الگوهای کهن،آشنایی با شخصیت مرد آپولو

مردی که کهن الگوی آپولو در او بیدار شده، به راحتی در این جهان زندگی می کند. او ویژگیهایی دارد که به سادگی تایید و توجه دیگران را جلب می کند و باعث موفقیتش می شود. با وجود این در زندگی درونی و روابط، ممکن است مشکلات و نقصهایی داشته باشد.
زیبایی از هر نوع، چه در هنر و موسیقی و شعر، چه جوانی و سلامتی و اعتدال، همه در آپولو جمع است. او در قلمرو آسمانی هوش، اراده و ذهن احساس راحتی می کند.

 

 

 

ویژگیهای شخصیتی مرد آپولو

 

 

 

مرد آپولو افرادی متعهد، مقرراتی و مبادی آداب و همیشه مرتب و منظم هستند و با تطبیق و تطابق خود با جامعه، همواره امنیت و سلامت روانی و رفتاری خود را حفظ می کنند. در حوزه سر به سر می برند و با مسائلی راحت هستند که به طور منطقی قابل فهم و سنجش باشند. به قوانین و مقررات اجتماعی احترام می گذارند و تحت هیچ شرایطی، حتی جایی که پلیس نیست، از آنها تخطی نمی کنند، بعنوان مثال ساعت ٣ صبح هم پشت چراغ قرمز می ایستند.
مرد آپولو در همه کارهایش و در همه زمینه های زندگی میل زیاد به نظم و برنامه و مقررات دارد و در همه موارد به قانون احترام می گذارد. مرد آپولو همیشه لباسهای رسمی می پوشد. اصولاً مرد آپولو را با کت، شلوار و کراوات و بسیار تمیز و اتوکشیده می بینیم.

 
سختکوشی و اراده جزء لاینفک مرد آپولو می باشد. مرد آپولو این نیاز را در خود می بیند که در هر زمینه ای که وارد می شود با تلاش درازمدت در آن زمینه به استادی برسد. مرد آپولو اگر استعداد انجام دادن کاری را نداشته باشد، با تمرین و ممارست زیاد به توانایی انجام آن دست پیدا می کند. این افراد به علوم تجریدی مثل ریاضیات محض و نجوم علاقمندند و موسیقی کلاسیک را به انواع موسیقی ترجیح می دهند.

 
مرد آپولو هر آنچه را که زیاد نزدیک باشد و انسان را درگیر کند و تماسهای پر از روح و مستی عارفانه و دیدگاه های پرشور و جذبه را رد می کند. دارای ویژگی مردانه ی مشاهده و عمل از دور است. آپولو می درخشد. ویژگیهای او باعث موفقیت در نظام پدر شاهی می شود.
مرد آپولو به تفکر بیش از احساسات، به فاصله بیش از نزدیکی، و به ارزیابی عینی بیش از شهود ذهنی علاقه دارد. او از رنج دیگران بی اطلاع است، ولی به بی رحمی زئوس نیست.

 
از آنجا که این افراد در حوزه سر به سر می برند، سایرین آنها را فردی خشک و سرد و بی عاطفه می دانند. این افراد هم به کلیات توجه می کنند و هم به جزئیات. از درگیر شدن با مسائل مبهم و پر رمز و راز دوری می کنند. مستقیماً با مشکلات درگیر نمی شوند و ترجیح می دهند جوانب امر را مشاهده کرده و از دور دست به عمل بزنند. در زمان دعوا بهترین راه حل را تماس با پلیس می دانند و از جانبداری از یکی از طرفین دعوا کاملاً دوری می کنند. محافظه کار هستند، ریسک نمی کنند، بسیار محتاط هستند، قهرمان بازی درنمی آورند و خط مستقیم را ادامه می دهند.

 
مرد آپولو اگر درآمد کمی هم داشته باشد قادر به بودجه بندی درست و دقیق آن است که هم به زندگیش برسد و هم بتوانند پس انداز کند. گردش و تفریح برای مرد آپولو تعطیل است. تمام زندگیش در بایدها و نبایدهاست. مرد آپولو عاشق کتاب خواندن است و اکثر آنها پزشکان و جراحان حاذق و خبره ای هستند.
مرد آپولو در زندگی اهداف دور و درازی برای خود تعیین کرده که با سختی و کوشش بسیار بتوان به آنها رسید و تا رسیدن به اهداف خود دست از تلاش و کوشش برنمی دارند. برنامه ریزی آپولو بر اساس ساختارهای جامعه صورت می گیرد و همیشه موفق و برنده و پیروز است. برای رسیدن به هدف، اراده، مهارت و تمرین لازم است. ذهن آپولو منطقی است و به راحتی با واقعیت عینی رابطه برقرار می کند. قوانین علت و معلولی از قبل و به طور کهن الگویی در ذهن آپولو برنامه ریزی شده است.

 
به گزارش مجله پزشکی آسان طب آپولو دوست دار دور اندیشی است و از خطر جویی پرهیز می کند. او دستخوش طوفان های عاطفی نمی شود و ترجیح می دهد مشاهده گر باشد و دور نگر. برای به هدف زدن باید درک و احساس درستی از آینده داشت. او می داند چه می خواهد، رویایی و خیالباف نیست. مخالف اعمال قهرمانی است، به احتیاط کردن ارزش می دهد. و توسط عواطف، آشفته نمی شود. او یک حاشیه نشین است نه یک قهرمان.
دو اصل اخلاقی آپولو : خود را بشناس و در هیچ چیز زیاده روی مکن.

 

 

 

پرورش آپولو

 

 

 

در فرهنگ پدر سالار ویژگیهای آپولویی از کودکی در پسران پرورش داده می شود. از دوران پیش از کودکستان از کودکان خواسته می شود که فکر کنند و پاسخ هایی منطقی بدهند. علت و معلول دائما در کتاب های درسی و در زندگی تکرار می شود. نمرات خوب امروز یعنی داشتن شغلی خوب در فردا. برای پرورش ویژگیهای آپولویی ممکن است فرد نیاز به کمک داشته باشد تا یاد بگیرد چگونه زمان، پول و وظایف خود را مدیریت کند. در قلمرو آپولو، تحصیلات و تمرین به موفقیت منجر می شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا