گوشت شتر تقویت کننده قوای جنسی است

شُتُر یا اُشتر حیوانی است نیرومند و تنومند با توش و توان بالا از خانواده شترسانان؛ نشخوارکننده و با دست و گردنی دراز. بر پشت خود یک یا دو کوهان دارد که ساختارش از پیه و چربی است. در دین اسلام گوشت شتر حلال است، اما ذبح آن با دیگر جانوران حلال گوشت متفاوت است و آن را نحر می ‌کنند و اگر سر آن را مانند گوسفند قبل از نحر ببرند، گوشت آن حلال نیست. استان‌ های گلستان، سیستان و بلوچستان و سمنان از جمله استان ‌های اصلی پرورش شتر هستند. مصرف این گوشت در ایران چندان رایج نیست اما بعضی از رستوران ها مدتی است غذاهایی را که با این گوشت تهیه می شوند به منوی خود اضافه کرده اند. با این حال، چه از مزه این غذاها خوش تان بیاید، چه نه، گوشت شتر فواید و عوارض خودش را دارد.

گوشت شتر

گوشت شترتمام خوراکی ها دارای درجه بندی هستند؛ یعنی یا جزو گروه غذاها هستند و هیچ گونه اثر گرمی یا سردی، خشکی یا تری روی بدن نمی گذارند یا جزو داروها هستند که اثرشان گرمی، سردی و خشکی، تری یا ترکیبی از این دو است. خوراکی هایی که ترکیبی از هر دو را دارند هم باعث افزایش طول و عرض سلول ها می شوند و هم خواص دارویی را به طور همزمان دارند. البته نسبت تعادل بین حالت غذا یا داروی آن می تواند متفاوت باشد. از نظر طب سنتی، گوشت یکی از نیازهای بدن انسان است. گوشت شتر به عنوان یک غذای دارویی در درجه سوم گرم و خشک قرار دارد. گوشت شتر بعد از ورود به بدن و هضم شدن، گرمی و خشکی را افزایش می دهد. هر چه درجه خوراکی به سمت بالا برود گرما و خاصیتش در طب سنتی بیشتر می شود. این گوشت که درجه سه است، میزان بسیار بالایی از گرمی و خشکی را به بدن اضافه می کند.

خواص گوشت شتر

گوشت شترباعث افزایش قوای جنسی می شود: خاصیت اختصاصی گوشت شتر فزایش قوای جنسی است. تقویت اعضای مختلف بدن هم از دیگر خواص ویژه این گوشت است؛ یعنی تمام اعضا نسبتاً از گوشت شتر خوب تغذیه می شوند و فعالیت شان را به طور کامل انجام می دهند. گوشت شتر به دلیل گرمایی که دارد برای درمان سیاتیک هم کاربرد دارد و گاهی تجویز می شود.البته مصرف این گوشت برای بیماران، آن هم در طولانی مدت و به صورت متوالی به هیچ وجه درست نیست زیرا عوارض دیگری برای سلامت به همراه دارد.

گوشت شتر را کم بخور و همیشه هم بخور: مصرف آن به عنوان غذای همیشگی و مداوم به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا خلط ناصالح و خون سوداوی تولید می کند و همین باعثبالا رفتن سودا در بدن می شود. بنابراین گوشت شتر نباید به طور دائم مصرف شود اما اگر بعضی وقت ها خورده شود، برای بدن مفید است.

گرم مزاج ها نخورند: گوشتی که به صورت آبگوشت پخته می شود، بسیاری از خواص خود را به آبی که درون آن پخته شده می دهد. اگر کسی تنها گوشت بدون آب را مصرف کند بسیاری از خواصی که از گوشت انتظار دارد از دست می دهد.

اصلاح کنید، بعد بخورید: یعنی گرمی و خشکی زیادش را می توانید با اضافه کردن و خوب جوشاندن آن در نمک، شوید و روغن زیتون قبل از مصرف تعدیل کنید.همچنین زیره سبز، زیره کرمانی و فلفل نیز برطرف کردن خشکی و گرمی بالای گوشت شتر بسیار کمک می کنند؛ بنابراین مصرفش همراه با این مواد تولید خون سوداوی را کاهش می دهد.

آیا گوشت شتر سنگین است 

گوشت شتراین یک باور نادرست است کسانی که چنین باوری دارند شاید گوشت شتر پیر می خرند اما اگر گوشت شتر یک ساله باشد خیلی هم لذیذ و خوش خوراک است، درست مانند گوشت گوسفند یا گوساله یک ساله. البته جدا از کوهان، بقیه قسمت های گوشت شتر خیلی چرب نیست. پروتئین این گوشت نیز نسبت به گوشت های دیگر کمتر است. در طب مدرن تمرکز بیشتر روی مقدار مواد مغذی است؛ بنابراین برای مثال میزان پروتئین مواد غذایی را اندازه می گیرند تا ببینند مقدار انرژی دریافتی فرد با هر بار غذا خوردن چقدر است یا چقدر چربی بدن را بالا می برد، چه مقدار تبدیل به قند می شود و به طور کلی چه عوارضی برای بدن دارد اما از دیدگاه طب سنتی رساندن ماده غذایی به بدن مهم است و اینکه مزاج کسی که غذا می خورد چقدر با خوردن این غذا تغییر می کند.

گوشت شتر را به اندازه بخوریم: هر چیزی کاربرد خودش را دارد اما بهتر است به طور کلی توصیه به مصرف گوشت شتر را توصیه نکنیم.هر گوشتی جایگاهی دارد و مصرف اش به طور دائمی توصیه نمی شود، گوشت شتر هم به همین گونه است. برای مثال گوشت مرغ، ماهی، گاو و هر گوشت دیگری اگر به صورت متوالی و به عنوان غذای روزمره مصرف شوند بیش از سودی که می رسانند باعثضرر می شوند. گوشت شتر هم اگر بیش از حد مصرف شود، مشکل آفرین خواهد شد. گوشت شتر هم مانند سایر گوشت ها خواص و مضرات خود را دارد. سعی کنید خیلی بیش از حد از این گوشت استفاده نکنید. شما باید به صورت متنوع از همه نوع گوشت مخصوصا گوشت سفید استفاده کنید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا