علت خیانت زنان چیست و پیشگیری از خیانت زنان

خیانت زنان و بررسی علل و روشهای پیشگیری از ان موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. از علل خیانت زنان میتوان به مسائل جنسی ، وضعیت مالی ، نیازهای عاطفی ، هوس باز بودن زن و …. اشاره کرد. همه فکر می کنند خیانت مردان در جامعه بیشتر است، اما متاسفانه طبق آمار جدید خیانت زنان بیشتر از مردان است. در این قسمت اطلاعاتی را درباره خیانت زنان تقدیم می کنیم.

علت خیانت زنان
علت خیانت زنان

خیانت زنان

خیانت زنان از عدم رضایت شکل میگیرد. عدم رضایت از وضعیت مالی،وضعیت حنسی،وضعیت عاطفی،وضعیت ظاهری و… می آید. گاهی هم خیانت از زیاده خواهی و جاه طلبی ست.در یک رابطه ممکن است زن یا مرد احساس کنند ، دغدغه های مشترکش با همسرش کم شده و دیگرهمدیگر را درک نمیکنند. گاهی تنوع طلبی هم از عوامل خیانت است. بیشتر مردم فکر میکنند خیانت، اغلب از طرف مردان است. ولی این روزها آمارِ خیانت زنان نیز افزایش یافته است.

واقعیت این است که برخی زنها در روابط طولانی مدّت و در نهایت رعایت تعهد در تمام سالها، بالاخره دست به خیانت زده و تعهد خود را زیر پا می گذارند. البته که مردها نیز به همان میزان ممکن است بعد از داشتن یک رابطه طولانی با یک نفر، دست به خیانت بزنند. در عین حال، هیچ یک از طرفین، در نهایت لجبازی، حاضر به قبول بی وفایی و خیانت خود نیستند.با این تفاوت که روش خیانت و علل آن در این دو جنس مخالف، کاملاً متفاوت است.

مردها در عین تعهد به نفر خود، در صورت مجذوب شدن، چه از نظر عاطفی یا جنسی با نفر دیگر، تعهد خود را زیر پا می گذارند، در مقابل، زنها تا زمانی که از طرف مرد خود کاملاً از همه نظر تأمین شوند، بر تعهد خود پایبند می مانند. امّا به محض ایجاد و ادامه ی خللی در درک و تأمین عواطف، روابط جنسی، مالی و … از جانب مرد، با شروع مشکلات بین آن دو، زن نیز بسوی خیانت کشیده می شود.

بیشتر زنها براحتی نمی توانند دست به خیانت جنسی و ایجاد رابطه نزدیک با مردی دیگر بزنند، چرا که برخلاف مردها، ایجاد یک رابطه ی جدید سکس از جانب زن، کاملاً در حالت رفتار و ابراز عاطفه خود نسب به مرد قبلی، نمایان است.

علت خیانت زنان
علت خیانت زنان

علت خیانت زنان

گاهی بی‌وفایی یک زن از حس انتقام جویی او ناشی می‌شود. گاهی زنان برخلاف میل باطنی خود به شوهر خود خیانت می‌کنند تا به او بفهمانند حس مورد خیانت قرار گرفتن چقدر دردناک است و جالب اینکه در خیلی موارد این راهکار پاسخ می دهد.

زنان نیاز دارند که دوست داشته شوند و مورد تحسین قرار گیرند. کارشناسان خانواده در این زمینه می‌گویند که خیانت معمولا زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آنطور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی گیرد. معمولا زنان به سمت مردان دیگر جذب می شوند چون از زبان آنها تعریف ها و تحسین‌هایی می شنوند که از زبان شوهر خود نمی‌شنوند. زنان دوست دارند همیشه به چشم همسرشان خاص و فوق‌العاده باشند. این یک حقیقت است.

اکثر زوج‌هایی که برای مدت طولانی با هم زندگی کرده‌اند کم کم احساس می کنند آن حرارت و عشق روزهای اول را ندارند. آمارها نشان می‌دهد زوج‌هایی که همیشه رابطه‌ای آرام و بدون تنش دارند، بیشتر در معرض خطر خیانت هستند.

اگر زنی احساس کند که دیگر دغدغه یا علاقه مشترکی با شوهر خود ندارد، ممکن است به طرف دیگری جلب شود، که این دغدغه ها و علایق را دارد. اکثر زوج ها در روزهای اول آشنایی احساس می کنند کسی را پیدا کرده اند که مثل آنها فکر می کند و با آنها همدل و همفکر است اما در بسیاری از موارد بعد از چند سال این احساس از بین می رود. بعضی از زنان برای مبارزه با احساس تنهایی و خلأ، به بی وفایی روی می آورند.

زنان همچنین به دنبال کمی هیجان در زندگی هستند. بسیاری از این زنان، تنها به کمی محبت و توجه نیاز دارند. زنی که در زندگی زناشویی خود از شادی و هیجان کافی برخوردار باشد و رابطه ای گرم و صمیمی با شوهر خود داشته باشد، هرگز خیانت نمی کند.

پیشگیری از خیانت زنان
پیشگیری از خیانت زنان

چگونه خیانت زنان را تشخیص دهیم

در ابتدا فرد خیانت کار از خانواده و بودن در مجالس مهمانی خانوادگی دوری میکند. از خانه فراری ست و بیشتر زمان را در بیرون میگذراند. البته این رفتار ، منحصرا به علت خیانت نیست . بلکه میتواند علت های دیگری داشته باشد.

از توضیح دادن اتفاقات روزمره ، فرار میکند و دلش نمیخواهد که همه چیز را بگوید. یا دروغ میگوید و از زیر بار راست گفتن در میرود.

تمایلش به برقراری ارتباط جنسی کم میشود.

پرخاشگر و عصبانی میشود و برای هرچیز بی اهمیتی،جر و بحث میکند.

فرد خیانت کار از مشورت کردن درمورد امور روزمره اش کناره گیری میکند و همسرش را در اتفاقات زندگی اش شریک نمیکند.

نسبت به همسرش بی اهمیت میشود واز میزان توجهش کم میشود.

البته باز ذکر میکنیم که این تغییرات رفتاری ،صرفا به دلیل خیانت نیست. بلکه میتواند ریشه در چیزهای دیگری از قبیل افسردگی ، خستگی یا حتی لجبازی برای جلب توجه باشد.پس تا مطمئن نشده اید ،همسرتان را برای این تغییرها مواخذه نکنید.چون اگر به اشتباه به او تهمت بزنید، بیشتر ازین رابطه یتان تخریب میشود.

پیشگیری از خیانت زنان
پیشگیری از خیانت زنان

پیشگیری از خیانت زنان

برای پیشگری از خیانت زنان ، بهتر است به رابطه یتان هیجان وارد کنید. نگذارید روزمرگی بر شما و رابطه یتان غالب شود.به همسرتان توجه کنید و به او بفهمانید از منظر شما او زنی کامل و موفق است و در هر سختی و آسانی او را حمایت میکنید.

او را تحسین کنید و اگر در زندگی اش دچار شکست و یکنواختی میشود،او را سرزنش نکنید.

هر از چند گاهی به سفر بروید. او را سورپرایز کنید و برایش هدیه بخرید.

به خودتان برسید. ورزش کنید. لباسهای مرتب بپوشید.

از لحاظ عاطفی اورا حمایت کنید. زنان در اغلب موارد وقتی نیازهای عاطفی شان برآورده میشود، نیازی برای خیانت نمی بینند. کمتر پیش می آید که زنی، بی احساس و از روی هوس به شوهر خود خیانت کنند.بیشتر وقتها خیانت ، به خاطر شکست عاطفی و حمایتی رخ میدهد.

سعی کنید خود را قوی نشان دهید.زنان مردانی که قوی هستند، حتی در اوج مشکلات را بیشتر دوست دارند و از مردان ضعیف دوری میکنند.

‫4.3/5 ‏‫(3 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا