الگوهای شخصیتی،معرفی انرژی مردانه ی هرمس

شخصیت هرمس یکی از مردان یونانی است که الگوی شخصیتی مردها بوده و دارای ویژگیهای شخصیتی خاص خود می باشد. مرد هرمسی خوش شانس بوده و استاد ابتکار و خلاقیت است. زیبایی و شکوه را دوست دارد و عاشق شب، رویا و خوابیدن می باشد. در این بخش از مجله اسان طب درباره شخصیت هرمس اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

 

شخصیت هرمس شخصیت هرمسی ; تیپ شخصیت هرمس مرد هرمسی 

شخصیت هرمس

هرمس خدای چیزهای غیرقابل انتظار ، خدای شانس و هم زمانی است . یونانی های باستان اعتقاد داشتند هرگاه در اتاقی که نشسته اند سکوت حاکم شود یعنی هرمس آمده است تا بُعد تازه ای به جمع بدهد . هر وقت امور ثابت و خشک و لایتغیر به نظر می رسند ، هرمس روانی و حرکت و شروع های جدید به ارمغان می آورد . سر در گمی ای به همراه می آورد که در واقع مقدمه شروع های جدید است . در اینجا ما با استادی نابغه سر و کار داریم . با راهنمای گله ها ، دوستدار و عاشق حوری ها و پریان دریایی ، با روح شب ، خواب ها و رویا ها ، هیچ چیز بهتر از نوای شیرین چنگ یا فلوت نمی تواند توصیف گر عناصر شوخ و شاد و در عین حال تاریک و اسرار آمیز ، اغواگر و لطیف هرمس باشد . هرمس خدا : آرک تایپ ، مرد : سرعت ، حرکت ، چابکی ذهن ، روانی کلام ؛ به راحتی از مرزها عبور میکند و به راحتی تغییر سطح می دهد .

ویژگیهای شخصیت هرمس

به گزارش مجله پزشکی آسان طب مردانی که انرژی این آرکتایپ در آنها با شدت بیشتری حضور دارد، معمولا انسانهایی با ذهنی سریع و پویا هستند که در زمینه ها و محیطهای مختلف و شاید متضاد، رفت و آمد دارند.

مرد هرمسی فرمانروای رویدادهای غیر منتظره، خوش شانسی، حتی تصادف و همزمانی است. این هرمس است که حرکت، جریان و شروعی دوباره را به ارمغان می آورد. استاد ابتکار و خلاقیت است، زیبایی و شکوه را دوست دارد و عاشق شب، رویا و خوابیدن است. در حرکاتش سریع است، ذهنی چابک دارد، روان و ساده سخن می گوید، مرزها برایش اهمیتی ندارند و به سادگی می تواند از مرزها عبور کرده و از سطحی به سطح دیگر برود.

مرد هرمسی ذهنی سریع دارد. او به سرعت ایده های مهم در موقعیت های مختلف را درک می کند و بدون از دست دادن زمان براساس این درک شهودی عمل می کند. همیشه در حرکت است. ثابت نگه داشتن او به همان اندازه سخت است که بخواهی جیوه را در دستهایت نگه داری.
درکیمیاگری، مرکوریوس یا خدای جیوه است، یعنی روح پنهان درون ماده. هرمس روش پیدا کردن طلای روحی یا گوهر وجود را به ما نشان می دهد.

مردان هرمسی بسیار خوش شانس هستند و اتفاقات در اطراف ایشان همواره به صورت هماهنگ و مرتبط و در همزمانی کامل اتفاق می افتد. بسیار باهوشند و سایرین هم در بسیاری از موارد و مواقع از هوش سرشار و ذهن تازه آنها متعجب می شوند. توانایی این را دارند که در هر زمان که فضای اطراف و جو و محیط، محکم و سرد و غیرقابل تحمل گردد، به راحتی و با شوخی و خنده، آن را راحت و گرم نموده و جو را بشکنند. دهان گرم و سخنان دلچسب و دلنشین و زبانی گویا و فعال دارند و شیرینی گفتارشان همه جا زبانزد دیگران و دوستانشان می باشد.

پیام رسان های خوبی هستند و دیگران پیغامهایشان را توسط ایشان منتقل می کنند، چون می توانند بدون در نظر گرفتن عواطف و احساساتشان صرفاً ناقل پیام باشند.

توانایی این را دارند که به راحتی نقش و نقاب هر یک از اطرافیان را تقلید کرده و کارهای آنها را کاملاً مشابه با آنان انجام دهند و دقتشان به جزئیات ظاهری مربوطه برای همگان بسیار تعجب برانگیز است. حتی می توانند در طول شبانه روز در نقشهای متفاوت و بعضاً کاملاً بی ربط و حتی متضاد ظاهر گردیده و در هر کدام بهترین خودشان را زندگی کنند. هیچ یک از نقشها اثری بر نقش دیگر زندگیشان نداشته و در وجودشان کاملاً از هم جدا و مجزا هستند.

بطور مثال مرد هرمسی اگر در جمع یک عده آدم لات باشد، طوری رفتار می کند که انگار همین الان از زندان بیرون آمده است و همان لحظه اگر او را دریک کنفرانس پزشکی قرار دهند، طوری راجع به علم پزشکی صحبت می کند که انگار تمام عمر خود را صرف تحقیقات علمی و پزشکی کرده است، حال آنکه نه آن است و نه این. هیچوقت به هیچ چیز در زندگی گیر نمی کنند، که این می تواند یک رابطه، مواد مخدر، نوشیدنی های سکرآور، پول، وسیله، لوازم و شخص و یا هر چیز دیگری باشد.

همیشه ناجی کودک درون خود هستند. هیچگاه کودک درونشان آزرده و سرخورده نمی شود و در سخت ترین و تحت فشارترین شرایط زندگیشان به راحتی می توانند به هر چیزی لبخند بزنند و یا جنبه لذتبخش و خنده دار آن مطلب را در نظر گرفته و کودک درونشان را شفا دهند. در رابطه با دیگران هم به خوبی می توانند این کار را انجام دهند، یعنی در بحرانهای زندگی افراد، می توانند با نجات کودک درون آنها، حالشان را خوب کرده و لبخند بر لبشان بیاورند.

با ورود آنها به هر جمعی، گویی که آن جمع همان لحظه و به محض ورود ایشان تشکیل شده و با تازه نمودن جو و محیط و فضا به آن جمع موجودیت مجدد و تازه ای می بخشند. در هر جا که باشند دیگران را به دور خود جمع می کنند و یا حتی در بعضی مواقع به طور ناخودآگاه این دیگران هستند که به دور آنها جمع می شوند. دوستان بسیار زیادی داشته و تقریباً از هر صنفی و رسته ای و دسته ای از مردم و هر کجا که فکرش را بکنید، دوستی در آستین دارند. در حضور بزرگان و اشخاص مهم و متشخص به راحتی می توانند سر صحبت را با آنها باز کرده و ادامه بدهند و حتی حرفها و شوخیهایی با آنها انجام بدهند که هیچ کس حتی تصور بر زبان راندن آنها را در حضور این اشخاص از ذهنش عبور نمی دهد.

یادگیری، فراگیری و صحبت به زبانهای خارجی که ایشان اصلاً با آنها آشنا نیستند، برایشان کاری ساده و لذتبخش است و به راحتی می توانند با یاد گرفتن چند کلمه معدود، با جرأت با افرادی از آن زبان شروع به برقراری ارتباط و محاوره و مکالمه نمایند. البته به طور کلی سرعت در فراگیری هر مطلبی و بخصوص زبانهای متعدد از قابلیتهای بالقوه ایشان است. از نظر بدنی هم سریع الانتقال و فرز و چالاک هستند و خصوصاً برای عبور از موانع و حصارها و دیوارها به خوبی از این قابلیتشان استفاده می کنند و به راحتی می توانند از مرزهای وجودی و حتی مرزهای فیزیکی اطرافشان عبور نموده و خودشان را به سرعت هر چه تمامتر به عمق مورد نظر در جایگاه مورد نظرشان برسانند.
بسیار خوش سفر هستند و در لحظه تصمیم می گیرند که کجا بروند و یا کی و یا چگونه بروند، آداب و رسوم و شرایط سفر را بسیار خوب بلد هستند و هر جا که می روند گویی که بارها آنجا را دیده اند و می شناسند. در زمان سفر، حال و احوال و شرایط فیزیکی و روحی بسیار خوبی داشته، گویی که در خانه خودشان در حال استراحت هستند و همه جای دنیا را مثل خانه خودشان امن و راحت می دانند.

ذهن آنها به صورت کانالهای موازی به هم مرتبط است، یعنی توانایی این را دارند که مطالب و اتفاقات بی ربط به هم را با یک کانال موازی به هم ربط دهند، مثلا توانایی این را دارند که با عوض کردن و تغییر شعرها و سرودها، آهنگها و حتی موسیقی ها بعضاً آنها را جالب و هیجان انگیز کنند و با دستکاری و تغییر هر چیزی آن را بهتر می کنند.
مرزهای دیگران و خلل و فرج درون آن و نقاط ضعف و قوت آنان را به خوبی می شناسند، به همین علت می توانند به راحتی از آن عبور نمایند. هر چیزی که دست صاحبش نباشد و یا بتوانند آن را از دست صاحبش بگیرند را مفت چنگ خود دانسته و اعتقاد دارند که اگر آن چیز مال او بود، الان هم در دست صاحبش بود و البته الان هم در دست صاحبش است ولی صاحب جدید آن. البته در امانت خیانت نمی کنند و اگر کسی چیزی را به رسم امانت در اختیارشان بگذارد و یا قرار باشد که ناقل و منتقل کننده چیزی به دیگران باشند آن را به نحو احسن انجام می دهند.

بیشتر بدانید :  الگوهای شخصیتی،معرفی انرژی زنانه شخصت هرا

شغل و حرفه شخصیت هرمسی 

هرمس کهن الگوی سخنوری، دزدی، تجارت و ورزش نیز بود و همزمان مخترع اعداد، الفبا و چنگ نیز به شمار می آمد. در دنیای کار هرمس را نمی توان کارشناس محض رشته ای خاص دانست. علایق فردی و متنوع او باعث می شود نتواند در رشته ای ثابت به کسب تجربه ادامه بدهد. او دوست ندارد هیچ کاری را مطابق نظرات دیگران انجام بدهد.

شخصیت هرمسی فرمانروای تجارت است. مرد هرمسی فردی فرصت طلب و تاجر و مذاکره کننده ای با استعداد است. یک فروشنده یا مذاکره کننده خوب ایده های مختلف را با هم ترکیب کرده و چیزی نو بوجود می آورد که این از قابلیتهای بالقوه این افراد است، او توانایی برقرای رابطه را در کمترین زمان ممکن دارد و به راحتی می تواند بر روی افراد تاثیر بگذارد و هر چیزی را به هر کسی بفروشد. از خرید و فروش و معامله بسیار لذت می برد، زیرا هر فردی که برای خرید به او مراجعه می کند، برایش همچون سرزمینی ناشناخته با خصوصیات و جزئیات خاص خود و منحصر به فرد است که با موفقیت در فروش به آن مشتری، او آن سرزمین را کشف کرده و کاملاً به آن آگاه می گردد.

کهن الگوی هرمس ویژگیهایی دارد که می تواند از او یک روان درمانگر خوب بسازد. حضور کهن الگوی هرمس در مردان موجب می شود بتوانند به شکلی اثرگذار با دیگران ارتباط برقرار کنند و به سادگی با دیگران دوست و صمیمی شوند. هرمسی ها سبک و ساده سفر می کنند. آنها برای آزادی فیزیکی و روانی خود ارزش زیادی قائل اند.

آنها معاملات و داد و ستد های عجیب و غریبی می کنند و می توانند به راحتی چیزی بی ارزش متعلق به خود را در نظر دیگران بسیار ارزشمند جلوه دهند و با کم ارزش تر جلوه دادن جنس طرف مقابل آن دو را حتی با منت با هم معاوضه نمایند و از این راه بسیار منتفع گردند. بسیار علاقه دارند که در هر حوزه ای یک شبه راه هزارساله را طی کنند و معتقدند که اگر بخواهند بر طبق روند و روال طبیعی، مسیر رسیدن به هدفی را طی کنند دیگران نیز با طی این روند، رشد خود را می کنند و ایشان همواره از دیگران در آن زمینه ها عقب هستند، پس بهتر است که میانبر بزنند.

در واقع طی کردن مسیر از راه اصلی و جاده آسفالته را برای سایر مردم می دانند و این از حوصله ایشان خارج است. پس بر همین اساس همیشه به دنبال پیدا کردن راه میانبر و مسیری هستند که ایشان را هر چه زودتر، راحتتر و سریعتر و غیرتکراری به هدفشان برساند. بطور کلی برای رسیدن به هر چیزی هزاران راه بلد هستند که در لحظه می توانند یکی را انتخاب کنند و برایشان عجیب است که چرا آدم ها بعضی اوقات برای کارهایشان به دنبال راه می گردند. شغلهای فروشندگی، معاملاتی، روابط عمومی، بازرگانی خارجی، بازرگانی داخلی، ویزیتوری و یا سخنوری و برگزاری تورهای آموزشی و حتی تفریحی برایشان شغلهای خوب و قابل قبولی هستند.

تمرینات عملی برای رشد شخصیت هرمس

  • برای انجام کارهایت در لحظه تصمیم بگیر و به هیچ عنوان از قبل برای کارها و برنامه هایت برنامه ریزی نکن.
  • هنگامی که در جمعی قرار می گیری، سعی کن با تعریف جوک و خاطرات بامزه جمع را در دست بگیری و لحظات شیرین و به یاد ماندنی برای همه فراهم کنی.
  • برای سفر زمان زیادی را اختصاص بده. به مکان های مختلف سفر کن و از قبل برای آن هیچ برنامه ریزی نکن و در لحظه تصمیم بگیر و با حداقل بار و بندیل و بسیار سبک سفر کن.
  • همیشه آماده باش که در مورد هر اتفاقی که می بینی و یا صحبتهای اطرافیان، بطور فی البداهه، جوابهای به جایی بدهی.
  • سعی کن با همه جور آدمی ارتباط برقرار کنی و خودت را در برقراری ارتباط با دیگران ارزیابی کن و بسنج که توانایی برقراری ارتباط با هر سن و جنسیتی را داری یا خیر.
  • سعی کن با کلمات بی ربط به هم جمله بسازی، از کلمات کم شروع کن و کم کم این کلمات را زیاد کن. همچنین به دنبال تلفظ و یا معنی متفاوت کلمات باش.
‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا