7 تا ماسک های جلوگیری از چین و چروک صورت

جلوگیری از چین و چروک صورت راه های گوناگونی دارد.  امروزه خانم و اقایان از مشکل چین و چروک صورت رنج میبرند. خب مسلما این چین و چروک ها سن ما را بالاتر نشان میدهد. ما انسان ها هم که عاشق جوانی و تازگی هستیم. پس از همین الان چه چین و چروک دارید و چه ندارید سعی کنید از ماسک های زیر برای جلوگیری از چین و چروک صورت استفاده کنید. هدف مجله پزشکی آسان طب رضایت شما و زیبایی شماست. امیدواریم حتما ماسک های زیر را امتحان کنید.

1-ماسک هویج برای جلوگیری از چین و چروک صورت

به گزارش آسان طب ، هویج دارای مقدار زیادی ویتامین “A” است. این ویتامین باعث ترمیم و رشد سلول های پوستی می شود. بنابراین هویج برای جلوگیری از چین و چروک صورت بسیار مؤثر است. برای تهیه ماسک هویج کافیست آن را رنده کنید و در روی پوست بگذارید یا این که می توانید از آب هویج با کمک پنبه بر روی پوست، بمالید .

2-ماسک سبوس غلات برای جلوگیری از چین و چروک صورت

+++برای تهیه ماسک سبوس غلات کافیست که سبوس غلات را در مقدار کمی شیر خیس کنید. پس از گذشت 8 ساعت این مخلوط را روی حرارت برای مدت 40  دقیقه بگذارید و سپس به آن سرکه سیب را اضافه کنید.

اکنون باید صبر کنید تا سرد شود. ماسک شما آماده است. میتوانید مقداری از این ماسک را به صورت بزنید و با دست ماساژ دهید. 20 دقیقه بعد هم صورت را با آب ولرم بشویید.

+++مقداری گلبرگ گل گندم را در مقداری آب جوش دم کنید . حدودا 15 دقیقه صبر کنید. سپس آن را صاف بکنید و به صورت خود بمالید. این ماسک هم برای جلوگیری چین و چروک صورت و درمان آن مناسب است.

+++همچنین به گزارش آسان طب مقداری سیب ریز شده را در مقداری شیر بریزید و اجازه دهید تا روی حرارت بپزد. وقتی که سیب ها پخنند، سیب ها را له کنید و به صورت ولرم بر روی پوست خود بگذارید. این عمل برای مبارزه با چین و چروک بسیار مناسب است.

 چند ماسک خانگی برای جوانسازی پوست

+++همچنین میتوانید مقداری آب پیاز سوسن را با هم مقدار خود عسل و 2 قاشق موم سفید آب شده، ترکیب کنید. این ماسک را حدودا 20 دقیقه روی صورت خود بگذارید. سپس با آب ولرم آن را شست و شو دهید.

3-ماسک موم عسل و روغن زیتون و آلوئه ورا برای جلوگیری از چین و چروک صورت

این کرم ضد چین و چروک معجزه میکند . برای تهیه آن به حدود 30 گرم موم زنبور عسل، 60 گرم روغن زیتون و 30 گرم ژل گیاه آلوئه ورا نیاز دارید. ابتدا موم زنبورعسل آماده beeswax  را روی حرارت ذوب می کنیم. هنگامی که ذوب شد، آن را داخل مخلوط کن می ریزیم و به آن روغن زیتون اضافه می کنیم. آن ها را خوب مخلوط می کنیم و برای یک دقیقه می گذاریم تا با مخلوط کن خوب مخلوط شود. سپس ژل گیاه آلوئه ورا (ماده لزج وسط گیاه) را به مواد اضافه می کنیم. دوباره مخلوط کن را برای دو دقیقه روشن می کنیم. حدود سه تا پنج قطره روغن گل رز را به مواد اضافه کرده و دوباره با مخلوط کن آن ها را ترکیب می کنیم. این کرم آماده است. این مواد را داخل ظرفی ریخته و آن را داخل یخچال نگهداری کنید.

ماسک خیار و آلوئه ورا برای جلوگیری از چین و چروک صورت
ماسک خیار و آلوئه ورا برای جلوگیری از چین و چروک صورت

4-ماسک خیار و آووکادو برای جلوگیری از چین و چروک صورت و شادابی پوست

به گزارش آسان طب یرای تهیه این ماسک ضد چروک باید دو عدد خیار، نصف پیمانه آووکادو، 3 تا 4 برگ نعنا تازه، نصف پیمانه روغن بادام و یک فنجان آب جوشیده سرد را با هم ترکیب کنید. در مرحله بعدی این ترکیب را کاملاً روی پوست صورت به خصوص قسمت های چروک شده بمالید. اکنون باید حدود 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. سپس آن را شست و شو دهید. اگر حداقل 3 تا 4 روز این کار را انجام دهید، تغییر را در پوستتان ملاحظه میکنید.

5-ماسک موز درمانی برای جلوگیری از چروک صورت

به گزارش آسان طب برای تهیه این ماسک ضد چین و چروک کافیست یک عدد موز را درون ظرفی بریزید و کاملاً آن را له کنید تا حالت کرمی شکل پیدا کند. اکنون یک قاشق غذاخوری آب نارگیل را به آن اضافه کنید و حسابی ترکیب نمایید. این مخلوط را داخل یخچال بگذارید تا موزها تازه بمانند و از اکسید شدن آن ها جلوگیری شود. این کرم را هر شب برای مدت 15 دقیقه روی صورتتان بگذارید و سسپ شست و شو دهید.

6-ماسک های ضد چروک با سفیده تخم مرغ

برخی از ماسک هایی که با سفیده تخم مرغ تهیه می شود و برای جلوگیری از چین و چروک مناسب است عبارتند از

ماسک سفیده تخم مرغ برای جلوگیری از چین و چروک صورت : ماسک اول 

جو را به مدت یک روز در آب ولرم خیس کرده آن را صاف کنید و این آب صاف شده را با سفیده تخم مرغ که کاملاً زده شده و کف نموده، مخلوط کرده و مقداری صمغ عربی به آن اضافه نمایید. این ماسک را به مدت 30 دقیقه  بر روی صورت قرار داده و بعد صورت را با آب سرد شست و شو دهید. این ماسک به علت داشتن سفیده تخم مرغ و جود برای درمان چین و چروک پوست  فواید زیادی دارد .

زیبایی پوست با عسل و ماسک جادویی

ماسک سفیده تخم مرغ برای جلوگیری از چین و چروک صورت : ماسک دوم

 سفیده تخم مرغ را کاملاً زده و مانند ماسک های دیگر برای رفع چین و چروک صورت و زه کشی آن استفاده کنید. پوست میوه به را 15 روز در الکل، خیس کرده و سپس این عصاره را همراه با آب بر روی صورت مالش داده تا چین و چروک های آن را از بین ببرد.

ابتدا دانه های رازیانه را آسیاب کرده و به صورت پودر نرمی درآورید. یک قاشق مرباخوری از آن را با یک فنجان آب جوش به مدت 1 ساعت در قوری خیس کنید. سپس به آرامی به مدت 3 دقیقه حرارت دهید. در قوری را با پارچه کاملاً بپوشانید تا دم بکشد، آن را صاف کنید و با 1 قاشق مرباخوری عسل مخلوط کنید. برای تهیه ماسک صورت دم کرده فوق را با مقدار مساوی ماست مخلوط کرده و به صورت و دست ها بمالید. مدت زمان 15 الی 20 دقیقه برای اثر ماسک کافی است.

ماسک سفیده تخم مرغ برای جلوگیری از چین و چروک صورت : ماسک سوم

روغن کرچک نیز در راه مبارزه با چین و چروک بسیار مؤثر است. مخلوط عسل و سفیده تخم مرغ و قرار دادن آن به مدت 15 دقیقه بر روی پوست و سپس شستن پوست با آب نیمه گرم نیز ماسک خوبی برای از بین بردن چین و چروک پوست است.

 ماسک تخم مرغ، عسل و ماست برای رفع چین و چروک : ماسک چهارم

1 قاشق غذاخوری عسل:عسل موجب ایجاد و حفظ رطوبت پوست می گردد.

1 عدد تخم مرغ:تخم مرغ مانع ایجاد چین و چروک پوست شده و آن را تغذیه می کند.

1/2 قاشق چایخوری روغن دانه گل گاو زبان:این روغن باعث صاف شدن چین و چروک پوست می شود.

1 قاشق غذاخوری ماست ساده بدون هیچ گونه طعم و افزودنی خاص:ماست، پوست را پاک سازی، نرم و هیدراته می سازد.

4 قطره روغن هویج:این روغن با پیری زودرس مقابله می کند.

ماسک سفیده تخم مرغ برای جلوگیری از چین و چروک صورت : ماسک پنجم

برای تهیه این ماسک باید در مرحله اول سفیده تخم مرغ را خوب به هم بزنید و با گلاب مخلوط کنید. سپس روغن بادام و زاج سفید را به آن اضافه نمایید. برای استفاده باید این ماسک را به مدت 30 دقیقه بر روی پوست قرار دهید. برای رفع چروک های پوستی می توان از کمپرس برگ های تازه آن، چند بار در روز استفاده کرد.

7-ماسک فندق و آلوئه ورا برای جلوگیری از چین و چروک صورت

برای تهیه ماسک فندق و آلوئه ورا شما باید ابتدا یک فنجان فندق را داخل ظرفی بریزید. سپس یک قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا به آن اضافه کنید و حسابی هم بزنید. در بخش بعدی باید یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و سه قطره روغن اسانس اسطوخودوس را به مواد اضافه بکنید . حال  آن ها را خوب هم بزنید. ماسک شما آماده است. می توانید داخل ظرفی قرار داده و داخل یخچال بگذارید. جوش شیرین کمک می کند تا لکه های پوستی تان بهبود یابد و ژل آلوئه ورا سبب مرطوب شدن پوست میشود . برای شادابی پوست و رفع چین و چروک صورتتان حتما این ماسک را امتحان کنید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35