آموزش کاشت هویج در منزل

کاشت هویج در منزل امکان پذیر است. هویج از سبزیجاتی است که فواید زیادی دارد و نه تنها میتوانیم به صورت خام ان را بخوریم بلکه در کنار غذاهای مختلف هم طبخ میشود. در این بخش از سایت اسان طب تصمیم گرفتیم نحوه کاشت هویج را به شما اموزش بدهیم. امیدواریم که از این مطالب بهره کافی را ببرید.

آموزش کاشت هویج

در باره فواید هویج باید بگوییم که این سبزی خوشمزه دارای مقدار زیادی پتاسیم، بتا کاروتن و ویتامین A زیاد است. با کمی صبر و حوصله میتوانید هویج را در منزل بکارید و از ان استفاده کنید.

آموزش کاشت هویج
آموزش کاشت هویج

مراحل کاشت هویج

 در اولین مرحله برای کاشت هویج باید بذر نوع هویجی که می‌خواهید بکارید را تهیه کنید. سپس یک ظرف بزرگ آماده کرده و آن را در یک منطقه آفتاب‌ گیر در منزل بگذارید. دلیلش هم اینست که بوته‌ های هویج به میزان زیادی آفتاب نیاز دارند.

به گزارش آسان طب در مرحله بعدی برای کاشت هویج باید ظرف را با مخلوطی از 50% خاک گلدان با کیفیت، و 50% شن کشاورزی ( نه شن بازی) پر کنید. این دو باید حسابی با هم مخلوط شوند تا مطمئن شوید که هویج‌ ها محیطی مناسب برای رشدشان دارند.

در مرحله بعدی برای کاشت هویج باید گودال‌ های کم عمقی را در خاک ایجاد کنید. این گودال‌ ها باید حدود 1 سانتیمتر عمق داشته باشند و همچنین حدود 5 سانتیمتر از هم فاصله بگیرند.

به گزارش آسان طب در این قسمت باید بذر هویج را داخل گودال‌ ها قرار دهید. بذر هویج خیلی کوچک است، پس لازمست که از هر دو دستتان کمک بگیرید. برای اینکار کافیست با یک دست بذر را نگه داشته و با دست دیگر آن‌ ها را در خاک بگذارید.

الان شما باید خاک را آهسته روی بذرها بریزید. نیازی نیست خاک را فشار هید. خاک باید صرفاً روی بذرها را بگیرد.

زنگ تفریح : خواص هویج و فواید هویج برای سلامتی بدن

در مرحله بعدی برای کاشت هویج باید مقداری آب بر روی خاک بریزید. باید به میزانی آب بدهید که گیاه رطوبت مورد نیاز خود را دریافت کند، ولی در آب غرق نشود. کاشت هویج در داخل خانه به آب کمتری نسبت به کاشت آن در بیرون از منزل نیاز دارد. پس در چند هفته اول، لازم است تنها کمی سطح خاک را مرطوب کنید تا فقط بذر مرطوب شود.

وقتیکه بذر به نهال تبدیل شد، آبیاری آن را شروع کنید. آبیاری به نهال باید وقتی انجام شود که زمانی که به سطح خاک دست می‌زنید، احساس خشکی کنید.

وقتی خواستید انها را اب دهید مطمین باشید که خشک هستند. چون هویج ها خیلی خاک خیس را دوست ندارند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا