آموزش درست مسواک زدن در 5 مرحله

درست مسواک زدن در سلامت دندان ها تاثیر خیلی زیادی دارد. مسواک زدن تنها فایده ندارد. مسواک زدن باید اصولی باشد. همچنین در کنار مسواک زدن نخ دندان را فراموش نکنید. در این بخش از اسان طب آموزش درست مسواک زدن را به صورت تصویری در اختیارتان می گذاریم.

مسواک زدن فقط این نیست که کمی خمیر دندان به مسواک خود بمالیم و سپس ان را به دندان هایمان بکشیم. مسواک زدن اصول خاص خود را دارد. با اشتباه کشیدن مسواک ذره های غذا و جرم غذا از روی دندان و داخل دندان پاک نمی شود و شما فقط وقت خود را هدر داده اید.

روش درست مسواک زدن

به این تصاویر با دقت نگاه کنید و مرحله به مرحله از روی ان دندانتان را مسواک بزنید. نخ دندان را در کنار مسواک زدن فراموش نکنید.

آموزش درست مسواک زدن : مرحله‌ی ۱

آموزش درست مسواک زدن

به گزارش آسان طب در اولین مرحله برای مسواک زدن صحیح باید بدانید که از سطوح داخلی و بیرونی دندان‌ ها باید شروع کنید. به طوریکه در اولین قدم باید مسواک را با زاویه‌ ۴۵ درجه با دست هایتان نگه‌ دارید . در اینجا باید نصف عرض مسواک با خط لثه تماس پیدا کند.

یادتان نرود که مسواک را درست به پشت دندان‌ هایتان بکشید.

آموزش درست مسواک زدن : مرحله‌ی ۲

آموزش درست مسواک زدن

در دومین مرحله از مراحل درست مسواک زدن شما باید مسواک را روی سطح دندان بکشید و حرکت بدهید. به گزارش اسان طب مسواکتان را صاف نگه‌دارید و روی سطحی از دندان که با آن غذا را می‌جوید جلو عقب بکشید.

آموزش درست مسواک زدن : مرحله‌ی ۳

آموزش درست مسواک زدن

در سومین مرحله برای مسواک زمانیکه به سطح داخلی دندان‌ های جلویی رسیدید به مسواک یک شیب عمودی بدهید و با نوک مسواک پشت دندان هایتان بکشید.

آموزش درست مسواک زدن : مرحله‌ی ۴

آموزش درست مسواک زدن

در چهارمین مرحله هم که باید در نزدیک لثه‌ ها آرام مسواک را حرکت دهید. مراقب باشید خیلی به لثه ها فشار وارد نشود و خون نیاید. اگر لثه خون بیاید کارتان اشتباه بوده است.

زنگ تفریح : انواع مسواک برقی و فواید آن

آموزش درست مسواک زدن : مرحله‌ی ۵

آموزش درست مسواک زدن

پنجمین مرحله مخصوص تمیز کردن زبان است. در این بخش باید مسواک را روی زبانتان با حرکاتی از عقب به جلو  بزنید تا ذرات غذا را پاک‌ کند. با این کار باکتری‌هایی که باعث ایجاد بوی بد در دهان هستند را نابود خواهید کرد.

حتما برای مسواک زدن از این روش استفاده کنید. وگرنه مسواک زدنتان فایده ندارد.

امیدواریم از این مطالب در سایت اسان طب بهره کافی را برده باشید  و بتوانید با توجه به تصاویر مسواک زدن صحیح را تجربه کنید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا