آموزش بافت دستکش بدون انگشت با میل جدید

فصل زمستان فصل سرماست و همه ما نیازمند دستکش هستیم. وقتی دست ما یخ می شود به استخوان های دستمان اسیب های جدی می رسد. در بازار مدل های مختلفی دستکش وجود دارد. ولی خب خیلی از ما دوست داریم بخاطر مسائل مادی و همچنین به خاطر عشقی که به هنر داریم خودمان دستکش ببافیم.

آموزش بافت دستکش بدون انگشت

در این بخش از سایت آسان طب آموزش بافت دستکش بدون انگشت با میل را در اختیارتان می گذاریم. امیدواریم بتوانید از روی این توضیحات دستکش زیبایی را تهیه کنید. با ما همراه باشید.

1. در مرحله اول در آموزش بافت دستکش باید تعداد دانه هایی را  که میخواهید سر بیاندازید . لازم به ذکر است که برای بافت این نوع دستکش اگر نخ کاموای ظریف مصرف کنید باید 5 دانه سر بیاندازید ولی اگر نخ کاموای ضخیم تر  مصرف بکنید 40 دانه باید بیندازید.

آموزش بافت دستکش بدون انگشت
2. در مرحله دوم آموزش بافت دستکش بعد از سر انداختن دانه ها باید شروع به بافتن طرح بافت بکنید. برای این مدل دستکش باید دو تا رو و 4 تا زیر ببافید تا طرح پیچ دوتایی روی دستکش تشکیل شود.

دقت کنید که برای اینکه پیچ های ریز و زیبایی بر روی مدل دستکش ایجاد شود  فاصله بین پیچ ها باید هر 4 رج یک بار باشد.

آموزش بافت دستکش بدون انگشتآموزش بافت دستکش بدون انگشتآموزش بافت دستکش بدون انگشت

بیشتر بدانید : آموزش گل قندی یا گل رز قندی مجلسی

3. به گزارش آسان طب بافت دستکش را تا زمانی که بلندی دستکش به اندازه مورد نذر نرسیده ادامه دهید.

آموزش بافت دستکش بدون انگشت
4. در این قسمت در وسط باقت دستکش باید برای انگشت شصت دانه اضافه بکنید. اگر 50 تا دانه سر انداخته اید رج رفت و دو دانه ای که به رو بافته اید دقیقا وسط بافت خواهد شد.

یاداوری میکنیم در این مرحله باید در دو طرف دو دانه ای که به رو بافته اید دو دانه دیگر  هم اضافه نمایید( یک دانه قبل از دانه اول و بعد دو دانه را ببافید و دوباره یک دانه دیگر را اضافه کنید) و به بافتن رج ادامه بدهید.

آموزش بافت دستکش بدون انگشت

5. به گزارش اسان طب در این قسمت به رج برگشت دانه ای اضافه نکنید اما دوباره به وسط رج رفت قبل از 4 تا دانه وسط یک دانه و بعد از 4 دانه وسط یک دانه دیگر اضافه بکنید. این کار را تکرار کنید تا 16 دانه در وسط بافت بوجود آید ( 8 با دانه اضافه کردن را باید ادامه دهید).

ادامه آموزش بافت دستکش بدون انگشت

آموزش بافت دستکش بدون انگشت

6. خب در این قسمت شما باید  14 دانه وسط را جدا بکنید و دوباره عین قبل به بقیه بافت ادامه دهید.

آموزش بافت دستکش بدون انگشتآموزش بافت دستکش بدون انگشت
7.باید این مورد را بگوییم که بافت را تا جایی که میخواهید دستکش روی انگشتانتان باشد ادامه بدهید و کورش کنید . دوباره به سراغ بافت انگشت بروید و دانه ها را در میل بیندازید و به نخ گرده دهید و بقیه را ببافید . این نکته را یاداوری میکنیم که شما اکنون می توانید هم از روش بافت ساده و هم کشباف در این مرحله استفاده کنید و سپس کور کنید و درز ها را هم بدوزید. چند بار که این کار را تکرار کنید مسلط می شوید.

آموزش بافت دستکش بدون انگشتآموزش بافت دستکش بدون انگشتآموزش بافت دستکش بدون انگشت

امیدواریم از اموزش های این قسمت بهره کافی را برده باشید . موفق باشید.

آموزش بافت دستکش بدون انگشت
آموزش بافت دستکش بدون انگشت

در این بخش آموزش بافت دستکش را دیدید. شما میتوانید از روی این آموزش بافت دستکش نه تنها برای خود و خانواده تان دستکش ببافید ، بلکه کار افرینی کنید و برای فروش هم دستکش درست کنید.

برای فروش هم میتوانید کانال تلگرام درست کنید یا اینکه به فامیل و دوستتان هم این کار ها را معرفی کنید. همچنین با قیمت کمتری به مغازه ها بفروشید.

‫4.3/5 ‏‫(3 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا