اموزش کاشت هندوانه در منزل و مراحل

هندوانه میوه ابدار و خوشمزه ای است که طرفداران زیادی دارد. شما میتوانید هندوانه را در منزل خودتان هم پرورش بدهید. در این بخش از آسان طب درباره روش اموزش کاشت هندوانه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم.

اموزش کاشت هندوانه در خانه

1. به گزارش آسان طب در اولین مرحله از اموزش کاشت هندوانه باید حدود 3 هفته قبل از کاشت گیاه هندوانه در بیرون، 2 یا 3 عدد هسته هندوانه تهیه کرده و ان را را در داخل خانه داخل کود گیاهی بگذارید. سپس وقتیکه خطر سرمای زمستانی رفع شد، می‌توانید هندوانه‌ ها را در باغچه یا گلدان بکارید.

برای این کار شما باید دانه‌ های هندوانه را کمی داخل خاک فشار دهید . همین که کمی در خاک فرو روند، کافیست. در مرحله بعدی از اموزش کاشت هندوانه مقدار خیلی کمی خاک بر روی آن‌ ها بریزید. به وسیله یک آبپاش،  دانه‌های هندوانه را آب دهید. محفظه کاشت هندوانه را با یک درپوش پلاستیکی بپوشانید و دمای آن را حدود 26 تا 29 درجه سانتی‌گراد نگه‌ دارید. زمانی که خاک تقریبا خشک شد، به وسیله یک آبپاش آن را مرطوب بکنید. توجه کنید که باید این نکات را پله پله انجام دهید . وگرنه ممکن است به مشکل بر بخورید.

اموزش کاشت هندوانه

2. درمرحله بعدی از اموزش کاشت هندوانه وقتیکه جوانه‌ های هندوانه معلوم شد، باید آنها را از هم جدا کنید . انگاه هر جوانه را در یک گلدان کوچک بگذارید. زمانیکه 2 یا 3 برگ اصلی ( به برگ‌ هایی که بعد از برگ‌ های اولیه ظاهر می‌ شوند، برگهای اصلی میگویند ) دیده شد، جوانه‌های کوچک و ضعیف را از خاک بیرون بیاورید تا جوانه‌ های قوی تر باقی بمانند و شرایط بهتری را برای رشد داشته باشند.

3. در مرحبله بعدی از اموزش کاشت هندوانه وقتیکه مطمین شدید خطر یخ زدگی از بین رفت، جوانه‌ ها را در یک منطقه آفتاب‌گیر که خاکی نرم و شنی داشته باشد بکارید. گودال‌ هایی با عمق دو برابر ریشه‌ های نهال‌های هندوانه بکارید و بین گودال‌ها حدود 2 متر فاصله بگذارید. این فاصله برای هوا رسیدن به انها و فضای کافی برای رشد انها لازم و ضروریست.

بیشتر بدانید :   12 خواص هندوانه و فواید هندوانه

یادتان باشد که بین ردیف‌های هندوانه حدود 2.5 تا 3 متر فاصله در نظر بگیرید. نهال‌ ها را طوری در گودال‌ ها بگذارید که در همان عمق خود در گلدان قرار بگیرند و روی ریشه‌ های آن‌ ها خاک بریزید.

4. در مرحله بعدی هم دور نهال‌ های هندوانه ، خاک در حال تخمیر بریزید تا مانع رشد علف‌ های هرز شود و رطوبت خاک را حفظ کند. زمانیکه خاک در حال خشک شدن بود، به گیاه آب بدهید.

خیالتان راحت باشد که اگر این مراحل را قدم به قدم ، همانگونه که گفتیم انجام دهید ، میتوانید هندوانه را پرورش دهید و از ان میل کنید. خیلی خوب است اگر بتوانیم حتی در گلدانی نسبتا بزرگ کمی سبزی یا هندوانه یا هر محصولی که دوست داریم بکاریم. علاوه بر بحث مادی ، در روحیه ما هم تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

‫3.8/5 ‏‫(5 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا