افتادگی و شل شدگی واژن قابل درمان است

شل شدگی واژن موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. متاسفانه برخی خانم ها طی زندگی خود بعد زایمان به دلایل مختلف دچار شل شدگی واژن می شوند. آنها میتوانند با روشهای مختلف سنتی و پزشکی این مشکل را درمان کنند. در این قسمت درباره افتادگی واژن و شل شدگی واژن اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

شل شدگی واژن
شل شدگی واژن

شل شدگی واژن

شل شدگی واژن و افتادگی آن مشکل بسیاری از خانم هاست که به دنبال حل آن میگردند.
معمولا پس از زایمان های طبیعی و یا افزایش سن،واژن رو به شل شدگی و افتادگی میرود.این امر، امری طبیعی ست.پس فکرنکنید با مشکل پیچیده ای روبر شده اید.

جالب است بدانید، شل شدگى واژن حتی در بانوانى که زایمان طبیعی را هم تجربه نکرده اند و یا حتى بانوانى که بارورى نداشته اند هم اتفاق مى افتد. همین مسئله شل شدگى واژن در زندگى زناشویی بسیارى از بانوان ایجاد اختلال کرده و بطور غیر مستقیم ریشه انبوهى از مشکلات اجتماعى و خانوادگى مى باشد.

سایت آسان طب در این مقاله ، شما را با درمان های آن آشنا می سازد.

شل شدگی واژن
شل شدگی واژن

روش های تنگ کردن واژن به صورت سنتی و خانگی

تمرینات کیگل باعث تقویت عضلات پایینی لگن خاصره و ماهیچه هایی که در هنگام زایمان کشیده شده اند ، خواهد شد .این تمرینات حتی به لذت بیشتر جنسی نیز منجر خواهد شد چراکه باعث قوی‌تر شدن و بیشتر انعطاف پذیر شدن ماهیچه ها خواهد گردید. این تمرینات کیسه مثانه را هم سفت‌تر خواهند کرد که درنتیجه شما دیگر چکه های ادراری نخواهید داشت. نکته اینجاست که به هر حال این تمرین خود واژن را تنگ نخواهد کرد بلکه در حقیقت ماهیچه های ورودی دهانه واژن را تنگ‌تر خواهند کرد بدین صورت که در زمان ادرار ،بدون استفاده از دست ماهیچه هایتان را جمع کنید تا جایی که جلوی ادرار را به مدت 4 ثانیه بگیرید و بعد دوباره رها کنید تا ادرار جاری شود. تمرینات کیگل بر روی ماهیچه های بخش پایینی لگن خاصره فشار وارد کرده و آنها را تمرین می دهد.

در حالت بدون ادرار و طبیعی اگر می خواهید که چک کنید تا مطمئن شوید که به ماهیچه به درستی فشار می‌آورید ، می توانید یک یا دو انگشت تمیز خود را داخل واژن کنید و بعد شروع به سفت کردن ماهیچه نمایید. اگر احساس کردید که به انگشتتان فشار وارد می‌شود حتی به اندازه خیلی کم ، مشخص می‌شود که شما در مسیر درستی حرکت می‌کنید.

این کار بین هشت تا ده هفته زمان خواهد برد تا شما بتوانید نشانه های پیشرفت را مشاهده کنید اما تحمل کنید و بدانید که قطعاٌ نتیجه خواهد داد.

راه دیگر ، استفاده از گیاه ماریاناست. از مهمترین خواص این دارو که موجب محبوبیت آن شده است تنگ کردن واژن بطور باورنکردنی و افزایش لذت جنسی در بانوان می باشد . ماریانا خواص زیادی داشته که از آن جمله از بین بردن عفونتها و باکتریها، از بین بردن خارش و بوی بد واژن است.

امروزه داروهای شیمیایی ، ژلها و کرمهای متنوعی به منظور تنگ کردن واژن و افزایش لذت جنسی بانوان در بازار وجود دارد که بی تردید استفاده از این ژلها بدون عوارض نمی باشد ضمن اینکه نتیجه استفاده از این داروها موقت است و برای هر بار نزدیکی باید از این ژلها و کرمها استفاده شود در صورتیکه ماریانا به علت اینکه١٠٠% از دل طبیعت گرفته شده هیچ عوارضی را در پی نخواهد داشت ضمن اینکه نتیجه استفاده از ماریانا در مقابل داروهای شیمایی بهتر خواهد بود و از همه مهمتر این که خواص این دارو تا حداقل 15 روز پس از استفاده همانند روز اول باقی می ماند و پس از مدتی استفاده واقعا از استفاده از خود ماریانا نیز بی نیاز می شوید.

شل شدگی واژن
شل شدگی واژن

برای بار اول یک پیمانه از گیاه (به اندازه یک لیوان) را با ٧الی٨ لیوان آب مخلوط کرده و به مدت 10 دقیقه می جوشانید. پس از سرد شدن جوشانده را از یک پارچه ای با بافت بسیار ریز صاف کنید بهتر است این کار را دو بار انجام داده تا محلول بدست آمده صاف و شفاف شود. به اندازه یک استکان از محلول را جدا کرده و مابقی را درون یک لگن تمیز ریخته و به مدت ١۵ دقیقه درون لگن بنشینید.

از مخروط واژن استفاده کنید. این یک جسم نسبتا وزن دار می باشد و در اندازه های پنبه های دوران قاعدگی، که زنها آن را وارد واژن خودشان می کنند و سعی می کنند که نگهش دارند.افزایش وزن این اجسام به مرور باعث قویتر شدن ماهیچه های واژن می گردد. ابتدا از وزنه سبک شروع خواهد شد و دوبار در روز به مدت 15 دقیقه به ماهیچه های واژن فشار وارد می گردد. زمانیکه زن خود رو در نگهداری وزنه توانا دید وزن وزنه روافزایش خواهد داد.

شل شدگی واژن
شل شدگی واژن

تنگ کردن واژن به صورت پزشکی

اگر این روشها بازدهی نداشت، میتوانید از قرص های تنگ کننده ی واژن و یا حتی جراحی استفاده کنید.

این روزها،برای از بین بردن افتادگی و شل شدگی واژن از لیرز درمانی نیز استفاده میکنند. متخصصان میگویند بهترین زمان برای لیزر درمانی از سن سی و پنج سال به بالاست. تنگ کردن واژن به وسیله لیزر تاثیرى روى بارورى ندارد. در شرایط عادی،ماندگاری اثر تنگ کنندگى لیزر واژن ، دوسال است.

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا