خواص گل محمدی برای پوست و اعصاب؛ 3 ویدیو

خواص گل محمدی برای آرامش اعصاب از زمانهای دور شناخته شده است. اما آیا گل محمدی خواص دیگری هم دارد؟ گل محمدی یا گل سرخ گل خوشبویی است که در ادبیات فارسی آن را یار و همنشین خار میدانند. گل محمدی خواص زیادی برای سلامتی و آرامش شما دارد. جالب است بدانید هر چه قدر این گل سرخ تر و پررنگ تر باشد خواص دارویی آن نیز بیشتر است.

1. مهمترین خواص تغذیه‌ای گل محمدی

 

2. خواص مهم گل محمدی یا گل سرخ

 

3. گل محمدی از مشهورترین گیاهان

 

برخی خواص گل محمدی برای پوست و اعصاب

گل محمدی را به دو صورت مصرف میکنند. برخی از آن عرق میگیرند که به آن گلاب میگویند. برخی نیز آن را خشک میکنند و برای مصرف نگهداری میکنند. میتوانید آن را در ماست ریخته و میل کنید.

از خواص گل محمدی، این است که گل محمدی یبوست را درمان میکند و مدفوع را نرم و شل میکند. همچنین آرامبخشی و تقویت اعصاب از دیگر فواید گل محمدی و گلاب است. همچنین برای درمان اسهال های مزمن از گل محمدی استفاده میکنند. رفع ترشحات زنانه از وظایف گل محمدی است.

خواص گل محمدی

رفع اخلاط خونین و خونریزی های عادی از فواید گل محمدی است. به گزارش آسان طب ، گیاه گل محمدی یا گل سرخ روح را تقویت میکند و نشاط آور است. همچنین برای تقویت حافظه و پیشگیری از آلزایمر از آن استفاده میکنند. از خواص گل محمدی، ضد افسردگی بودن و آرامبخشی آن است. همچنین گل محمدی ضدعفونی کننده خوبی است.

باز هم یاداوری میکنیم از گل محمدی به عنوان مسهل و درمان یبوست استفاده کنید. برای درمان سردرد عصاره گل محمدی را در بینی بچکانید. التیام زخم و ضدفونی کنندگی از دیگر خاصیت های گل محمدی است. همچنین برای کاهش تب از گل محمدی استفاده کنید. درمان زگیل و لکه ‏های جلدی و روییدن گوشت تازه و تحلیل ورمها از ضماد آن استفاده کنید.

از گل محمدی و گلاب برای تقویت اعتماد به نفس استفاده می شود. از گل محمدی، گلاب تهیه میکنند که خواص زیادی دارد  گلاب گل محمدی برای تقویت پوست بسیار معجزه میکنند. جهت رفع استرس گلاب بخورید یا آن را ببویید. برای التیام سردردهای ناشی از استنشاق هوای آلوده و رفع گیجی و منگی کمی گلاب مصرف کنید.

گلاب خون را تصفیه میکند و در نتیجه از ناراحتیهای پوستی جلوگیری می کند. از فواید گل محمدی و گلاب درمان بیماریهای گوارشی است. گل محمدی و گلاب معده را تقویت میکند، به قلب سلامتی میدهد، دردهای روماتیسمی را کم میکند. همچنین گل محمدی و گلاب ضد تهوع مناسبی است. طرز تهیه معجون خونساز جادویی و درمان کم خونی را مطالعه کنید.

‫2/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا