انواع پرده بکارت چیست و کم کردن خونریزی

 پرده بکارت یکی ازاجزای بدن خانم ها در دهانه واژن است که پس از ازدواج و اولین نزدیکی در رابطه زناشویی پاره خواهد شد. حال سوال این است که انواع پرده بکارت چیست و ایا همه پرده ها در هنگام نزدیکی خونریزی دارند یا خیر ؟ در این بخش از مجله پزشکی آسان طب اطلاعاتی را درباره انواع پرده بکارت و خونریزی پرده بکارت در اختیارتان می گذاریم. امیدواریم که استفاده لازم را از این مطالب ببرید.

انواع پرده بکارت چیست ؟

جنس پرده بکارت یا هایمن Hymen  پوست است. پس مثل گوشت ضخیم نیست که از پارگی آن بترسید. این لایه پوستی یا همان پرده بکارت همه دهانه واژن یا بخشی از آنها را خواهد پوشاند . به گزارش مجله پزشکی آسان طب Hymen  نام پزشکی پرده بکارت است و معنی آن پوست یا پرده است . جالب است بدانید این نام از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen می آید.

وقتی که جنین دختر در رحم مادر رشد میکند در اوایل بارداری دهانه واژنی ندارد. فقط یک لایه باریک بافتی به صورت ناقص قبل از تولد تشکیل می شود و حتی برخی این لایه را تشکیل نمیدهند و هیچ ایرادی هم ندارد. یعنی دختر از بدو تولد پرده بکارت ندارد. نگران نباشید به گزارش آسان طب این مورد توسط پزشک زنان براحتی قابل تشخیص است و او متوجه می شود که پرده بکارت از اول نبوده و یا اینکه طی نزدیکی پاره شده است. این دختر هیچ مشکلی برای بارداری ، ازدواج و رابطه زناشویی نخواهد داشت.

نکته دیگر اینکه معاینه پرده بکارت توسط ما نمی تواند انجام شود . پس الکی سعی و تلاش نکنید. خب در این قسمت در باره انواع اصلی پرده بکارت با شما سخن می گوییم.

پرده بکارت چیست
پرده بکارت چیست

انواع پرده بکارت از نظر “جنس”

انواع پرده بکارت از نظر جنس عبارت است از :

 1- پرده بکارت ارتجاعی :

پرده ارتجاعی نوعی از انواع پرده است که در هنگام نزدیکی پاره نمی شود و کمی کش می آید. این نزدیکی اکثرا هیچ خونریزی ندارد ولی کمی درد دارد . البته درد آن ترسناک نیست پس اصلا نگران نباشید . شاید سوال شما این باشد ما از کجا بفهمیم دختری با پرده ارتجاعی قبلا نزدیکی داشته یا خیر ؟ و پاسخ ما این است با اینکه پرده پاره نمی شد اما شکل ظاهری آن کاملا تغییر می کند و این امر توسط دکتر زنان کاملا قابل تشخیص است.

2-پرده بکارت غیر ارتجاعی :

یکی از انواع پرده بکارت پرده بکارت غیر ارتجاعی است که با نزدیکی صد در صد پاره می شود و کش نمی اید. این نوع پرده بعد از پارکی حتما خون ریزی را به دنبال دارد. البته خونریزی ان عجیب نیست و پس از چند دقیقه تمام می شود.

پیشنهاد میکنیم برای اولین بار نزدیکی اطلاعاتی را از اینترنت و پزشک زنان کسب کنید تا راحت ترین نزدیکی را داشته باشید. این مطلب از سایت آسان طب asanteb.com کپی برداری شده است.

انواع پرده بکارت از نظر ” شکل “

انواع پرده بکارت از نظر شکل عبارت است :

1-پرده بکارت حلقوی :

به گزارش آسان طب پرده بکارت حلقوی درست شبیه حلقه است که درب ورودی واژن را می پوشاند. وسط این پرده انگار یک سوراخ گرد وجود دارد . اندازه این سوراخ در افراد مختلف فرق دارد. به تصویر زیر نگاه کنید. ناهنجاری های دستگاه تناسلی کودکان دختر چیست ؟

انواع پرده بکارت
انواع پرده بکارت

2- پرده بکارت سپتوم دار یا تیغه ای :

این نوع پرده بکارت مانند تصویر زیر دارای یک پل پوستی مانند در دهانه واژن است . به گزارش آسان طبممکن است این پل شناسایی نشود و در نتیجه نزدیکی های دردناکی داشته باشید. در برخی موارد هم پل در زایمان طبیعی دیده خواهد شد.

انواع پرده بکارت
انواع پرده بکارت

بیشتر بدانید : پرده بکارت | پرده بکارت در چه صورت آسیب می بیند؟

3- پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ) :

پرده بکارت غربالی کل عرض واژن را می پوشاند. ولی سطح ان پیوسته نیست بلکه سوراخ سوراخ است. این سوراخها اکثرا ریز هستند .

4- پرده بکارت  دندانه دار (شرابه ای ) :

یکی از انواع پرده بکارت پرده بکارت دندانه دار است. این پرده شبیه پرده بکارت حلقوی است منتها لبه های ان کنگره کنگره یا دندانه دار است. یا بگونه ای دیگر میتوان گفت لبه های این پرده هفتی هشتی است و فرق دیگری باپرده حلقوی ندارد.

5- پرده بکارت مسدود (بدون سوراخ) :

این نوع پرده بکارت کاملا بسته است و هیچ سوراخی ندارد. در نتیجه وقتی دختران با این نوع پرده به سن بلوغ می رسند خون دوران پریودی از بدنشان خارج نمی شود و پشت پرده می ماند. در نتیجه دل درد دارند و وقتی به پزشک مراجعه کنند اون این قضیه را تشخیص خواهد داد. البته نگران نباشید . انواع پرده بکارت . برای درمان این مشکل پزشک با یک جراحی خیلی کوچک و سریع یک برش خیلی ظریف در پرده ایجاد می کند تا خون بتواند از ان خارج شود و پرده شبیه پرده های دیگر دختران بشود.

انواع پرده بکارت چیست
انواع پرده بکارت چیست

علت خونریزی داشتن یا خونریزی نداشتن موقع پاره شده پرده بکارت

درباره میزان خونریزی و درد در هنگام پارگی پرده بکارت باید بگوییم  اگه سکس با آرامش و احساس باشد و نیازهای روحی زن در ان هنگام رفع شود ، همچنین زن هیچ گونه استرسی نداشته باشد و خودش را رها کند و دهانه واژن را منقبض و تنگ نکند ، اگر عشق ورزی به اندازه کافی باشد ، زن با مرد حس راحتی داشته باشد و دهانه واژن خشک نباشد و بقولی لیز باشد، خونریزی یا اصلا وجود ندارد یا مقدار ان بسیار ناچیز است. انواع پرده بکارت

اما برعکس اگر دختر حس سختی داشته باشد ، خودش را جمع کند ، ارامش نداشته باشد ، عشق ورزی کافی را نداشته باشد مطمینا پارگی پرده همراه با درد و خونریزی بیشتریخواهد بود.

نکته دیگر اینکه برخی اقایان فکر میکنند پرده بکارت ضخیم است و باید فشار زیادی وارد کنند تا پاره شود . این کار باعث خونریزی و درد بیشتری می شود. اما باید بدانید که پرده بکارت یک پوسته نازم است و فقط باید چند چاک ریز بخورد و بدون فشار زیاد هم این کار انجام خواهد شد . پس با فشار زیاد کارتان را انجام ندهید و فشار کمی وارد کنید.اگر دیدید بعد از چند بار پاره نشد فقط یک مقدار فشار را زیاد کنید با ارامش . به این ترتیب پرده خیلی راحتتر پاره خواهد شد.

همچنین پیشنهاد میکنیم قبل از سکس برای پارگی پرده به پزشک زنان مراجعه کنید تا نوع پرده را شناسایی کند و راهنمایی های لازم را به شما بکند .

این مطلب از سایت آسان طب asanteb.com کپی برداری شده است.

انواع پرده بکارت چیست و کم کردن خونریزی موضوع این پست از سایت آسان طب بود. امیدوارم که اطلاعات لازم را از این پست کسب کرده باشید. باز هم تاکید میکنیم بسیار عالیست اگر قبل از رابطه برای از بین بردن پرده به پزشک زنان مراجعه کنید . او شما را از نوع پرده تان آگاه میکند. سپس راهنمایی های لازم را برای رابطه به شما خواهد گفت. انواع پرده بکارت

همچنین این نکته را بگوییم که درست است که پاره شدن پرده مقدار کمی درد دارد. اما خیالتان راحت که این درد همراه با لذت است و اگر شما از ان نترسید و خودتان را سفت نکنید و همه چیز را اسان بگیرید خیلی راحتتر از ان چیزی که فکرش را کنید پرده پاره خواهد شد. انواع پرده بکارت چیست ؟

و باز هم به اقایان تاکید میکنیم که فکر نکنند پرده مثل یه لایه گوشتی ضخیم است و تمام زورشان را باید بزنند تا پرده پاره شود. خیر . اینگونه نیست. پرده از جنس پوست نازک است که اگر دو طرف امادگی لازم را داشته باشند به راحتی پاره خواهد شد .

پرده بسته چیست ؟
پرده بسته چیست ؟

پرده بسته چیست ؟

یکی از انواع پرده بکارت پرده بسته یا پرده بدون سوراخ است. جالب است بدانید که این پرده فقط با بیرون امدن نوزاد پاره خواهد شد. ولی باز هم شبیه خطوط نامنظم گوشتی اطراف ورودی واژن باقی میماند. خب مسلما دخترانی که برای اولین بار پریود می شوند خون در پشت پرده جمع می شود و دل درد خیلی بدی میگیرند. انها باید به پزشک مراجعه کنند و پزشک با یک عمل جراحی خیلی سریع و کوچک پرده را باز میکند.

‫1/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام . از مطالب این سایت خوشم اومد . من همیشه فکر میکردم انواع پرده بکارت به دو نوع با درد و بی درد تقسیم میشه . اما الان فهمیدم اینجوری نیستش و انواع پرده بکارت مختلفه .
  همچنین فهمیدم همیشه هم درد نداره . مرسی که این اطلاعاتو در اختیار بقیه میزارین تا ازش استفاده کنند.

 2. از مطالب خوبتون راجع به انواع پرده بکارت نهایت سپاس رو دارم . خواستم دررابطه با فایده پرده بکارت اطلاعاتی رو بگم

  فایده پرده بکارت چیست؟

  برخی تصور می کنند وجود پرده بكارت فقط برای اثبات دوشیزگی و عدم ارتباط جنسی زن است. در پاسخ به این سوال و نیز فواید پرده بكارت می گویم:
  ۱. پرده بکارت مختص انسان نیست. بسیاری از پستانداران مانند اسب ، وال و …
  نیز از وجود چنین پرده ای بهره مندند. در حالی که در حیوانات مساله دوشیزگی مفهومی ندارد. بنا بر این عامل وجود پرده بكارت در انسان نمی تواند صرفا اثبات دوشیزگی باشد و اگر کسی پرده بكارت را نداشت به مفهوم پاک نبودن یا ارزش نداشتن این شخص نیست.

  ۲. اگر علت پرده بكارت عدم رابطه جنسی باشد ، بدون اسیب رساندن به این پرده نیز می توان رابطه جنسی داشت. بنابراین نمی توان داشتن یا نداشتن پرده بكارت را نشانه پاکی یا ناپاکی یک شخص دانست. علاوه بر این چه بسا فردی پس از رابطه توبه کرده باشد و مقام معنوی ای بالاتر از کسی که پرده بکارت دارد ، داشته باشد.

  ۳. بسیاری از پزشکان می گویند،پرده بكارت موجب حفظ دستگاه تناسلی از بیماری های عفونی در نوزادی است .

  ۴. برخی نیز معتقدند که پرده بکارت مانند آپاندیس است که فلسفه آن چندان روشن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا