فواید لیوان مسی یا فواید مس برای زنان

حتما شما هم تا به حال شنیده اید که اشپزی در غذاهای مسی فایده زیادی برای سلامتی ما دارد. بسیاری از خانم ها یک دیگچه مسی تهیه کرده اند و حداقل خرشت شان را در ان تهیه میکنند. حتی برخی افراد میگویند یک تکه اهن تمیز را در خرشت بیندازید تا اهن ان به خرد غذا برود.

خب وقتی مس برای سلامتی فایده دارد لیوان مسی هم مفید است. در این بخش از اسان طب میخواهیم درباره فواید لیوان مسی برای خانم ها اطلاعاتی را دراختیارتان بگذاریم .

فواید لیوان مسی برای زنان یا فواید مس برای زنان خواص مس خواص ظرف مسی
فواید لیوان مسی برای زنان یا فواید مس برای زنان خواص مس خواص ظرف مسی

 فواید لیوان مسی برای زنان یا فواید مس برای زنان یا خواص ظرف مسی

به گزارش مجله پزشکی آسان طب لیوان مسی برای نوشیدن آب نسبت به لیوان های معمولی فواید خیلی زیادی دارد. در این بخش درباره این مزایا بحث می کنیم.

مهمترین مزایای نوشیدن آب در لیوان مسی

 شاید تا بحال فکر نمی کردید این فواید مخصوص مس و لیوان مسی باشد.

– پیشگیری از پیری زودرس

 یکی از فواید لیوان مسی برای نوشیدن آب جلوگیری از پیری زودرس است. مس ماده ای طبیعی برای جلوگیری ازچین و چروک در پوست بدن است . چون مس دارای آنتی اکسیدان های قوی است و می تواند سلول های پوستی را بازسازی نماید. درباره دیگر خوصا مس باید بگوییم که مس حجم تولید ماده مِلانین را که محافظ پوست در برابر تابش خورشید است ، زیاد میکند و باعث بهبود زخم ها می شود.

– بهسازی گوارش بدن

یکی دیگر از فواید لیوان مسی برای نوشیدن آب بهبود گوارش بدن است. به گزارش اسان طب نگهداری آب در ظرف مسی و نوشیدن آن در لیوان مسی  گاز بدن را دفع میکند و همچنین موجب رفع مشکل سوء هاضمه خواهد شد. دلیل این امر آنست که مس موجب حرکت بهتر معده  می شود و هضم غذا را بهبود خواهد بخشید. جالب است بدانید که مس سم ها را از بدن دفع خواهد کرد. برای این کار کافیست  آب را در لیون مسی قبل از صبحانه خوردن میل کنید.
فواید لیوان مسی برای زنان یا فواید مس برای زنان خواص مس خواص ظرف مسی
فواید لیوان مسی برای زنان یا فواید مس برای زنان خواص مس خواص ظرف مسی

– کاهش وزن

 فواید لیوان مسی برای نوشیدن آب برای لاغری هم زیاد است. شاید تعجب کنید. اما باید بدانید که آبی که در لیوان مسی نوشیده شود باعث بهبود سوخت و ساز بدن (متابولیسم) و کاهش وزن خواهد شد. مس به بدن در تجزیه چربی و خلاص شدن از آن کمک زیادی خواهد کرد. پس خانم های تپل در ظروف مسی غذا میل کنند.

– افزایش کارآئی مغز

 همچنین مصرف غذا در مس موجب افزایش کارایی مغز می شود. طبق بررسی های بدست امده مس باعث تولید ماده میالین می شود . ماده میالین مسئول ساماندهی سیستم عصبی مغز است و آب نوشیدن در لیوان مسی باعث افزایش قدرت مغزی و فکری می شود.
امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سایت اسان طب درباره فواید مس و فواید لیوان مسی برای نوشیدن آب در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.
‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا