نه بابا اگه مال خودم بود که تا حالا آس و پاس نبودم.

در حالي که با دستش ميزان خنک بودن بطري هاي ۲۵۰سي سي دوغ را تست مي کند ادامه مي دهد: فکر نکني جاهاي بالا بالا دنبال زن مي گردم ها، به خدا همين که زن زندگي باشه، برايم کافيه.

بالاخره از پشت يخچال بيرون مي آيد، بطري دوغ را به من مي دهد و مي گويد: وقتي گفتي مي خواي درباره علت اين که تا حالا نتونستم ازدواج کنم مصاحبه کني خيلي خوشحال شدم. با خودم گفتم چه عجب بالاخره يکي پيدا شد يک فکري براي جوونا بکنه. ببخشيد که زياد سرد نيست تازه گذاشتم تو يخچال.

آرمين ۲۸ساله است و يک سوپر مارکت دارد (البته به قول خودش هايپر مارکت)با پرايدش هم مسافرکشي مي کند، خودش مدعي است که درآمد خوبي دارد اما در مقابل بزرگتر و دلسوزي ندارد که برايش به خواستگاري برود، مادرش فوت کرده است و پدر کهنسالش نيز در شهرستان زندگي مي کند.

-:لابد از خودتان مي پرسيد چه طور مي شود من که به ازدواج آگاهانه و ساده اعتقاد دارم هنوز بعد از گذشت ۳۰سال نتوانسته ام مرد زندگي ام را انتخاب کنم؟

…………………………………

«زهره» که در تمام مدت فقط با جملات کوتاه سوال هاي مرا پاسخ مي داد، اساسي ترين سوال گفت وگو را خودش پرسيد و طولي نکشيد که سوالش را اين طور پاسخ داد: به اين دليل که تا حالا ۲تا خواستگار بيشتر نداشته ام، اولي ۵سال پيش در خانه ما را زد که البته در تحقيقات متوجه شدم معتاد است، دومي هم يک مرد متاهل با ۲فرزند بود که همين چند ماه پيش تقاضاي ازدواج با من را داد آن هم با اين بهانه که ادعا مي کرد علاقه اي به همسرش ندارد البته پاسخ من به هر دوي آن ها «نه» بود. – درد دل دخترانه –

اذعان به نداشتن خواستگار شايد کار سختي براي يک دختر ايراني باشد ولي سخت ترين سوال براي يک خبرنگار پرسيدن «دليل» نداشتن خواستگار از آن دختر است.

اما زهره که متوجه همه شرايط اين گفت وگوي تلفني بود خودش به سوال نپرسيده من اين طور پاسخ داد: دليل اين مسئله کاملاً واضح است انسان ها از هم دور شده اند. من دايي، عمه و خاله خودم را فقط سالي يک بار مي بينم، از حال و روز همديگر بي خبريم و البته بي توجه، در واقع معرفي ندارم که شرايط مرا به پسري که قصد ازدواج دارد ارائه کند. ما مستاجريم، اگر همين حالا زنگ واحد بغلي را بزنيد مطمئن هستم حتي نمي دانند در خانه ما چند نفر زندگي مي کنند، چه برسد به اين که بخواهند خواستگار معرفي کنند، همان طور که من و خانواده ام از حال و روز ديگر همسايه هاي محل بي خبريم. – درد دل دخترانه –

…………………………………

پول دوغ را به سختي مي پذيرد و مي گويد: خدا رفتگان شما را بيامرزد. مادر خدابيامرزم هر وقت به يک روضه زنانه يا يک مجلس عروسي مي رفت کلي دختر برايم نشان مي کرد، ولي من مي گفتم اول بايد ليسانسم را بگيرم مادر، خدابيامرز آرزو داشت تنها پسرش را در لباس دامادي ببيند….

درد دل دخترانه , درد دل پسران مجرد , درد دل دختران مجرد , افزایش سن ازدواج , دلایل مجردی , دلیل مجرد ماندن دختران , دلیل مجرد ماندن پسران

…………………………………

از ميان پيامک هاي مردمي که به روزنامه ارسال مي شود، درصد قابل توجهي از آنان را دختران و پسراني مي فرستند که تاکنون نتوانسته اند ازدواج کنند. برخلاف آن چه در ابتدا تصور مي شود ملاک و معيارهاي آنان از همسر آينده شان، ملاک و معيارهاي غيرمعمول و معقولي نيست.

آن ها به دنبال فرد ويژه اي نمي گردند، به دنبال پول نيستند، آن چه آنان آرزويش را دارند تشکيل يک زندگي ساده است. غفلت و بي توجهي خانواده و اطرافيان، معرفي نشدن به ديگران و عواملي از اين دست باعث شده اين جوانان که اکنون آخرين سال هاي دوره جواني را سپري مي کنند هنوز مجرد باشند و نتوانند تشکيل خانواده بدهند.

…………………………………

-:«وقتي خودم را با دوستان و دخترهاي فاميل مقايسه مي کنم، بسيار عذاب مي کشم، چون آن ها خيلي خواستگار دارند، اما من ندارم. فقط به اين خاطر که پدر من آدم سرشناسي نيست و کسي ما را نمي شناسد وگرنه شرايط من بهتر از دوستان ديگرم است». اين جملات را يک دختر خانم ۲۴ساله مي گويد و ادامه مي دهد: به خاطر همين موضوع خواهر بزرگترم که ۲۷سال دارد نيز هنوز نتوانسته است ازدواج کند.

نرگس مي افزايد: با وجود اين که من هم درس خوانده ام و هم شاغل هستم، ولي خواستگار ندارم، نمي گويم خواستگار خوب ندارم بلکه اصلاً يک خواستگار هم ندارم که….

اين دانشجوي فوق ليسانس از مسئولان انتظار دارد با ايجاد مراکز قانوني همسريابي، خانواده ها را در امر مهم انتخاب همسر براي فرزندانشان ياري کنند.

او مي گويد: اين سايت ها نبايد طوري باشد که دختر و پسرها در آن عضو باشند و با يکديگر چت کنند بلکه بايد به نحوي مديريت شود که والدين بتوانند با استفاده از اطلاعات موجود در سايت همسر مناسبي براي فرزند خود بيابند.

«ازدواجي که اينترنتي باشد سرانجامش در راهروهاي دادگاه خانواده رقم خواهد خورد». مينا با اعتقاد به اين مسئله مي گويد: به نظرم ازدواج هاي سنتي پايداري بيشتري دارند، هر چند در سن ۲۵سالگي تنها يک خواستگار داشته ام و به او هم به دليل ۱۰سال اختلاف سني پاسخ منفي داده ام، اما هيچ گاه حاضر نيستم پيشنهاد دوستي يک پسر ولو اينترنتي و حتي به بهانه ازدواج را بپذيرم.او ادامه مي دهد: به انتظار شاهزاده روياهايم که مردي بي عيب و نقص و تمام عيار باشد ننشسته ام، ملاک و معيارهاي من در انتخاب همسر خيلي عجيب و غريب و پيچيده نيست ولي اين قدر آمار طلاق افزايش پيدا کرده است که ديگر خانواده ها مي ترسند دختر يا پسري را براي ازدواج به يکديگر معرفي کنند. بايد نگرش خانواده ها را تغيير دهيم انتظار مردم اين است که وقتي يک فرد معتمد خواستگاري را معرفي مي کند بايد مسئوليت همه مسائلي را که ممکن است در آينده اتفاق بيفتد بپذيرد که اين خلاف واقع است.

درد دل دخترانه , درد دل پسران مجرد , درد دل دختران مجرد , افزایش سن ازدواج , دلایل مجردی , دلیل مجرد ماندن دختران , دلیل مجرد ماندن پسران

…………………………………

جاي خالي معرف ها در دیر شدن ازدواج

محمد ۲۸سال دارد و در يکي از اداره هاي دولتي کار مي کند او درباره اين که چرا تاکنون نتوانسته است ازدواج کند،مي گويد: ۳سال است که مادرم با کمک خاله و خواهرانم به دنبال همسري با شرايط مناسب براي من هستند اما جالب است بدانيد در اين مدت طولاني تنها موفق شده ايم ۵مورد را پيدا کنيم که متاسفانه به دليل برخي سخت گيري ها مانند مهريه هاي ۱۰۰۰سکه اي شرايط ما با هيچ کدام از خانواده ها جور درنيامد.

آخرين سوال اين گزارش را محمد مطرح مي کند و مي پرسد: بارها در روزنامه ها خوانده ام که تعداد دختران و پسران مجرد دم بخت که در سن ازدواج قرار دارند در کشور بسيار زياد است، به طور قطع شرايط بسياري از آن ها هم با يکديگر هم خواني دارد پس چرا آن ها نمي توانند يکديگر را بيابند و با هم ازدواج کنند؟!

درد دل دخترانه , درد دل پسران مجرد , درد دل دختران مجرد , افزایش سن ازدواج , دلایل مجردی , دلیل مجرد ماندن دختران , دلیل مجرد ماندن پسران

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52